Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Podłogówkę się napełnia przed wylewką więc myślałem że tu też analogicznie.

 

Tutaj nie ma analogi:) kopanie kolektora to niezla akcja jest,jak teren podmokly to wykop szybko sie zawala, a jak 2m gleboko i 1m szeroko to takie ukladanie rurek robi sie niebezpieczne. Trzeba sie niezle orientowac ,jak jest wykop w glinie to jest stabilniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To dlaczego nigdy nie miałem 2* w nieogrzewanym baniaku na cwu, tylko powyżej 7* ? Wodociąg jest zakopany na 1m.

 

Gdzie masz rury z woda na 1m? Chyba odcinek 5m na Twojej posesji. Rury z woda leca glebiej, a sama woda tez jeszt czerpana z warstw o wyzszej temperaturze. Pewnie z glebinowej ma "nascie" *C teraz.

Moze jest tu jakis faczowiec i rozwieje Twoje i moje watpliwosci. :)

 

PS. Baniak na CWU to nie jest chyba dobry miernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci... to odwierty nie wyjda na swoj sposob prosciej? I chyba temp DZ tez wyzsza...

Co sparawia ze sie decyduje na poziome? Cena? Czy mniej prawdopodobne ze fuckowcy spie...zepsuja:D

 

Prosciej pewnie tak ale ta cena ...u mnie w pionie to 3-krotnosc poziomego (mam 600mb w poziomie a w pionie byloby 210mb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusc kran na 5 min i zmierz wtedy bezposrednio. Ten pomiar w zasobniku jakos do mnie nie przemawia. Jakos ufam wiecej temu wykresikowi.

 

Nie wiem jak to jest w wodocagu ale ja mam glebinowke 50m i woda wypompowana na pow.( bezposrednio w studzience) ma temp. 11*C a gdy zmierze w budynku( 25m dolotowki) to jest juz 9,5*C

 

Wykresik spoko, ale nie ma co sie tak sztywno go trzymac , ale wielkich roznic tez nie bedzie. 8*C o tej porze roku to juz na wiekszych glebokosciach tak ok. 10m

Edytowane przez pitersson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci... to odwierty nie wyjda na swoj sposob prosciej? I chyba temp DZ tez wyzsza...

 

Odwierty wcale nie sa prostsza sprawa. Jakbys robil to bys widzial jaki syf i mul zostaje po odwiertach ;) A temperatury sa GORSZE - szczegolnie latem! Ja mam teraz +2,6stC. W pionowego moze mialbym 3-4stC. Ale to tylko styczen/luty, w pozostalych miesiacach IMO mam cieplej niz z odwiertow.

 

Co sparawia ze sie decyduje na poziome? Cena? Czy mniej prawdopodobne ze fuckowcy spie...zepsuja:D

 

550mb wyszlo mnie ze studzienka i rozdzielaczem jakies 3k pln wiec o czym tu w ogole dyskutowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwierty wcale nie sa prostsza sprawa. Jakbys robil to bys widzial jaki syf i mul zostaje po odwiertach ;) A temperatury sa GORSZE - szczegolnie latem! Ja mam teraz +2,6stC. W pionowego moze mialbym 3-4stC. Ale to tylko styczen/luty, w pozostalych miesiacach IMO mam cieplej niz z odwiertow.

 

 

 

550mb wyszlo mnie ze studzienka i rozdzielaczem jakies 3k pln wiec o czym tu w ogole dyskutowac :D

 

Co do syfu i mulu (płuczka) to nie do konca tak, jak to zostaje? Jesli tak firma to zostawia to poprostu brudasy... i pewnie za metr 50zl :) nie generalizuj. Latem to tylko CWU:) 3K Pln to prawie wszystko miales w gatisie:yes: (koparka, rura,glikol,rozdzielacz-zawory,studzienke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu.

 

Generalnie teraz coraz mniej chodzi PC, w dzień w ogóle, a T w domu sięgają 24-25 stopni :) wczoraj wyjątkowo wcześnie włączyła się, bo ok. godziny 23, ale dzień wcześniej chyba ok. 2 w nocy. Do dzisiaj po niecałych 7 h pracy 2,5/-2,5 a więc o 1 stopień lepiej niż w dołku przy odwilży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko ten styczeń/luty... Te dwa miesiące, to 2/3 sezonu grzewczego ;)

Latem niemal nie idzie odczuć różnic między odwiertami, poziomymi a powietrznymi.

 

No ale roznice temperatur odwiert-poziome nie sa jakies straszne. To nie to samo co dla PW. Najczesciej to 1-2K w tym krytycznym okresie.

 

Kiedys sie mozna pokusic o analize tego i oszacowac zyski/straty, ale zysk odwiertow na SPFie nie bedzie duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Varme jedzie na grzejnikach i zasilaniu >50*. A jaki COP dla takiego zasilania osiągnie w tym tygodniu Twoja zajebista gruntówka?

 

Nie mam zielonego pojęcia. Na zasilaniu już mam w okolicach +3,5 bo pompa chodzi raptem kilka godzin na CO (w nocy w drugiej taryfie kiedy na zewnątrz -5)

Pisałem o tych +7 bo tak właśnie część producentów podaje, próbując zamydlić nieco oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście kiedy temp DZ przestaje juz spadać i zaczyna sie powolni ,,podnosić,, czyli zaczyna sie regeneracja ???

Czy jest to marzec , kwiecień......??

Pytanie do osób które juz pare lat z dobrodziejstw PC korzystają.

 

Marzec. U mnie już ten proces idzie zauważyć (odwierty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, ze moje DZ minelo w tym sezonie "dolek" z data 22 luty z temperatura 1,6*C po 1h pracy.

 

Jakos dziwnie zgadza sie to z wykresem temperatur na glebokosci 1,5m. Korelacja pewnie nieprzypadkowa :)

 

http://szkut.com/dom/temperatury_gruntu_w_zaleznosci_od_pory_roku_i_glebokosci.jpg

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście kiedy temp DZ przestaje juz spadać i zaczyna sie powolni ,,podnosić,, czyli zaczyna sie regeneracja ???

U mnie teraz już powoli nadchodzi czas regeneracji, bo temperatura drgnęła minimalnie w górę. Za to na pewno już nie spada od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...