Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bo z taką dokłądnością pokazuje m czujnik w PC, od tej wartości odejmuje 2C i tę wartośc podaję tutaj. Nie za każdym razem chce mi się mierzyć termometrem z sondą.

Śniegu nie mam. Widziałem kilka płatków gdzieś razem z deszczem w czwartek. U mnie ostatnie dni, to +5C, (nawet w nocy!), deszcz też był. Od jutra temperatura powoli na dół pójdzie i znowu opady deszczu.

To jakim cudem mają być niższe temperatury DZ, przy takich temperaturach, skoro DZ mam sporo przewymiarowane?

 

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=823

 

No to wszystko jasne z tą dokładnością. Tak jak pisałem: temperatury w Polsce ekstremalnie rózne. Ty masz +5 (noc), ja mam średnio za ostatnie dni -3 (dzień)...-5 (noc) a kolega 'tomchis' -9 (noc) Oj będą spore różnice w zużyciu na dobę i kosztach za styczeń

Kaszuby: http://www.pogoda-niesiolowice.kaszuby.pl/noaarep.php?yr=2014&mo=01

Edytowane przez rafikW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że będą spore różnice. A we wszystkich rankingach wyjątkowo dobrze wypadną PC p-w :yes:

klimat sie strasznie rozchwiał, gdzieś czytałem że za kilka lat równie dobrze możemy w ogóle zimy nie mieć, albo małe zlodowacienie. szanse na oba warianty podobne jak przy rzucie moneta ;)

 

To prawda. Gdzieś wrzesień -październik czytałem o dwóch skrajnie różnych prognozach zimy w Polsce: rosyjski jakiś znany klimatolog przewidywał ekstremalne mrozy, amerykanie wprost przeciwnie.

W sumie ośrodki meteorologiczne mogłyby opchnąć całą swoją ogromną moc obliczeniową dla jakiś innych zastosowańi :D i "publikować" prognozy długoterminowe na podstawie właśnie rzutu monetą. Na to samo by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo srednia temperatura to taka "wyimaginowana" wartosc, ktora z duzym prawdopodobienstwem w badanym okresie mogla nigdy na dluzsza mete nie wystapic.To tylko pewna wartosc obliczona ststystycznie, a nie realna.

 

Przykladzik:

Jesli przez 15 dni stycznia bedzie -10*C a przez kolejne 15 dni bedzie 0*C to srednia temperatura to -5*C, ale "nigdy" (nigdy - w sensie znaczacego okresu) w tym okreesie nie wystapila. Nie ma za wiele wspolnego z rzeczywistoscia. To tylko taki twor matematyczny. Trzeba sobie z tego zdawac sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to "nieszczęście" akurat mieszkać po tej zimniejszej stronie Polski;) Mróz trzyma już czwarty dzień, w nocy było -7* teraz trzyma -5* i muszę się pochwalić, że moja PC-PW doskonale sobie radzi. Także do straszenie, że powietrzna to tylko do dodatnich temperatur się nadaje jest zupełnie nieuzasadnione. Przez ostatnią dobę pracowała 12godz i zużyła 28kWh, natomiast średnia za styczeń to 19,5kWh/doba więc wg mnie wynik całkiem fajny. Grzałeczka oczywiście czeka na większe mrozy:D Pozdrawiam wszystkich PW-sceptyków:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo srednia temperatura to taka "wyimaginowana" wartosc, ktora z duzym prawdopodobienstwem w badanym okresie mogla nigdy na dluzsza mete nie wystapic.To tylko pewna wartosc obliczona ststystycznie, a nie realna.

 

Przykladzik:

Jesli przez 15 dni stycznia bedzie -10*C a przez kolejne 15 dni bedzie 0*C to srednia temperatura to -5*C, ale "nigdy" (nigdy - w sensie znaczacego okresu) w tym okreesie nie wystapila. Nie ma za wiele wspolnego z rzeczywistoscia. To tylko taki twor matematyczny. Trzeba sobie z tego zdawac sprawe.

