Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

mam pytanie. Czy istnieje możliwość weryfikacji, jaką moc ma dane źródło ciepła? Chodzi mi o to, że na przykład mam wyliczenie, że potrzebuję pompę o mocy 10kW, firma X daje mi ofertę w której piszą, że zrobią mi 200m odwiert. Czy jest możliwość zbadania czy ten odwiert rzeczywiście osiąga parametry do obsłużenia pompy o zadanej mocy? Czy robi się to jako chybił trafił, z odpowiednim zapasem, żeby nigdy nie było za mało, a ewentualnie za dużo nie będzie robiło problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A wlasnie... koledzy z G/W... jaka macie roznice w COP Przy np 0*C a +10*C? Moze to ciezko sprawdzic jak PC nieopomiarowana i nie

uzywa sie CO... CWU jakos nie do konca prawde powie...

 

Tutaj masz kilkaset pomiarów mojej pompy. Od grudnia 2011 budynek zamieszkały - co +cwu. Ostatnio odczyty robię raz w miesiącu, ale znajdziesz też dobowe.

 

W sumie trzeba by bylo rozdzielic SCOP CO i CWU... a to chyba juz nie tak hop.

 

Weź sześciopak i przyjedź to poeksperymentujemy. Ciepłomierz jest, pompa jest, instalacja c.o. i cwu, licznik kWh też, a jak trzeba to i cęgi z funkcją pomiaru mocy czynnej się zorganizuje. Poligon gotowy, ale samemu mi się już odniechciało:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo trudno okreslic ile mocy PC oddaje podczas cyklu grzania CWU... CO sprawdzisz cieplomierzem.

 

Ciepłomierz na wyjściu z PCi - mierzy wszystko. I podaje moc chwilową. Przy grzaniu cwu ładnie widać jak moc pobierana rośnie z wzrostem temperatury, a moc grzewcza maleje. COP leci z pieca na łeb.

 

A ten 6 pack to moze byc nieglupi pomysl... spozywac i PC badac...:cool:

 

No i jeszcze rewizyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm do doboru, obliczen, kosztøw i tak dalej tak. Ale trzeba wybrac PC tak zeby nie bylo wielkiego "aha" jak przyjdzie -20*C lub -25*C przez kilka dni... chodzi mi gløwnie o dalsza prace PC

A wiemy ze z tym nie ma problemu w przeciwienstwie do tego co twierdzi LD ze PC P/W nie nadaja sie do klimatu w PL i nie moga byc jedynym zrødlem ciepla... :D

 

 

:)

 

zgodnie ze sztuką instalacje CO w 3 strefie projektuje się na -20 C .Dotyczy to bloków ,biurowców,itp.

Co się dzieje przy -25C 30C

 

Ja podaję dane dla Warszawy ,dla Suwałk ta nowa temperatura powinna wynosić -26 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie jest kwestia PC czy innego źródła ciepła.

To całe instalacje projektuję się na te -20 C np grzejniki w blokach

 

Porównywałem temperatury obliczeniowe przy granicy Polski i Niemiec .

 

Na granicy występuje skok o 2-3 stopni .W Polsce są zaniżone

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...