Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

U mnie w lazienkach podlogowka gesciej niz w reszcie pomieszczen, a temperatura w zasadzie tak jak w reszcie domu (22*C). Powiem Ci, ze jeszcze nie bylo sytuacji, zebym tam zmarzl.

Jak ktos faktyczne utrzymuje w domu 20*C, to wtedy lazienka przydaje sie cieplejsza, ale jak masz cieplo w calym domu.... :)

 

Jaka masz teraz temperature zasilania?

 

Tak, zgodnie z projektem podłogówki według którego kładli mi pętle, w łazienkach rurki były zamontowane co 10 cm (dwie pętle), w innych pomieszczeniach co 15-20 cm. Piszesz, że u siebie masz tak samo, tzn. w łazience gęściej, a mimo tego temperatura "w zasadzie tak jak w reszcie domu" No i tego właśnie nie rozumiem. Gęstsze ułożenie rurek powinno skutkowac wyższą temperaturą w takim pomieszczeniu. Potwierdzam, że jeżeli w pokojach-sypialniach na pietrze mam te 21,6 to w łazience gdzie temperatura jest rzędu 22,0 to nie odczuwa się zimna, choć, no właśnie... wolałbym aby było te 22,8-23,2.

W swoim Dimplexie mam zadaną temperaturę powrotu zasilania. Przy obecnym ustawieniu (krzywa grzania 29) są to (spisane z ostatnich kilkunastu dni):

temp. zewn. -> zadana temp. powrotu

+3,9 -> 24,8

+2,6 -> 25,0

+1,2 -> 25,2

-0,7 -> 25,5

-3,1 -> 26,7

 

NIestety termometr temp. zasilania mam zepsuty i nie wiem jaka jest ta temp, ale zdaje się, że powinna być jakieś 3K wyższa od zadanej powrotu.

 

PS. Chyba zbliżam się do optimum. Krzywą grzania podniosłem o 1K do 30. W łazience temp. powinna być rzędu 22,4-22,8 i to będzie do zaakceptowania a w pozostałych pomieszczeniach mikroskopijnie przytłumię przepływy i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, zgodnie z projektem podłogówki według którego kładli mi pętle, w łazienkach rurki były zamontowane co 10 cm (dwie pętle), w innych pomieszczeniach co 15-20 cm. Piszesz, że u siebie masz tak samo, tzn. w łazience gęściej, a mimo tego temperatura "w zasadzie tak jak w reszcie domu" No i tego właśnie nie rozumiem. Gęstsze ułożenie rurek powinno skutkowac wyższą temperaturą w takim pomieszczeniu.

 

Ja mam WG i w lazienkach wyciagana jest lwia czesc powietrza. Ono naplywa z reszty domu i sie nie ogrzeje za mocno. Lazienka w zasadzie przejmuje temperature reszty domu, tylko ma pogloge nieco cieplejsza.

 

PS

Dom mam wszedzie co 15cm a lazienka co 10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a czy może kto napisac prosto dla Laika czy pompa ciepla daje wogole rade ogrzewać dom ok 140mkw ?? jakie realne temperatury mozna uzyskać w domu w cxasie ostrej zimy ??? czy zawsze jest cieplo ??? z jakimi kosztami trzeba się liczyć ?? czy są dofinansowania na to ? Z góry dziękuje za proste i zrozumiałe odpwiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a czy może kto napisac prosto dla Laika czy pompa ciepla daje wogole rade ogrzewać dom ok 140mkw ?? jakie realne temperatury mozna uzyskać w domu w cxasie ostrej zimy ??? czy zawsze jest cieplo ??? z jakimi kosztami trzeba się liczyć ?? czy są dofinansowania na to ? Z góry dziękuje za proste i zrozumiałe odpwiedzi ;-)

 

3 X TAK :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budynek przyjął w grudniu 6800 kWh (na dzień dzisiejszy), dokładnie tyle energii było pobrane przez cały listopad - a mamy 22 grudzień.

Zima jest łagodna ale jednak... 6800 kWh to tyle energii jak bym spalił ok.1,2 t dobrego ekogroszku w 22 dni.

Nie liczę CWU, bo mam w osobnym pomiarze.

Edytowane przez wiktor_core
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info, to raczej tylko od tych co sami je (pompy) wystrugali. Nikt kto kupił gotowca , nie ma pod ręką manometrów i nie poleci ci sprawdzać delty.

Mogę ci podać swoją aktualną w PW. Przy 0.9C powietrza, parowanie -5C. Przy niższych temperaturach maleje moc, maleje też delta. Przy wyższych odwrotnie, spory też wpływ ma wilgotność powietrza. Przy wilgotności 40-50% parowanie potrafi być niższe nawet o 3C niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - jakie macie temp. parowania gazu przy podawanych temp. DZ

Pozdrawiam.

Lokmen.....dziś bedzie kłopot to sprawdzić bo pompe pozostawiam ,,samą,, w domu ,

ale jak tyklo wróce podam parametry o które pytasz , termometry i manometry mam podpiete na stałe , widac to na ,,awatarze,,:)

 

http://www.pompaciepla-24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...