Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

No to chyba chodzi ci o osuszacz par który oprócz ekonomizera ( tak to się nazywa w dużych układach z spr śrubowymi ) t cap także posiada.

Poszukaj sobie w necie układu chłodniczego z wtryskiem par evi bo zdaje mi się że nie wiesz o czym piszesz.

Krawaty wiąże usuwam ciążę kładę kafelki robię duperelki co ?

 

Bez kitu

jak byś miał klapki na oczach

wiem co to ekonomizer/regeneracyjny, wiem co to osuszacza par ew. separator cieczy mam jedno i drugie

Wiem też co to"EVI" i po co się to stosuje

Wiem też, że nie potrzebuje tego, bo propan to nie R-410, czy to gówno z 7 stopniowym poślizgiem R-407.

 

Tylko po co ja ci się tłumacze?

chyba za dobry humor mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co maty zapomniałeś policz sobie np 14000kwh z copem 3pw, 4gw i 1 możesz przyjąć 20% w drogiej dla pw 2% grzałka w taniej i cwu to samo

Już nie będę pisał że sam dałeś przykłady pw z cop 3,5 średnio roczny.

Idę pobiegać z terierami na 3,33 nogach :) pa

 

Jestes chlopie "niereformowalny". Dalej ten sam belkocik produkujesz. Zastanawiam sie tylko po co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To policz to "jawnie".

U mnie jednotaryfowy to 58gr a tani dwutaryfowy to 31gr. Policz dla domku o zapotrzebowaniu 10k kWh na CO i koszcie pompy ciepla 20k zl (no bo jak rozumiem T-CAP to nie bedzie).

 

PS.

Ciekawi mnie jaki SPF zalozysz. :)

 

Specjalnie dla matematycznie inaczej ksztalconego slazaka policze.

 

Koszt grzania Kospelem w tanim pradzie = 3100zl

Koszt grzania pompa powietrzna bez uzycia grzalek (wiec dosyc spora) z bardzo optymstycznym (zawezam sie do terenow Dolnego Slaska i okolic Szczecina) w naszym klimacie SPF=3 (!) to 1933 zl

 

Roznica kosztow 1167 zl na sezon. Roznica kosztow kospela i pompy rownie optymistyczne 17 tys zl

Czas zwrotu pompy PW = 14,6 roku (czyli trafiamy <> na jej zlomowanie, po BEZAWARYJNEJ i niewymagajacej obslugi serwisu pracy, co przy PW jest rownie fantastyczne jak ten SPF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa za 20k na takie zapotrzebowanie jeżeli to 100% w taniej taryfie to cena 9kw t cap.

Tyle co wyliczyłeś płacą moi klienci za 250m2 pełne użytkowej nie jak u ciebie po podlogach.

Zapomniałeś o cwu pewnie też przez przypadek.

Pompę liczysz z montażem a kospela bez przez przypadek.

Pompa na 10k kwh która będzie pracować 80% w taniej i 20% w drogiej to ok.15 - 16k z montażem.

Cop - już wkleiłem temp. u mnie łącznie z zimą 25 lecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biore zupelnie pod uwage sowich realiow. To "typowy" domek inwestora mocno oblepiony styro - te 10k kWh na CO. :)

 

Temat CWU to osobna sprawa. Tutaj kablarze zuzywaja po 700-800 kWh/glowe rocznie a mi np wychodzi 1600kWh.

Montaz kospela bedzie u Ciebie tyle samo co montaz pompy?:) To w porownaniu z pompa jakies smieszna grosze.

Przy takim rozlozeniu taryf jak liczysz, to zegnaj niedoscignione SPF=3. Nawet o tym nie mozesz pomarzyc.

Tak, u sprzedawcy pomp PW zawsze cieplej, a zimy praktycznie nie bylo, nie ma i nie bedzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biore zupelnie pod uwage sowich realiow. To "typowy" domek inwestora mocno oblepiony styro - te 10k kWh na CO. :)

 

Temat CWU to osobna sprawa. Tutaj kablarze zuzywaja po 700-800 kWh/glowe rocznie a mi np wychodzi 1600kWh.

