Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Najcieplejszy grudzien od 10 lat (tak w telewizorni nawijali dzisiaj).

Poprzedni sezon był najzimniejszy od kilku lat.

 

 

Ale pompa gruntowa jest lepsza od pw .bo ma wyższy SCOP chociaż obecnie ?/?

 

Ja potwierdzam to nawet czynem .Mam dwie gruntowe i jedną powietrzną .Brat ma też starą powietrzna on/off stiebla .Z takim radiem .

Też działa

Obecnie falowniki i regulatory mocy są coraz powszechniejsze do wiertarki po PC

Podobno inwertery pozwalają zmniejszyć pobóur energii o 80 %

Przykładem są pompy cyrkulacyjne Alfa, stratos.

Sam też produkuję takie ustrojstwa na bazie falowników.

Kiedyś hydrofornia zajmowała budynek teraz cała mieści się na miejscy jednej z 4 pomp .

Pobur prądu zmniejszony jest o 60-70%. No i miekki start .Też ma znaczenie

 

Montowałem kiedyś inwerterową PC gruntową BIAWARA - fajna

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Obecnie falowniki i regulatory mocy są coraz powszechniejsze do wiertarki po PC

Podobno inwertery pozwalają zmniejszyć pobóur energii o 80 %

 

Przy grzaniu akumulacyjnym w tanim pradzie potrzebny inwerter jak zeby w d....e. Nie po to przewymiarowuje pompe, zeby obcinac jej moc. :)

Softstart - fajna rzecz. Moglem miec za 700 zl netto. Olalem. Przy 4-5 startach na dobe nie zabije sprezary za szybko chyba.

Jedyna czego potrzebuje do pelni "szczescia", a co przegapilem (w sumie wtedy chyba jeszcze nie mieli tego w produkcji) to zasobnik Galmeta w wersji MAXI. Grzal bym efektywnie CWU i mial przynajmniej o 1 start pompy na dobe mniej. Byloby i CO i CWU w 100% w tanej. Teraz CWU mam tylko 80% w taniej wlasnie przez ten zasobnik.

 

U mnie cala kotlownia miesci sie w mojej pompie. Wlacznie z naczyniami wzbiorczymi DZ i GZ. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzaniu akumulacyjnym w tanim pradzie potrzebny inwerter jak zeby w d....e. Nie po to przewymiarowuje pompe, zeby obcinac jej moc. :)

Softstart - fajna rzecz. Moglem miec za 700 zl netto. Olalem. Przy 4-5 startach na dobe nie zabije sprezary za szybko chyba.

Jedyna czego potrzebuje do pelni "szczescia", a co przegapilem (w sumie wtedy chyba jeszcze nie mieli tego w produkcji) to zasobnik Galmeta w wersji MAXI. Grzal bym efektywnie CWU i mial przynajmniej o 1 start pompy na dobe mniej. Byloby i CO i CWU w 100% w tanej. Teraz CWU mam tylko 80% w taniej wlasnie przez ten zasobnik.

 

U mnie cala kotlownia miesci sie w mojej pompie. Wlacznie z naczyniami wzbiorczymi DZ i GZ. :)

Rozumiem ,że w Twoim przypadku Falownik jest bez sensu.

A co sądzisz o pompach cyrkulacyjnych w których osiągnięto tak duży spadek kosztów eksploatacji.

Czy zastosowanie falownika do sprężarki nie powoduje podobnych efektów.

 

Powietrzna DZ 10,5 *C

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie falowniki i regulatory mocy są coraz powszechniejsze do wiertarki po PC

Podobno inwertery pozwalają zmniejszyć pobóur energii o 80 %

Przykładem są pompy cyrkulacyjne Alfa, stratos.

Sam też produkuję takie ustrojstwa na bazie falowników.

Może zatem od Ciebie czegoś się dowiem (pytałem w innym temacie, ale odpowiedzi nie uzyskałem). Nie w temacie - więc krótko:

Dla przykładowej Wilo Stratos 25/1-8: moc pobierana 9 - 130W, prąd pobierany 0,13 - 1,20A.

Która z tych wartości jest wartością prawdziwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zatem od Ciebie czegoś się dowiem (pytałem w innym temacie, ale odpowiedzi nie uzyskałem). Nie w temacie - więc krótko:

Dla przykładowej Wilo Stratos 25/1-8: moc pobierana 9 - 130W, prąd pobierany 0,13 - 1,20A.

Która z tych wartości jest wartością prawdziwą?

wszystko jest prawdą ,ale żeby nie mącić już tu odpowiem na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokmen.....dziś bedzie kłopot to sprawdzić bo pompe pozostawiam ,,samą,, w domu ,

ale jak tyklo wróce podam parametry o które pytasz , termometry i manometry mam podpiete na stałe , widac to na ,,awatarze,,:)

 

http://www.pompaciepla-24.pl

 

Lokmen ..oto wszystkie temp . jakie odczytałem przed chwilą z pracującej pompy .

 

temp. za spreżarką ...........79*

 

temp DZ ........................5,5/2,5*

 

temp GZ........................ 40,7/31,2*

 

temp przed TZR.............33.8*

 

temp za TZR...................0,4*.................chyba o tą temp pytałeś ????

 

temp przeg reg................5,4* .na ssaniu sprężarki

 

temp za reg .....................5.8 na ssaniu spreżarki

 

pobór en.el....................2505 W.......PC plus wszystkie pompki obiegowe

 

,,produkcja ,, ciepła ......9200 W

 

CZYNNIK R410a

 

http://www.pompaciepla-24.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że w Twoim przypadku Falownik jest bez sensu.

A co sądzisz o pompach cyrkulacyjnych w których osiągnięto tak duży spadek kosztów eksploatacji.

