Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Vld

Do oceny pracy układu u Twojego kolegi przydałby się ktoś o dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej (np. wihajster jest "mocny w temacie"). Prędzej czy póżniej tutaj zajrzy, to może coś podpowie.

 

adiqq

Pomiar temperatury gruntu uzyskasz przy DZ nieobciążonym (gdy pracuje tylko obiegówka DZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Póki PC szła na dwóch skraplaczach było ok, ale jak wyłączała się pompa nadksraplacza, 15 min i leciał pres HP. Pompa CO chodziła pełną parą, delta ok 3K, skraplacz na dotyk tylko u góry trochę ciepły, a pres wybija. Kolejne diagnoza za dużo czynnika. Zlał całą puszkę 370gr i chodzi jak powinno.

Wnioski ? ;)

Brak zbiornika cieczy lub jest za mały? Masz bardzo zmienne warunki jeśli są dwa skraplacze i nie zawsze pracują oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz DZ 3.2/-0.02, GZ 28/22.5

 

pompa pracuje w trybie wygrzewania posadzek, juz od srody 20.11, w sumie kompresor przepracowal 94h( zużywając 223kW + 6.5kW pompy obiegowe).

 

dwa dni temu zwolnilem pompe DZ z III na II bo mi rury zaczeły na wyjsciu z pompy zamarzać

 

pompa GZ chodzi na I biegu delta cały czas 5 - 5,5K

 

wygrzewal z was ktoś posadzki? teraz pompa przez kolejne 72h ma utrzymywać 35stopni ( w domu będzie sauna)- mozna zamrozić DZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma śmieciucha? Nie lepiej zrobić wygrzewanie jak jest jeszcze ciepło jesienią lub latem? Wygrzewa się przecież chyba tylko raz, więc nie jest lepiej zrobić to przed zamieszkaniem w cieplejszym okresie?

 

A jak ktos sie przeprowadza zimą, i nedawno odpalił PCi?

 

W instrukcji piszą żeby wspomagać grzałką, więc chyba trzeba dopomóc w jakiś sposób, nagrzewnica piecem albo czymś innym.

 

Najgorsze to że ocieplenie poddasza w trakcie i tam najwiecej ciepła ucieka....

 

A może pod panele sobie odpuścić to wygrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz DZ 3.2/-0.02, GZ 28/22.5

 

pompa pracuje w trybie wygrzewania posadzek, juz od srody 20.11, w sumie kompresor przepracowal 94h( zużywając 223kW + 6.5kW pompy obiegowe).

 

dwa dni temu zwolnilem pompe DZ z III na II bo mi rury zaczeły na wyjsciu z pompy zamarzać

 

pompa GZ chodzi na I biegu delta cały czas 5 - 5,5K

 

wygrzewal z was ktoś posadzki? teraz pompa przez kolejne 72h ma utrzymywać 35stopni ( w domu będzie sauna)- mozna zamrozić DZ?

 

witam

 

można zamrozić dolne źródło

są znane w literaturze takie przypadki

 

wszystko zależy od rozmiarów Twojego dolnego źródła

jeżeli przewymiarowane to być może "wystraczy" do wiosny

jeżeli dobrane na styk to koniecznie wspomagaj się grzałkami, kominkiem...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to że ocieplenie poddasza w trakcie i tam najwiecej ciepła ucieka....

 

Nie chciałbym byc odebrany jako ktoś kto jest wścibski ale osobiście w sytuacij gdy wykonywane jest ocieplenie poddasza a po nim pewnie będa płyty k-g a po nich gładzie i malowanie, to montaż w tym samym czasie paneli uważam za poważny błąd. Deski trójwarstwowe kładła mi ekipa na samym końcu. Trzeba próbować tak zgrać terminy aby wygrzewanie posadzki przypadało na cieplejsze okresy. No chyba, że ktoś ma tzw. mus czasowy, to wtedy rzeczywiście trzeba się ratować: grzałki, kominek, nagrzewnica, koza, śmieciuch...

 

A może pod panele sobie odpuścić to wygrzewanie?

 

Pod żadnym pozorem ! To zwiastuje katastrofę z panelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis

Jak zwolnilem to mi odmarzly, teraz gdy PCi wchodzi w drugi etap wygrzewania (35 stopni przez 72h) znów pojawił się szron na rurkach wyjścia DZ a w okolicy Pompy lekki lód.

 

Wczoraj przymknalem do 0,5l/m poddasze bo tam oprócz docieplenia nie będzie nic więcej się działo. Dziś zobaczymy jakie są parametry.

 

Trzeba chyba podocieplać wszystkie rurki w kotłowni bo zbyt duza różnica temp i pewnie z tego powodu się szronią.

 

rafikW

 

U góry posadzki nie będa zakryte a na dole przez miesiąc chodził osuszacz i koza zanim odpaliłem pompę.

Wilgoci nie ma wogóle na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciema Jak zwolniles bieg pompki obiegowej DZ to na bank spadla temperatura powrotu i oszronienie powinno wzrosnac a nie zniknac. Pogorszyles tez raczej sobie paramtetry pracy pompy takim zabiegiem. Pompki powinny raczej gonic na maxa (poza sytuacjami, ze naprawde mocna obiegowka i male oproy instalacji i zmiana biegi na nizszy prawie nie zmienia delty).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...