Montaz kospela bedzie u Ciebie tyle samo co montaz pompy?:) To w porownaniu z pompa jakies smieszna grosze.

Przy takim rozlozeniu taryf jak liczysz, to zegnaj niedoscignione SPF=3. Nawet o tym nie mozesz pomarzyc.

Tak, u sprzedawcy pomp PW zawsze cieplej, a zimy praktycznie nie bylo, nie ma i nie bedzie. ;)

 

Nie wiem czy masz pretensje o klimat na Śląsku wiem że jest cieplej tylko u śledzi i we wrocku ale to oczywiście wina sprzedawców pomp pw dobrze że jestem monterem i odpowiadam za swoja robotę bo to nie sp. z o.o.

Żeby nie było mam zamontowanych też kilka pomp on off pracują do -15 i jak w tej temp. P ma cop 2,8 to te on off 2 a większe modele 1,8 a przy -16 już tylko grzała no i klient za zeszły sezon 3k zł za 270m2 w tym 80m2 salon 3,5m h ale jak była zima 25lecia :) to było widać na rachunku bo wyszło wtedy 3700zł

Może to wina gościa co zamiast wiercić za 25k w skale (T. Góry) wydał trochę z tej kasy na styro i kupił pw przewymiarowaną (+3k zł)

A może to wina P...........a że robi badania w/g EN14511 i przy -15 ma cop 2,8.

Ktoś musi za ten klimat na Śląsku odpowiadać i chyba nie tylko sprzedawcy pomp pw - na pewno są w spółce z tymi od stacji meteo co sobie sprawdzam dane a na końcu ja bekne bo to do mnie klient będzie miał pretensje tylko dziwni ci klienci zamiast mieć pretensje polecają następnym.

Co do montażu kspela to szkoda mi czasu bo nie użyję ani pompy próżniowej i stacja odzysku nigdy się nie przyda, manometry itd. tak że jak już kupiłem te graty to niech coś robią i się amortyzują bo do kospela to klucz i śrubokręt tylko potrzebne.

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz pretensje o klimat na Śląsku wiem że jest cieplej tylko u śledzi i we wrocku ale to oczywiście wina sprzedawców pomp pw dobrze że jestem monterem i odpowiadam za swoja robotę bo to nie sp. z o.o.

Żeby nie było mam zamontowanych też kilka pomp on off pracują do -15 i jak w tej temp. P ma cop 2,8 to te on off 2 a większe modele 1,8 a przy -16 już tylko grzała no i klient za zeszły sezon 3k zł za 270m2 w tym 80m2 salon 3,5m h ale jak była zima 25lecia :) to było widać na rachunku bo wyszło wtedy 3700zł

Może to wina gościa co zamiast wiercić za 25k w skale (T. Góry) wydał trochę z tej kasy na styro i kupił pw przewymiarowaną (+3k zł)

A może to wina Panasonica że robi badania w/g EN14511 i przy -15 ma cop 2,8.

Ktoś musi za ten klimat na Śląsku odpowiadać i chyba nie tylko sprzedawcy pomp pw - na pewno są w spółce z tymi od stacji meteo co sobie sprawdzam dane a na końcu ja bekne bo to do mnie klient będzie miał pretensje tylko dziwni ci klienci zamiast mieć pretensje polecają następnym.

Co do montażu kspela to szkoda mi czasu bo nie użyję ani pompy próżniowej i stacja odzysku nigdy się nie przyda, manometry itd. tak że jak już kupiłem te graty to niech coś robią i się amortyzują bo do kospela to klucz i śrubokręt tylko potrzebne.

 

Załóż sobie PŁATNY PROFIL bo cały czas się reklamujesz!!! I wypisujesz bzdety!! A poza tym jesteś BARDZO monotematyczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam na stronę producenta nie będę robił reklamy

U Arturo może być mniej bo nie wiem jak ma zrobiona instalację delty przepływy

No chyba że znowu spisek i EN14511 napisana pod producentów pomp pw

 

Miałbyś choć trochę honoru ...

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?218242-SCOP-zmierzony-w-skali-roku-pompa-powietrze-woda&p=6093048&viewfull=1#post6093048

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...