Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To uważasz ,że prawdą jest cała zima -20C.???

 

Nie. Ale nie uwazam, ze 6 stycznia rano 7*C to jest chociazby blisko normy. W normalna zime bylobu raczej w okolicach -7*C albo jeszcze nizej. Ty sugerujesz, ze tak cieplo juz bedzie caly czas. Niestety nie bedzie. Ani przez reszte tej zimy, ani przez nastepne. W naszej czesci Europy ocieplenie klimatu powodujace stopniowe oslabienie pewnych cyrkulacji okolobiegunowych, ktore hamowaly naplyw mroznych mas powietrza spowoduje - i tu musze Ci niepocieszyc - ze zimy u nas beda ostrzejsze. To jest podobny mechnizm, do tego, ktory teraz mamy w USA, tylko tam to jest w nieco wiekszej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszej czesci Europy ocieplenie klimatu powodujace stopniowe oslabienie pewnych cyrkulacji okolobiegunowych, ktore hamowaly naplyw mroznych mas powietrza spowoduje - i tu musze Ci niepocieszyc - ze zimy u nas beda ostrzejsze. To jest podobny mechnizm, do tego, ktory teraz mamy w USA, tylko tam to jest w nieco wiekszej skali.

 

Na szczęście to tylko teoria...;) Nie ma póki co żadnych "twardych" dowodów na ocieplanie się klimatu i wszystkiego co z tym związane. Ja bardziej myślę, że to część naturalnego cyklu. Sam pamiętam z dzieciństwa zimy na pomorzu, gdzie temp -27st trzymały po kilka dni, a śniegu było ponad dwa metry. Teraz wydaje się być cieplej, ale to nie znaczy, że następna zima nie będzie zimą stulecia. W naszym klimacie zarówno +10 jak -10st w styczniu to wg mnie żadna anomalia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to tylko teoria...;) Nie ma póki co żadnych "twardych" dowodów na ocieplanie się klimatu i wszystkiego co z tym związane. Ja bardziej myślę, że to część naturalnego cyklu. Sam pamiętam z dzieciństwa zimy na pomorzu, gdzie temp -27st trzymały po kilka dni, a śniegu było ponad dwa metry. Teraz wydaje się być cieplej, ale to nie znaczy, że następna zima nie będzie zimą stulecia. W naszym klimacie zarówno +10 jak -10st w styczniu to wg mnie żadna anomalia.

 

Jesli zmniejszenie sie objetosci lodu w arktyce o prawie 50% w ciagu chyba oststnich 30 lat uwazasz za przypadek, to faktycznie "twardszych" dowodow nie znajdziesz. :)

 

Co do dziecinstwa, to mam stare fotki. To co sie wydawalo wtedy zaspa 2m w rzeczywistosci siegalo Ci powyzej pasa i bylo tego sniegu moze z 80cm. Dzieciak ma inna perspektywe i pamieta tylko to, co na nim wywarlo duze wrazenie (a i to mocno znieksztalcone i malo majace wspolnego z rzeczywistoscia). Ot taka zaleta ludzkiej pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale nie uwazam, ze 6 stycznia rano 7*C to jest chociazby blisko normy. W normalna zime bylobu raczej w okolicach -7*C albo jeszcze nizej. Ty sugerujesz, ze tak cieplo juz bedzie caly czas. Niestety nie bedzie. Ani przez reszte tej zimy, ani przez nastepne. W naszej czesci Europy ocieplenie klimatu powodujace stopniowe oslabienie pewnych cyrkulacji okolobiegunowych, ktore hamowaly naplyw mroznych mas powietrza spowoduje - i tu musze Ci niepocieszyc - ze zimy u nas beda ostrzejsze. To jest podobny mechnizm, do tego, ktory teraz mamy w USA, tylko tam to jest w nieco wiekszej skali.

 

Ja piszę jak jest , ty piszesz jak będzie .

A zarzucasz mi ,że to ja piszę jak będzie .Gdzie ja napisałem ,że będzie cieplej.

Ja się cieszę ,że tak jest bo mam tanio.

Ostatnio byłem na lodowcu .Który skurczył się o 75 % w ciągu 10 lat.

Ja widziałem ogromne zmiany w ciągu roku.

Popatrz co dzieje się z biegami narciarskimi i w i naszych górach.

Szanse na zimę w tym roku maleją z każdym dniem.

Taka zima nie jest bardziej nienormalna od normalnej nic na to nie poradzimy.

Ale na pewno spokojniej mogą spać gruntowcy.

Ale teraz buduję dom dla mnie i montuję Atlantica mimo ,że mam gaz w ulicy.Opłaty stałe zaważyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę jak jest , ty piszesz jak będzie .

A zarzucasz mi ,że to ja piszę jak będzie .Gdzie ja napisałem ,że będzie cieplej.

Ja się cieszę ,że tak jest bo mam tanio.

Ostatnio byłem na lodowcu .Który skurczył się o 75 % w ciągu 10 lat.