 

ale się naprodukowałeś przecież wiem że jak idę na spencer z moim psem to mam statystycznie 3 nogi a jak biorę oba to nie przybędzie mi jeszcze jedna tylko 0.33333333333333333333333..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich PW-sceptyków:)

 

A kto "straszy", ze tylko do dodatnich? :)

 

Twoj dom potrzebuje tym wiecej energii, im nizsza temperatura zewnetrzna. Dla odmiany pompa PW jest wstanie dostarczyc tym mniej energii, im ta tamperatura jest nizsza. "Niepokojace" jest nalozenie sie i kumulacja sie tych niekorzystnych relacji temperatury i energii. Ot tylko i az tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się naprodukowałeś przecież wiem że jak idę na spencer z moim psem to mam statystycznie 3 nogi a jak biorę oba to nie przybędzie mi jeszcze jedna tylko 0.33333333333333333333333..............

 

No to przynajmniej zdajesz sobie sprawe co to srednia i ze moze byc tworem nieralnym.

 

Po tresci Twoejgo wczesniejszego posta nie mialem tej pewnosci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany pompa PW jest wstanie dostarczyc tym mniej energii, im ta tamperatura jest nizsza. "Niepokojace" jest nalozenie sie i kumulacja sie tych niekorzystnych relacji temperatury i energii. Ot tylko i az tyle.

 

Ponoć mój model PCi jest wolny od tej wady przynajmniej do temp -15* :) Zobaczymy;) na razie inverter pracuje na 41% mocy przy -5* Temp zasilania 35* w domu 22,5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "dobre" dobranie kosztuje. Jesli ma byc tanie, to grzala zostaje.

 

tu się nie zgodzę bo jak dla danego obciążenia pompa o jeden rozmiar większa kosztuje 3k zł więcej a "prąd" do grzały w mniejszej 150zł/rok to już indywidualny wybór

gdzieś czytałem że "prąd" ma tanieć a gaz drożeć nie dziwię się bo parę rzeczy robiłem dla gazowni u nas - oj fajnie się tam mają - między innymi gazowe pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć mój model PCi jest wolny od tej wady przynajmniej do temp -15* :) Zobaczymy;) na razie inverter pracuje na 41% mocy przy -5* Temp zasilania 35* w domu 22,5*

 

Ona nie jest wolna od tej wady, tylko ma sztucznie odcieta moc dla wyzszych temperatur powietrza. Kosztowala tez odpowiednio wiecej, bo to w rzeczywistosci pompa o wyszej mocy "nominalnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się nie zgodzę bo jak dla danego obciążenia pompa o jeden rozmiar większa kosztuje 3k zł więcej a "prąd" do grzały w mniejszej 150zł/rok to już indywidualny wybór

gdzieś czytałem że "prąd" ma tanieć a gaz drożeć nie dziwię się bo parę rzeczy robiłem dla gazowni u nas - oj fajnie się tam mają - między innymi gazowe pw

 

Czyli zgadzasz sie ze mna w 100%. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie jest wolna od tej wady, tylko ma sztucznie odcieta moc dla wyzszych temperatur powietrza. Kosztowala tez odpowiednio wiecej, bo to w rzeczywistosci pompa o wyszej mocy "nominalnej".

 

nie masz do końca racji tam jest dodatkowy zawór rozpr. EZR i regeneracyjny wymiennik który dochładza freon przed ezr parownika taki dodatkowy skraplacz/parownik żeby to prościej wytłumaczyć dla specjalisty od elektroniki odzyskiwane jest ciepło które freon nie odda na skraplaczu c.o.

i 9kw t-cap kosztuje tyle samo co 9kw 400V

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Dlaczego miala by nie dac rady :)

Nasza chodzi praktycznie 24/7 ( tak ustawiona ) z CWU chce 35-40kWh/ dzien .

Grzalek nie ma zainstalowanych :)

Zasilanie 47-49*C

 

No trochę się bałem, bo naczytałem się tu różnych rzeczy na temat pomp PW;)

BTW tez zastanawiałem się nad pompą HT i pozostawieniem mojej instalacji grzejnikowej, ale chyba podjąłem słuszna decyzję o wymianie grzejników na klimakonwektory i zakupie pompy LT. Koszt inwestycji podobny, a zużycie chyba jednak wyraźnie mniejsze dla LT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...