Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

No wlasnie... Raczej wepne ta druga i zobacze co z tego bedzie....

 

A tak poza tematem, nie kusilo cie ustawienie sobie stopki w profilu ? Dla zaspokjenia ciekawosci co to za ,,chalupke'' motasz:p

 

 

Ps. Przypomnij jaka masz delte na DZ i jeszcze podaj delte na GZ i jaka temp max na zasilaniu GZ pzy takiej pogodzie

Edytowane przez pitersson
dopisalem PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak poza tematem, nie kusilo cie ustawienie sobie stopki w profilu ? Dla zaspokjenia ciekawosci co to za ,,chalupke'' motasz:p

 

 

Ps. Przypomnij jaka masz delte na DZ i jeszcze podaj delte na GZ i jaka temp max na zasilaniu GZ pzy takiej pogodzie

 

Hej,

Wieczorem siade do kompa i uaktualnie stopke, bo teraz z telefonu pisze.

 

DZ 6/-2

GZ 29/22

 

Krzywa na zasilaniu obecnie na 23 stopnie

 

Dodam, ze dolne zrodlo wspomagaja mi obecnie solary - 22m2, więc jak tylko wyjrzy slonko to cieplo się robi... :-) pod ziemia...

 

,Iebawem podepne to pod bufor, to bedzie moze bardziej efektywnie grzalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ 6/-2 GZ 29/22

Masz sporo (prawie 2x) za mały przepływ przez dz. Powodem mogą być za duże opory przepływu (trudno zmienić), zatkany filtr lub za mała obiegówka. Jeśli filtr jest czysty, a masz 2 takie same obiegówki, to spróbuj wpiąć szeregowo, żeby zwiększyć wysokość podnoszenia, albo lepiej sprzedaj obie i kup jedną o większym podnoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo (prawie 2x) za mały przepływ przez dz. Powodem mogą być za duże opory przepływu (trudno zmienić), zatkany filtr lub za mała obiegówka. Jeśli filtr jest czysty, a masz 2 takie same obiegówki, to spróbuj wpiąć szeregowo, żeby zwiększyć wysokość podnoszenia, albo lepiej sprzedaj obie i kup jedną o większym podnoszeniu.

 

Pisal wczesniej ze wywalil filtr po 3 tyg od odpalenia Pc(mysle ze troche za szybko) pomijajac to, jak myslisz te wpiete solary maja wplyw na zwiekszenie delty DZ? Moze po zaprzestaniu grzania DZ delta zmaleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisal wczesniej ze wywalil filtr po 3 tyg od odpalenia Pc(mysle ze troche za szybko) pomijajac to, jak myslisz te wpiete solary maja wplyw na zwiekszenie delty DZ? Moze po zaprzestaniu grzania DZ delta zmaleje?

 

Filtr wymienilem ale przed tym caly obieg chodzil na popie napelniajacej 24hn pompa tez miala filtr. Jak pisalem wczesniej gdy chodzila PC i ta wlasnie pompa to delta byla 0. Byl bardzo duzy przeplyw, az za duzy. A teraz na obiegowce PC jest za maly.

 

Co do solarow to one grzeja tylko w dzien, glownie jak PC nie chodzi, bo mam 2 taryfy. Grzeje tylko w nocy. Więc raczej to nie ma wplywu. Odlaczalem je zupelnie i nic to nie zmienia.

 

A czy taka duza delta szkodzi PC? Czy po prostu zmniejsza się COP? W sobote zainstaluje cieplomierz to dokladnie wylicze jakie mam COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo (prawie 2x) za mały przepływ przez dz. Powodem mogą być za duże opory przepływu (trudno zmienić), zatkany filtr lub za mała obiegówka. Jeśli filtr jest czysty, a masz 2 takie same obiegówki, to spróbuj wpiąć szeregowo, żeby zwiększyć wysokość podnoszenia, albo lepiej sprzedaj obie i kup jedną o większym podnoszeniu.

 

Mowisz zeby wpiac szeregowo aby zwiekszyc podnoszenie? A nie rownolegle zeby zwiekszyc przeplyw?

 

Jak bedzie lepiej? Rownolegle czy szeregowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wieczorem siade do kompa i uaktualnie stopke, bo teraz z telefonu pisze.

 

DZ 6/-2

GZ 29/22

 

Krzywa na zasilaniu obecnie na 23 stopnie

 

Dodam, ze dolne zrodlo wspomagaja mi obecnie solary - 22m2, więc jak tylko wyjrzy slonko to cieplo się robi... :-) pod ziemia...

 

,Iebawem podepne to pod bufor, to bedzie moze bardziej efektywnie grzalo...

 

Krzywa pewnie zadaje temp. powrotu a nie zasilania, skoro masz 23*C, a czy pompka na GZ ma najwyzszy bieg? czy mozesz jeszcze zmniejszyc delte GZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa pewnie zadaje temp. powrotu a nie zasilania, skoro masz 23*C, a czy pompka na GZ ma najwyzszy bieg? czy mozesz jeszcze zmniejszyc delte GZ?

