Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wihajster słusznie się czepia, sprawdź filtr i parametry tych rotametów, czy one nie przytykają dz, bo jeśli masz deltę 9*, to na pewno masz za małe przepływy. Rurę masz pe40 ?

 

JA mam na to swoja teorie ;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128858-Za-niska-temperatura-Dolnego-%C5%B9r%C3%B3d%C5%82a&p=5898276&viewfull=1#post5898276

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę racji w tym jest. Przy tych parametrach(10/25) moc chłodnicza jest o ok.50 % większa niż przy 0/35. Jeśli jego PC będzie na takich pracowała to i tak delta spadnie tylko do ok 6*. Przepływ na DZ ma ok 2m3/h a musi zwiększyć do min ok 4.

EDIT:

U mnie obecnie nad ranem po ok 7h przy CO 1,8/-1,3, przy CWU 2,4/0,2. Najniżej w tym sezonie.

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
U mnie PCi pokazuje 11 stopni i deltę 3 stopnie, i mam problem bo PCi podczas grzania cwu wyłącza się bo przegrzewa się skraplacz albo coś innego ;-) , w zimie było ok ale teraz muszę zmniejszyć nastawy cwu, wychodzi na to że wężownica w baniaku nie jest w stanie odprowadzić dostarczanego ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie PCi pokazuje 11 stopni i deltę 3 stopnie, i mam problem bo PCi podczas grzania cwu wyłącza się bo przegrzewa się skraplacz albo coś innego ;-) , w zimie było ok ale teraz muszę zmniejszyć nastawy cwu, wychodzi na to że wężownica w baniaku nie jest w stanie odprowadzić dostarczanego ciepła.

 

Na ile masz ustawiona w trybie serwisowym temperature wylaczenia sprezarki? Jesli jej nie zmieniales, to jest standardowo na 55*C. JA podciagnalem do 59*C i presostat nie wylacza awaryjnie jeszcze. Przy cieplym DZ to pozwala w mojej 300-tce zagrzac wode do 49*C w jednym cyklu, bez taktowania. COP nieco "ucierpi", ale ilosc startow spadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile masz ustawiona w trybie serwisowym temperature wylaczenia sprezarki? Jesli jej nie zmieniales, to jest standardowo na 55*C. JA podciagnalem do 59*C i presostat nie wylacza awaryjnie jeszcze. Przy cieplym DZ to pozwala w mojej 300-tce zagrzac wode do 49*C w jednym cyklu, bez taktowania. COP nieco "ucierpi", ale ilosc startow spadnie :)

 

Miałem już wcześniej nastawione na 58 stopni, przestawiłem stopień wyżej ale to nic nie dało, musiałem zmniejszyć temperaturę grzania cwu w 2T. Ds18b20 pokazuje mi że mam 51 stopni w baniaku a termometr baniaka pokazuje 46 stopni a PCi jeszcze co innego, ogólnie woda bardzo gorąca wręcz parzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Przepływy nie były sprawdzane, ciśnienie bez zmian od samego początku.

Tak, pętle z PE 32x2.

Zdecydowanie muszę zlecić instalatorowi wykonanie polecanych tutaj czynności sprawdzających :-): czyli sprawdzanie po kolei każdej pętli oddzielnie.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za wskazówki.

 

PS. Jaki rząd wielkości za wykonanie dodatkowej jednej pętli spiralnej 100 mb z warunkami: ja dostarczam rurę i robię wykop ? Instalator ma tylko ją ułozyć, "powiększyć" rozdzielacz, włączyć ją do tego rozdzielacza w studzience, kupić i dolać solanki, sprawdzić całość i co tam jeszcze trzeba wykonać - nie znam się więc gdybam :-) Ile całość (z pominięciem kosztu rury i kopania) operacji może kosztować ?

 

 

Pętla dodana. Mam teraz 6x100 m spiralnego kolektora.

Układ sprawdzony - wszystko w porządku.

Filtr dolnego źródła wyczyszczony - był BARDZO brudny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...