Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Nie w 50% bo 150zł/rok to żaden koszt zwłaszcza porównując z 15k zł za odwiert :p

 

Ale mowimy o pompach PW.

Jestes juz tylko o korok od udowodnienia, ze zamiast malej pompy PW do grzanie w pradzie jednotaryfowym korzystniej (albo porownywalnie ekonomicznie) jest zainwestowac w kospela do grzania w tanim pradzie. Roznica w kosztach pompy i kociolka z grzala wystarczy na zrekompensowanie rachunkow za CO na okres przynajmniej "nastu" lat a to pewnie okres zywotnosci pompy PW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie masz do końca racji tam jest dodatkowy zawór rozpr. EZR i regeneracyjny wymiennik który dochładza freon przed ezr parownika taki dodatkowy skraplacz/parownik żeby to prościej wytłumaczyć dla specjalisty od elektroniki odzyskiwane jest ciepło które freon nie odda na skraplaczu c.o.

i 9kw t-cap kosztuje tyle samo co 9kw 400V

 

Sa to sztuczki techniczne tylko w niewielkim stopni wplywajace na deklarowana "stala moc" pompy do -15*C. Wplywaja na jej oglolna sprawnosc.

Jaka jest tam w niej sprezarka? Taka sama jak w innych modelach pomp PW o mocy 9kW? Czy moze taka jak inni daj do pomp 12kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa nie ma być mała tylko odpowiednia liczyłem kospela różnica zwraca się po 5 latach (tyle daję gwarancji na pompy które instaluje)

 

To policz to "jawnie".

U mnie jednotaryfowy to 58gr a tani dwutaryfowy to 31gr. Policz dla domku o zapotrzebowaniu 10k kWh na CO i koszcie pompy ciepla 20k zl (no bo jak rozumiem T-CAP to nie bedzie).

 

PS.

Ciekawi mnie jaki SPF zalozysz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to sztuczki techniczne tylko w niewielkim stopni wplywajace na deklarowana "stala moc" pompy do -15*C. Wplywaja na jej oglolna sprawnosc.

Jaka jest tam w niej sprezarka? Taka sama jak w innych modelach pomp PW o mocy 9kW? Czy moze taka jak inni daj do pomp 12kW?

 

Wszystkie pompy to sztuczki techniczne to kiedyś były agregaty wody lodowej i dopiero potem ktoś na to wpadł że można grzać więc nie pisz głupot technika jest po to by ją wykorzystywać dlaczego nie używasz telefonu z tarczą tylko sztuczek technicznych do rozmowy ze mną

Co klienta interesuje jak spr. twoja spr. też ma różne moce dla rożnych temp. dz i gz

Wymiennik regeneracyjny POPRAWIA sprawność każdej pompy gw także zwłaszcza dla wysokich temp. skraplania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz to "jawnie".

U mnie jednotaryfowy to 58gr a tani dwutaryfowy to 31gr. Policz dla domku o zapotrzebowaniu 10k kWh na CO i koszcie pompy ciepla 20k zl (no bo jak rozumiem T-CAP to nie bedzie).

 

T-cap'a można kupić już za 18tys brutto. 1-fazowy z funkcją tylko grzania, ale parametrami nie będzie się różnił od mojej. Ja dałem 25tys brutto więc tez nie taki znów majątek.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-cap'a można kupić już za 18tys brutto. 1-fazowy z funkcją tylko grzania, ale parametrami nie będzie się różnił od mojej. Ja dałem 25tys brutto więc tez nie taki znów majątek.;)

 

Dla mnie prawie 40% drozej to jest spory procent za "podobne" urzadzenie :)

 

Tyle wiecej zaplaciles za pompe 12kW, ktora ma "scieta" charakterystyke dla wysokich temperatur i udaje "stabilna 9tke". Taki troche robienie wariata z uzytkownikow. Jak widac instalatorzy tez nie wychylaja sie z szeregu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba chodzi ci o osuszacz par który oprócz ekonomizera ( tak to się nazywa w dużych układach z spr śrubowymi ) t cap także posiada.

Poszukaj sobie w necie układu chłodniczego z wtryskiem par evi bo zdaje mi się że nie wiesz o czym piszesz.

Krawaty wiąże usuwam ciążę kładę kafelki robię duperelki co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...