 

Krzywa jest na 23 zasilaniu. Mam jednak ustawione stopniominuty na +150 i -150, aby się nie zalaczala często. Dlatego podgrzewa do wyzszej temperatury.

 

Obecnie jest na 2 biegu więc mogę. Zmniejszyc bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa jest na 23 zasilaniu. Mam jednak ustawione stopniominuty na +150 i -150, aby się nie zalaczala często. Dlatego podgrzewa do wyzszej temperatury.

 

Obecnie jest na 2 biegu więc mogę. Zmniejszyc bieg.

 

Nie, nie zmniejszaj biegu bo delta na GZ jest w miare ok ,ja taka mialem kiedys ale zmniejszylem do 4,5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zmniejszyles to było lepiej jak delta GZ się zmniejszyla? Czym to skutkowalo? U mnie w instrukcji pompy GZ ma byc 5-10K a DZ 3-5K

 

Czy lepiej ? Ciezko stwierdzic nie miezylem tego ale obnizylem roznice miedzy zasilaniem GZ a DZ co ponoc jest korzystne . Pisales wczesniej ze bedziesz niedlugo zakladal cieplomierz, to moze wtedy ta kwestie rozjasnisz;)

A skutkowalo to tym ze musialem lekko skorygowac krzywa grzewcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa manometry zainstalowane na pompie i pokazują temp. czynnika R407C.

Na jednym mam temp. 33 Celsjusza a na drugim -7 Celsjusza- czy to normalne ?Zakładam że to są temperatury skraplania i parowania. Czy ta -7 jest poprawna?

 

Co to za pompa?

Masz w niej wziernik przed zaworem rozprężnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pompa?

Masz w niej wziernik przed zaworem rozprężnym?

 

Witam

Na tabliczce jest napisane Heating Only Unit GSWW8. Zapewne Made in China.

Wcześniej była w niej zainstlowana sprężarka jednofazowa Hitachi G 303DH-47Q 2- Capacity 9100W- niestety padała.

Serwisant wymianił mi na mniejszą trójfazową Copelnd ZH19K4E- TFD-524- Capacity 5900W.

Uznał że nie ma potrzeby do domku o powierzchni 126m2 montować większej.

Czy wziernik przed zaworem rozprężnym mam- sprawdzę w sobotę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz zeby wpiac szeregowo aby zwiekszyc podnoszenie? A nie rownolegle zeby zwiekszyc przeplyw?

 

Jak bedzie lepiej? Rownolegle czy szeregowo?

 

Ta pompa którą masz obecnie ma dość dużą wydajność w m3/h i powinna "standardowo" wystarczyć, nawet z lekkim zapasem, a problemem u Ciebie są duże opory hydrauliczne w instalacji DZ.

Wepnij tak jak radzi rwxw czyli SZEREGOWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na tabliczce jest napisane Heating Only Unit GSWW8. Zapewne Made in China.

Wcześniej była w niej zainstlowana sprężarka jednofazowa Hitachi G 303DH-47Q 2- Capacity 9100W- niestety padała.

Serwisant wymianił mi na mniejszą trójfazową Copelnd ZH19K4E- TFD-524- Capacity 5900W.

Uznał że nie ma potrzeby do domku o powierzchni 126m2 montować większej.

Czy wziernik przed zaworem rozprężnym mam- sprawdzę w sobotę.

Pozdrawiam

Padła, znaczy się spalił silnik?

Jaki masz zawór rozprężny, czy serwisant dostosował zawór do mniejszej wydajności sprężarki?

Moż tam mialeś kapilarę i zajechaleś ją nadmiernym przegrzaniem i wysoką temperaturą końca sprężania?

Tak niskie parowanie może oznaczać braki czynnika, choć po ingerencji także wilgoć w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła, znaczy się spalił silnik?

Jaki masz zawór rozprężny, czy serwisant dostosował zawór do mniejszej wydajności sprężarki?

Moż tam mialeś kapilarę i zajechaleś ją nadmiernym przegrzaniem i wysoką temperaturą końca sprężania?

Tak niskie parowanie może oznaczać braki czynnika, choć po ingerencji także wilgoć w układzie.

 

Sprężarka Hitachi spaliła się. Może dlatego, iż przez kilka dni często załączała się. Najpierw podczas prób startu pracowała taka głośno że mało z pompy nie wyskoczyła, a później zaczęła wyrzucać już bezpiecznik.

W sobotę dokładnie sprawdzę jaki jest termostatyczny zawór rozprężny. Z tego co się orientuje jest coś firmy Danfoss.

Podczas wymiany sprężarki byłem nieobecny, także nie wiem nawet czy coś było regulowane, ale raczej nic. Raczej ograniczyło się do wymiany sprężarki i czynnika.

Sprężarka była wymieniona około 8tyg. temu.

Dzwoniłem już z prośbą o serwis i jak dobrze pójdzie to przyjadą w sobotę lub w następny tydzień.

Do tego czasu muszę przetrwać na takich parametrach które są. A tu mróz zapowiadają :)

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, dobre rady to poproszę. Może bedę troszkę mądrzejszy jak przyjedzie serwis.

Dzięki wszystkim za obecną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...