Czy zastosowanie falownika do sprężarki nie powoduje podobnych efektów.

 

Nie tylko w moim. Chyba w kazdym, gdy chcemy grzac tanim pradem i PC GW.

 

Mechanizmow oszczednosci w tych pompkach cyrkulacyjnych nie znam. Nie zaglebialem sie w to.

Mysle, ze pompa ciepla z regulacja mocy oszczednosci wygeneruje w zasadzie tylko dzieki wiekszej efektywnoci (COP) przy pracy z niska modulacje. Jak ja puscisz na 100%, to sie nie bedzie roznilo od pompy bez falownika. Falownik nie wygeneryje dodatkowej mocy, bo niby jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w moim. Chyba w kazdym, gdy chcemy grzac tanim pradem i PC GW.

 

Mechanizmow oszczednosci w tych pompkach cyrkulacyjnych nie znam. Nie zaglebialem sie w to.

Mysle, ze pompa ciepla z regulacja mocy oszczednosci wygeneruje w zasadzie tylko dzieki wiekszej efektywnoci (COP) przy pracy z niska modulacje. Jak ja puscisz na 100%, to sie nie bedzie roznilo od pompy bez falownika. Falownik nie wygeneryje dodatkowej mocy, bo niby jak.

 

Pc PW prawie zawsze pracuje z modulacją .

Problem sprawności wynika z konstrukcji sinika i jego współpracy z falownikiem.

COP zależy od ilości energii pobranej .Większa sprawność lepszy cop.

Sprawność sprężarki też ma pewne optimum nie koniecznie dla 50 Hz

Falownik pozwala optymalizować moment obrotowy ,zmniejszyć poślizg magnetyczny,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc PW prawie zawsze pracuje z modulacją .

Problem sprawności wynika z konstrukcji sinika i jego współpracy z falownikiem.

COP zależy od ilości energii pobranej .Większa sprawność lepszy cop.

Sprawność sprężarki też ma pewne optimum nie koniecznie dla 50 Hz

Falownik pozwala optymalizować moment obrotowy ,zmniejszyć poślizg magnetyczny,itp

 

Przy obecnych sprawnosciach silnikow 3f na poziomie nawet 90% pole do manewru nie jest chyba za duze, tym bardziej ze sprawnosc biska 100% urzadzen mechanicznych jest raczej w swerze marzen.

 

Jakiego rzedu sa te wspomniane przez Ciebie oszczednosc (zakaldam prace pompy z moca nominalna, bez jej modulacji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udoskonalenia mechaniczne i zastosowanie silnikow synchronicznych wraz ze skomplikowana elektronika.

Tutaj chyba po prostu "poprzeczka" byla dosyc nisko ustawiona, czego raczej nie mozna powiedziec o nowoczesnej sprezarce stosowanej w pompie ciepla.

 

 

Buja i kręci. Falownik przynosi tylko straty, zyski są z wymienników wykorzystywanych tylko częściowo.

Nikt też nie powie, że w on/off nie można przewymiarować wymienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buja i kręci. Falownik przynosi tylko straty, zyski są z wymienników wykorzystywanych tylko częściowo.

Nikt też nie powie, że w on/off nie można przewymiarować wymienniki.

 

Sugerowalem to, ale nie moge znalezc nigdzie potwierdzenie tej tezy, wiec nie draze.

 

Mysle, ze pompa ciepla z regulacja mocy oszczednosci wygeneruje w zasadzie tylko dzieki wiekszej efektywnoci (COP) przy pracy z niska modulacje. Jak ja puscisz na 100%, to sie nie bedzie roznilo od pompy bez falownika. Falownik nie wygeneryje dodatkowej mocy, bo niby jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buja i kręci. Falownik przynosi tylko straty, zyski są z wymienników wykorzystywanych tylko częściowo.

Nikt też nie powie, że w on/off nie można przewymiarować wymienniki.

Buja kręci ot argumenty na poziomie.

 

Oczywiście dla on /off można przewymiarować wymienniki ,ale tyko dla inwerterowych to się robi ( modulacja)

 

Słyszeliście o pracy silnika elektrycznego ze stałym momentem obrotowym.CUD czy Falownik.Sama zmiana częstotliwości powoduje większy poślizg i spadek sprawności.

Sprężarka może pracować też przy 100 Hz. NOMINALNIE

 

Jak myślicie jaki jest powód ograniczeń stosowania ,żarówek ,pomp stało obrotowych i klimatyzatorów on /off.

Oczywiście UNIA i proste banany .

Ale może jeszcze coś

 

Może spisek

 

Temperatura dz 13 *C

modulacja 30 % wymienniki chyba 3 x za duże

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On też nie może dlatego powołuje się na nieprzystający przykład z obiegówką. Nieprzystający dlatego, że porównuje zwykłą pomą z kilukrotną nadwyżką mocy, do elektronicznej z czujnikiem ciśnienia.

 

To dlaczego nie przewymiarowałeś swoich wymienników.

Inwertery są DC; silnik DC chyba jest trochę bardziej sprawny czy nie?

Poza tym w czasie odszraniania działa na 30% układ on-off na 100% nie wspomnę o delcie na parowniku a co za tym idzie szronieniu pewien producent stosuje system "heatcharge"- tak to sobie nazwali (wykorzystanie ciepła sprężarki do odszraniania) na razie w pompach pp maja dzięki temu klasę A+++

W dobrze zrobionym układzie inwerter daje 100% poniżej -10temp. zewnętrznej to jest przez 5% zimy , zimy nie sezonu grzewczego (w moim rejonie) w takich temp. powietrze nie zawiera zbyt dużo wilgoci.

 

Pyxis dlaczego wciskasz ludziom internet na psującej się elektronice - telefon nie wystarczy może być z faxsem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...