Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

-Sprawdź

-termometry- mocowanie w PC i czy pokazują tą samą temperaturę. Włącz pompkę DZ na 15-20 min najlepiej po dłuższej przerwie.

- filtr na DZ

- czy wszystkie pętle są odpowietrzone. Pompka na max i i pojedynczo każda z pętli po 10-15 min. Czy odpowietrzniki są w odpowiednich miejscach.

 

Ta pompka spokojnie powinna dać radę przy takim DZ.

 

U mnie 25/60 i delta 3-4st. w zależności od temperatur DZ i GZ

 

Termometry pokazuja identycznie jak wlacze tylko pompke DZ.

 

Gdy grzeje cwu do okolo55 stopni to wtedy delta jest okolo 4-5.

 

Delta GZ to 7-10 stopni na 1 biegu. Mam bufor 1000l i jego ogrzewam, a z bufora odbierane jest cieplo przez dwie pompy - parteru i pietra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. A moze jednak mam za male przekroje od rozdzielacza w studni do PC. To sa fi 40 o dlugosci jakies 40mb kazda

 

Uklad na 100 procent jest odpowietrzony.

 

Ja napelnialem specjalna pompa o duzej wydajnosci i wtedy delta byla rowna 0.

 

Jak PC nie pracuje to delta zawsze będzie 0. Czy odpowietrzałeś wszystkie pętle pojedynczo. Czy wszystkie były drożne. Ja dla pewności sprawdził bym jeszcze raz. Pompkę zawsze zdążysz kupić.

 

Edycja.

 

Jeśli na 100% DZ jest ok. to pozostaje tylko wymiennik w PC, czy nie został czymś przypchany.

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak PC nie pracuje to delta zawsze będzie 0. Czy odpowietrzałeś wszystkie pętle pojedynczo. Czy wszystkie były drożne. Ja dla pewności sprawdził bym jeszcze raz. Pompkę zawsze zdążysz kupić.

 

Edycja.

 

Jeśli na 100% DZ jest ok. to pozostaje tylko wymiennik w PC, czy nie został czymś przypchany.

 

Chodzilo mi ze jak PC pracowala i mialem podpieta pompe do napelniania to delta byla 0, nie gdy PC nie pracuje :-).

 

Wymiennik w PC raczej nie zapchany, bo czym mialby się zapchac. Na poczatku byl filtr, a teraz go już wyrzucilem. Jednak to tez nie pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche szybko wywaliles te filtry...,ale jesli odpowietrzone DZ to obstawialbym jednak na opcje ze zbyt slaba obiegowka, masz w sumie 1km rurki no i 40m dobiegowki- dobrze ze dales to na wiekszej srednicy:yes: aaa luknij czy na rozdzielaczu DZ zawory otwarte na maxa.

 

Dzięki za podpoweidzi. Sprawdze jak mowicie.

 

A co sadzicie o dodaniu jeszcze jednej pompy podlaczonej rownolegle aby zwiekszyc pezeplyw? Czy lepiej kupić druga a ta ktora mam wywalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,jesli juz to wymien na wieksza,,, nie pompuj pompki pomka'':no:

 

Gdzies pamietam ze studiow ze przy rownoleglej pracy pomp ich przeplywy się sumuja, a przy szeregowej sumuje się wysokosc podnoszeniea... Ale już tego dokladnie nie pamietam.... Moze lepiej kupić wieksza, tylko ze bedzie to już 30-80/180 a nie jak teraz 25-80/180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pamietam ze studiow ze przy rownoleglej pracy pomp ich przeplywy się sumuja, a przy szeregowej sumuje się wysokosc podnoszeniea... Ale już tego dokladnie nie pamietam.... Moze lepiej kupić wieksza, tylko ze bedzie to już 30-80/180 a nie jak teraz 25-80/180.

 

Przecież to takie same tylko przyłącza różne. Większa to seria 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kubaturę ogrzewanego pomieszczenia liczymy ze stropem czy bez ?

(wysokość pomieszczenia to 2,6m, a jak wliczyc strop to już np 2,8m)

 

Jesli to parter, to liczysz od gornego poziomu law fundamentowych do powierzchni wylewki pietra.

 

Bez jaj. Sa tu rozni "magicy", ale tego to sie sie spodziewalem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po 1 godzinie pracy pompy:

DZ 3,0/06

GZ 36/30

Pyt. do znawców a takich tu wiele:

Mam dwa manometry zainstalowane na pompie i pokazują temp. czynnika R407C.

Na jednym mam temp. 33 Celsjusza a na drugim -7 Celsjusza- czy to normalne ?Zakładam że to są temperatury skraplania i parowania. Czy ta -7 jest poprawna?

Pierwszy sezon grzania.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pamietam ze studiow ze przy rownoleglej pracy pomp ich przeplywy się sumuja, a przy szeregowej sumuje się wysokosc podnoszeniea... Ale już tego dokladnie nie pamietam.... Moze lepiej kupić wieksza, tylko ze bedzie to już 30-80/180 a nie jak teraz 25-80/180.

 

I jak radzicie, kupić wieksza pompe czy podlaczyc identyczna(mam na zapasie) rownolegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...