Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak też myślałem, ale zamontowałem swoje do monitoringu pompy i wskazania się pokrywają. Także wykluczyłem jednoczesne złe wskazania kilkunastu termometrów.;)

 

To az sie boje co bedzie latem. CWU bedziesz grzal bez uzywania PCi. Samym glikolem. ;)

 

A jaka masz "teorie" na tak nienormalnie wysoka temperature Twojego DZ? Pewnie sie nad tym zastanawiales nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To az sie boje co bedzie latem. CWU bedziesz grzal bez uzywania PCi. Samym glikolem. ;)

 

A jaka masz "teorie" na tak nienormalnie wysoka temperature Twojego DZ? Pewnie sie nad tym zastanawiales nie raz.

 

Odwierty puszczone przez kotłownie sąsiada ekogroszkowca;)

A na poważnie to tylko pozazdrościć takich temperatur.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zastanawiałem się. Zanim zdecydowałem się na pompę przejrzałem to forum i wiedziałem jakie mogą być temperatury DZ. A teorię mam taką, że jak robione były odwierty to lało się dużoooooo wody. I ta woda parowała przy kilkustopniowym mrozie (był to początek grudnia 2012). Także ładnych parę stopni powyżej zera musiała mieć.;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zastanawiałem się. Zanim zdecydowałem się na pompę przejrzałem to forum i wiedziałem jakie mogą być temperatury DZ. A teorię mam taką, że jak robione były odwierty to lało się dużoooooo wody. I ta woda parowała przy kilkustopniowym mrozie (był to początek grudnia 2012). Także ładnych parę stopni powyżej zera musiała mieć.;)

 

Czyli przewiercili magistrale cieplownicza? Bo nadal nie wiem jaka jest Twoja "teoria" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stabilnie DZ 10/5 i nie chce być inaczej. :)

 

O kurczę! to ja wymiękam z moimi temperaturami 4/1 :) . Zauważyłem że temperatury DZ mierzone na rurach przy PCi w kotłowni są większe o kilka stopni niż temp. mierzone na tych samych rurach ale np. w garażu, nawet gruby peszel nie pomaga, temp. otoczenia ma duży wpływ na pomiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mierzyłem temp wody z wodociągu , miała 4*C

 

No to jednak jest nizej. Chyba ktos sugerowal, ze ma 7*C na wejsciu wody. Moze jak by dokladnie zmierzyc nie na karanie a na wejsciu wyskalowanym na lodowej termometrze, to by sie okazalo, ze ma 2-3*C zgodnien z tabelka :)

 

A swoja droga, to woda o temp 4*C wychodzi na wodomierzu najekonomiczniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, odnosnie DZ , studni etc... ;)

Co prawda nie kazdy ma taka mozliwosc ale czy nie bylo by calkiem OK rozwiazaniem miec kolektory w wlasnie studni, jeziorze, stawie...

Tam temperatura zima ( pod lodem ) zawsze jest + a latem >15*C. Nie ma zadnej kwestii regenerowania sie DZ itd.

Sa takie rozwiazania ale nigdy nie slyszalem zeby ktos mial.

Witam

Z jeziorami i stawami jest jeden problem - kłusownicy - ale oczywiście takie instalacje działają.

Mieliśmy dość ciekawy projekt - woda/woda - źródłem dolnym jest podziemny (zasypany) zbiornik wody 150tys litrów p.poż. - zasilanie zbiornika ze studni głębinowej. Nie wiem jak obecnie się instalacja sprawuje, uzyskiwaliśmy na zasilaniu w tygodniu testów min 6stopni. (na zewnątrz coś koło 0stopni)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy dość ciekawy projekt - woda/woda - źródłem dolnym jest podziemny (zasypany) zbiornik wody 150tys litrów p.poż. - zasilanie zbiornika ze studni głębinowej. Nie wiem jak obecnie się instalacja sprawuje, uzyskiwaliśmy na zasilaniu w tygodniu testów min 6stopni.

Obieg pośredni na parowniku? Bo 6*C na zasilaniu przy wodzie to już widzę problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...