Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Ja się nie denerwuję tylko sprzedawcy jak np. JacekBB wykupili profil płatny aby sobie zjednywać klientów. A ty swoją obsesją zjednujesz?

COP 2.8 przy -15C :lol2:

 

EN14511:lol2: - spisek

 

Jacek może ma zastój na 2014 a ja zaraz zmykam dwa t capy 16kw czekają a potem to już sezon na całego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odsyłam na stronę producenta nie będę robił reklamy

U Arturo może być mniej bo nie wiem jak ma zrobiona instalację delty przepływy

No chyba że znowu spisek i EN14511 napisana pod producentów pomp pw

 

Skończ już się kompromitować EN14511 :

 

COP-Werte von elektrisch betriebenen Wärmepumpen

(die Werte beziehen sich auf die aktuelle Prüfnorm EN 14511)

- Luft/Wasser-Wärmepumpen: 3,10 (im Betriebspunkt A2/W35)

- Sole/Wasser-Wärmepumpen: 4,30 (im Betriebspunkt B0/W35)

- Wasser/Wasser-Wärmepumpen: 5,10 (im Betriebspunkt W10/W35).

 

Badania wg tej normy dla powietrznych robią dla: A10, A2 i A -7

 

Najwyższy COP Panasonica i to dla jednego modelu przy A - 7 AQUAREA [WH-MDC(MDF)09C3E8]

3,16

 

MAŁO KTÓRY PANAS MA PRZY A -7 COP 2.8

 

Ale ty tam na śląsku masz lepsze modele co? sam je tuningujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zwracam honor 2,74 a nie 2,8

Ty mi nic nie zwracaj, zresztą od Ciebie i tak nic nie chce.

ktoś by pomyślał, że gorzej się nie da, ale ty przebijasz wszystkie granice.

COP podawany wg normy to 35C na zasilaniu i 30C na powrocie, Panie instalatorze :D

nie 30C na zasilaniu!

Więc jego COP to 2,54 , a nie 2,8 ot taka sobie subtelna różnica różniąca fachowca od fachmana (nie mylić z hydraulikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znajdź mi ten zakłamany wynik tutaj http://www.bafa.de/bafa/de/energie/erneuerbare_energien/publikationen/energie_ee_waermepumpe_liste_ab_2013.pdf

 

Fałszujecie tabelki dla klientów tam na śląsku?

 

Eeee zatkało mnie no super przy -7 wyniki lepsze niż w katalogu P Niemcy to jednak umieją robić instalacje gz

Nie to co w pl rura 16 w podłoge a do rozdzielacza jak 25 to już drogo panie drogo ta rura

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tobą nie tak sam jesteś sprzedawcą i jeszcze podajesz te niemieckie dane (dobre sam strzeliłeś se w kolano jak pyxis) na pewno miałeś dziadka w wermachcie nie przejmuj się ja miałem wujka choć dziadek był w powstaniach śląskich

Wykup płatny profil też - już raz mi się przyznałeś że sprzedajesz pc a teraz znowu kogo udajesz - nie chce mi się grzebać ale przy okazji znajdę twój wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do entuzjastów (sprzedawców) powietrznych pomp ciepła. Już pisałem ale powtórzę: tu piszemy na konkretny temat, który Waszych pomp nie dotyczy.

Tutaj my, użytkownicy (nie sprzedawcy) pomp ciepła ze źródłem poziomym lub pionowym, chcemy wymieniać się doświadczeniami i porównywać wyniki.

Załóżcie temat "Jaka to dobra i tańsza jest pompa powietrzna" i tam udowadniajcie wszystkim swoje rewelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...