Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

No niezle blotko :stirthepot: , niezly masz uzysk watow z m2 (ciekawe ile ?) jaka byla pora roku jak kopales? Czy moze zalewaliscie wykop po ulozeniu spirali, choc nie sadze:)

 

Sam środek lata, gorąco i duszno było jak cholera :) , u mnie na poziomie około 1,8m jest cienka warstwa gliny po przebiciu się dalej są kamyczki otoczaki (tu jest dawne koryto rzeki) . Woda wycieka z tej warstwy z prędkością światła, warunki dobre bo mam temperatury DZ 4 / 0.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie, spirala jest zasypana dlatego stoję w błocie. Bardzo trudno ją było zasypać bo pływała w wodzie, walczyłem z pływającą rurą i koparką nad moją głową :)

 

Koledze chodzilo chyba o to, ze powrot idzie wlasnie spirala. Ja mam tak chyba zrobione. Ta plycej zakopana prosta rura leci zimny glikol na koniec spirali i wraca petelkami ogrzewajac sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdeczna prośba o zaspokojenie ciekawości - gdybyście swoje kolektory odpalali tylko jak temp. zejdzie poniżej zera, czyli powiedzmy przez 60 dni w roku, na bazie Waszych obserwacji - jakich temperatur byście się spodziewali? Wiem że trudno powiedzieć, ale ca. Czy można zakładać, że kolektor, który nie był eksploatowany przez zimę, a np. odpalony dopiero w marcu da te 6-8*?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdeczna prośba o zaspokojenie ciekawości - gdybyście swoje kolektory odpalali tylko jak temp. zejdzie poniżej zera, czyli powiedzmy przez 60 dni w roku, na bazie Waszych obserwacji - jakich temperatur byście się spodziewali? Wiem że trudno powiedzieć, ale ca. Czy można zakładać, że kolektor, który nie był eksploatowany przez zimę, a np. odpalony dopiero w marcu da te 6-8*?

 

jesli masz na mysli kolektor poziomy to bedzie to temp. w zaleznosci od glebokosci ale ok. 2m = temp. 3-4 *C w Styczen/Luty ale zalezy to glownie jaki rejon Polski i jaki grunt, te 6-8*C nie realne(w poziomie) w pionie cos blisko

Edytowane przez pitersson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdeczna prośba o zaspokojenie ciekawości - gdybyście swoje kolektory odpalali tylko jak temp. zejdzie poniżej zera, czyli powiedzmy przez 60 dni w roku, na bazie Waszych obserwacji - jakich temperatur byście się spodziewali? Wiem że trudno powiedzieć, ale ca. Czy można zakładać, że kolektor, który nie był eksploatowany przez zimę, a np. odpalony dopiero w marcu da te 6-8*?

 

Wykres prawde Ci powie: Nie ma sznas!

 

http://szkut.com/dom/temperatury_gruntu_w_zaleznosci_od_pory_roku_i_glebokosci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli wniosek z tego taki, że naturalne procesy mają dużo większy wpływ niż eksploatacja kolektora i ilość pozyskanych kwh.

 

Jak masz DZ poziome w lutym na +2*C, to powinienes sie cieszyc. Duze DZ w bardzo dobrych warunkach da +4*C a nieco za male w slabym gruncie zejdzie w okolice 0*C.A pozyskane kWh maja wplyw, ale to jest w granicacj 1-2K przy prawidlowo dobranymi wykonanym DZ. Nie bedzie tak, ze dobre to ma 8*C a zle -5*C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...