Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Nawet nie najniższy bieg i praca ciągła, tylko cyklicznie (jak sterownik nie ma takiej możliwości, to najprostszy sterownik czasowy w gniazdko między zasilaniem centrali).

 

Mój rekuperator ma sterowanie czasowe. Oczywiście mam ustawione: drug bieg w godzinach taniego prądu i pierwszy bieg w godzinach drogiego prądu. Na czas dłuższej nieobecności ustawiam "tryb nieobecności" w którym wymiana powietrza jest minimalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie rozumiem.

Teza jest następująca: Podczas nieobecności w domu około 2-4 dni nie warto obniżać temperaturę bo podniesienie jej do naszej standardowej w wyniku wychłodzenia domu o jakieś circa 2-3 st.c przez te 2-4 dni "pożre" więcej energii niż gdybyśmy nie obniżali temperatury na czas nieobecności.

Zgadza się czy nie ?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom głośności pracy PCi:

[ATTACH=CONFIG]232219[/ATTACH]

Jak widać: dość głośno. Nijak to się ma do danych katalogowych, które mówią o 54dB

 

Producent podawał (zapewne) poziom w dB (A) i z odległości 1m, a ten miernik jest (zapewne) wyskalowany bez filtra A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIZYKA

NP

Obniżenie temperatury n 4 dni powoduje mniejszą dt pomiędzy wnętrzem i zewnętrzną temperaturą .

Mniejsza dt mniejsze straty. Proste .

 

No a o ile trzeba będzie podnieść temperaturę ścian (zakladając, że ocieplenie jest od zewnątrz), przy powrocie do temperatury pierwotnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podawał (zapewne) poziom w dB (A) i z odległości 1m, a ten miernik jest (zapewne) wyskalowany bez filtra A

 

Dokumentacja podaje jedynie: Poziom mocy akustycznej dB(A): 55. Nic nie mówi z jakiej odległości mierzone. To czym ja mierzyłem to telefon z zainstalowana aplikacyjką, więc tak jak napisałem: raczej ciekawostka. Pomiar wykonywany tym telefonem leżącym na obudowie pompy :D

Może ktoś zrobi podobny to się porównamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i akumulacja :yes:

Akumulacja to też prawo zachowania energii

 

Energia obniżenia temperatury jest równy energii na podniesienie do tego samego poziomu.

Czyli na chłopski rozum to co oszczędzisz w czasie chłodzenia włożysz w czasie podgrzewania.I tu jesteś na zero.

Ale zysk jest z tytułu zmniejszenia dt w tym okresie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulacja to też prawo zachowania energii

 

Energia obniżenia temperatury jest równy energii na podniesienie do tego samego poziomu.

Czyli na chłopski rozum to co oszczędzisz w czasie chłodzenia włożysz w czasie podgrzewania.I tu jesteś na zero.

Ale zysk jest z tytułu zmniejszenia dt w tym okresie ..

 

Ale masz stratę w komforcie w postaci przebywania w wychłodzonym domu, który potrzebuje sporo godzin jak nie dni na uzyskanie temperatury "pierwotnej" Jest rozwiązanie: sterowanie zdalne ale raz: nie każdy ma taką funkcję i dwa: zadanie podnoszenia temperatury należałoby rozpocząć odpowiednio wcześniej przed planowanym przybyciem. Tak czy siak moim zdaniem nieobecność do tygodnia czasu nie uzasadnia obniżania temperatury zadanej a powyżej tygodnia czasu chyba nie warto jej obniżac o więcej niż te 2-3 st.C.

Aha, no i jak adiqq zauważył: to podnoszenie temperatury oznacza pracę w znacznie większym procencie w drogiej taryfie: znowu strata.

Edytowane przez rafikW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulacja to też prawo zachowania energii

 

Energia obniżenia temperatury jest równy energii na podniesienie do tego samego poziomu.

Czyli na chłopski rozum to co oszczędzisz w czasie chłodzenia włożysz w czasie podgrzewania.I tu jesteś na zero.

Ale zysk jest z tytułu zmniejszenia dt w tym okresie ..

 

Przy pradzie dwutaryfowym to sie finansowo nie zamknie na plus. Juz koledzy chyba wyjasnili dlaczego.

Tez nic nie gmeram przy sterowaniu jak gdzies wybywam na pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety FIZYKA to nie polityka.

 

Panowie nie pisze o przypadku tania /droga taryfa i o której godzinie ktoś wróci ,Nie uwzględniam też podwyżki cen prądu.

Jestem instalatorem który nie ma racji z założenia.

 

Przykre ale prawdziwe .nie macie pojęcia o fizyce .

 

Skrajny przypadek może przemówi do wyobraźni .A jak wyjedziecie na miesiąc i obniżycie o 20 C. to będzie oszczędność ???

 

Możecie pisać wszyscy ,że nie nawet dużymi literami .To nic nie zmieni.

Nawet jak pisze to instalator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja podaje jedynie: Poziom mocy akustycznej dB(A): 55. Nic nie mówi z jakiej odległości mierzone. To czym ja mierzyłem to telefon z zainstalowana aplikacyjką, więc tak jak napisałem: raczej ciekawostka. Pomiar wykonywany tym telefonem leżącym na obudowie pompy :D

Może ktoś zrobi podobny to się porównamy :D

 

Na Galaxy s3 zawyza o jakies 5 dB (przynajmniej tak wynika z sreenow na www tej aplikacji). Na jakim telefonie masz zainstalowana?

Zmierze swoja to napiisze. Jak dokladnie "metodyka" pomiaru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaprogramuj tak ,żeby Włączyło się wcześniej o 24 h niż wrócisz.

Pytanie było czy się opłaci obniżyć na 4 dni

 

OPŁACI

 

Pewien jestes? Nawet jak uwzglednisz, ze pompa przywracajac temperature bedzie pracowala ciurkiem na nizszej temp DZ i na wyzszej GZ (czyli z nizszym COP)? Smiem twierdzic, ze oszczednosc energii elektrycznej przy wyjezdzie na 4 dni bedzie zadna. Szkoda tym sobie doopy zawracac.

Jak jedziesz zima powiedzmy na 2 tyg, to warto rozwazyc obnizenie temperatury o te 2-3K, jesli mamy mozliwosc jej zwiekszenia np na dobe przed powrotem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...