 

Piszesz jak jest, ale zupelnie ignorujesz to jak bylo chociazby zeszlej zimy.

 

U nas lodowcow nie ma, a piszemy o reakcji klimatu w naszej czesci kontynentu. Wnioski ktore wypisalem nie sa moje. To wnioski ludzi zajmujacych sie sprawami klimatu.Mechnizmy takich a nie innych zim wyjasnili jak dla mnie rzeczowo. Czy sie sprawdza ich prognozy - mysle, ze tak. Beda zarowno ostre zimy jak i anomalie takie jak ta teraz. Wazne jest czego bedzie przewaga.

Mysle, ze poglad iz zimy beda takie jak ta obecna jest nieuzasadniony i na nim nie opieral bym wyboru zrodla ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem caly ten temat, jest on bardzo pouczajacy.

 

3 tygodnie temu zainstalowalem i uruchomilem pompe. 9,8 kW, dolne zrodlo 10 petli po 100m fi 32 doprowadzenie z rozdzielni do pompy poprzez dwa przewody fi40. DZ zrobilem 3 lata temu. Obecnie mam dosc duza delte na DZ bo okolo 7-8k, +6/-2. GZ to 29/21 przy obecnych temp zewnetrznych. 230m2 podlogowki w calym domu i garazu. Obecnie jeszcze nie mieszkam a temp w domu to 20oC. Zuzucie produ to okolo 15-18kwh/dobe. Wlasnie zamowilem cieplomierz aby sprawdzic COP. Nie wiem jak z ta delta, czy kupić mocniejsza pompke? Mam Wilo 25/8 na 3 biegu. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem caly ten temat, jest on bardzo pouczajacy.

 

3 tygodnie temu zainstalowalem i uruchomilem pompe. 9,8 kW, dolne zrodlo 10 petli po 100m fi 32 doprowadzenie z rozdzielni do pompy poprzez dwa przewody fi40. DZ zrobilem 3 lata temu. Obecnie mam dosc duza delte na DZ bo okolo 7-8k, +6/-2. GZ to 29/21 przy obecnych temp zewnetrznych. 230m2 podlogowki w calym domu i garazu. Obecnie jeszcze nie mieszkam a temp w domu to 20oC. Zuzucie produ to okolo 15-18kwh/dobe. Wlasnie zamowilem cieplomierz aby sprawdzic COP. Nie wiem jak z ta delta, czy kupić mocniejsza pompke? Mam Wilo 25/8 na 3 biegu. Co radzicie?

 

Ja miałem bardzo podobną deltęT DZ w drugim sezonie. Po jego zakończeniu czyszczenie filtra DZ - był bardzo brudny. W tym sezonie deltaT DZ w granicach +3,2...+3,6K. Obecnie na wejściu mam w okolicach +3,5... 3,8 st.C a na wyjściu +0,2... +0,5 (termometry wyskalowane w wodzie z lodem i zamocowane przylgowo z użyciem silikonowej pasty termoprzewodzącej na przyłączach pompy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytalem caly ten temat, jest on bardzo pouczajacy.

 

3 tygodnie temu zainstalowalem i uruchomilem pompe. 9,8 kW, dolne zrodlo 10 petli po 100m fi 32 doprowadzenie z rozdzielni do pompy poprzez dwa przewody fi40. DZ zrobilem 3 lata temu. Obecnie mam dosc duza delte na DZ bo okolo 7-8k, +6/-2. GZ to 29/21 przy obecnych temp zewnetrznych. 230m2 podlogowki w calym domu i garazu. Obecnie jeszcze nie mieszkam a temp w domu to 20oC. Zuzucie produ to okolo 15-18kwh/dobe. Wlasnie zamowilem cieplomierz aby sprawdzic COP. Nie wiem jak z ta delta, czy kupić mocniejsza pompke? Mam Wilo 25/8 na 3 biegu. Co radzicie?

-Sprawdź

-termometry- mocowanie w PC i czy pokazują tą samą temperaturę. Włącz pompkę DZ na 15-20 min najlepiej po dłuższej przerwie.

- filtr na DZ

- czy wszystkie pętle są odpowietrzone. Pompka na max i i pojedynczo każda z pętli po 10-15 min. Czy odpowietrzniki są w odpowiednich miejscach.

 

Ta pompka spokojnie powinna dać radę przy takim DZ.

 

U mnie 25/60 i delta 3-4st. w zależności od temperatur DZ i GZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To jest moj pierwszy sezon, pierwsze 3 tygodnie. Filtr już wywalilem, troche syfu było. Po zalaniu glikolu z woda demi (wyszlo jakis 850l) wszystko się mieszalo i odpowietrzalo za pomoca pompy do napelniania solarow. Pompa H-12m oraz Q-5m3/h. Więc raczej to mam za nala pompe. Gdy chodzila ta pompa od napelniania i PC to delta byla 0, czyli b duzy przeplyw a cisnienie jakies 2,5 bara.

 

Co sadzicie o podlaczeniu drugiej pompy rownolegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...