Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

solanka-zas.jpgmocchwilowa.jpg

 

Witam

 

Więc co do zmiany (wzrostu) mocy przy zwiększeniu przepływu to na dzień dzisiejszy wniosków wyciągnąć nie mogę. Moc jak widać osiąga i 14 kW, trwa to krótko i w większości idzie na mocy 12 – 10 kW i tak tez było i przy mniejszym przepływie. Jak będę miał czas to w przyszłym tygodniu zmniejszę prędkość przepływu i zrobię rejestrację w kilka dni – wtedy może coś porównam.

Co do temperatur dolnego źródła to widać że u mnie jest coś około 6 st przy pracy ok. 3h. DZ jest pionowe stąd też widać że inaczej zachowuje się od poziomego.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]219047[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]219048[/ATTACH]

 

Witam

 

Więc co do zmiany (wzrostu) mocy przy zwiększeniu przepływu to na dzień dzisiejszy wniosków wyciągnąć nie mogę. Moc jak widać osiąga i 14 kW, trwa to krótko i w większości idzie na mocy 12 – 10 kW i tak tez było i przy mniejszym przepływie. Jak będę miał czas to w przyszłym tygodniu zmniejszę prędkość przepływu i zrobię rejestrację w kilka dni – wtedy może coś porównam.

Co do temperatur dolnego źródła to widać że u mnie jest coś około 6 st przy pracy ok. 3h. DZ jest pionowe stąd też widać że inaczej zachowuje się od poziomego.

 

Piotrek

 

Obserwujac moc mozesz tego nie wylapac, bo to nie beda duze zmiany. Lepiej polcz sobie SPFa (to bedzie calka z mocy dla danego okresu). Wybierz cykl w kolejnosci "ABBA" (A jedna predkosc, B druga predkosc obiegowki).W ten sposob zniwelujesz do minimum roznice w temperaturze DZ. Dobrze by tez bylo, aby dobowy czas pracy urzadzenia na cele CO w okresie badania byl przyblizony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba jak sam wiesz żeby okres był taki sam (dzień = dniu) to by było zbyt pięknie, za dużo zmiennych żeby choć jeden dwa dni by były takie same.

 

A teraz pytanie z innej beczki. Jak długo może trwać odpowietrzanie dolnego źródła ? Mam zainstalowane separatory powietrza zamiast typowych odpowietrzników i ciągle obserwuję spadek ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zauważyłem, że podniosła mi się temp w DZ. Wynika, że grunt się ocieplił. Sporo słońca + krótkie czasy pracy PC i grunt się ocieplił. Czy Wy też to widzicie u siebie ?

 

Tak. Zreszta czego sie mozna spodziewac jak przedwczoraj wieczorem na termometrze na zewnatrz bylo 18*C! I podobnie przez ostatnie kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zauwazylem, ze teraz temperatura DZ na wejsciu jest o 2,3*C wyzsza niz w tym samym okresie zeszlego roku. Czas pracy pompy na cele CO rozni sie w okresie od poczatku wrzesnia o niecala 1h (mniej niz 1%, wiec w tym roku jakos nie moze byz duzo cieplej) a na cele CWU jest sporo wyzszy, a DZ i tak cieplejsze. Ciekawi mnie jak jest u Was? Prowadzi ktos takie obserwacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...