Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Problem z Tobą Pyxis jest taki, że chociaż potrafisz sensownie doradzić ( chociaż nie zawsze ) to masz manierę uważania, że TWOJE decyzje i rozwiązania podjęte przy budowie domu i jego eksploatacji są JEDYNE SŁUSZNE a jak ktoś ma inaczej to jest BE. Stąd moje posty . Twoje rozwiązania ( tj słabo ocieplony, nieduży dom ze stychem użytkowym ogrzewany PC gruntową ) mogą być i są dla szeregu forumowiczów nie do przyjęcia. Są zwolennicy domów parterowych, są tacy którzy uważają że komfort użytkowania poddasza ze skosami jest znacznie mniejszy niż pełnej kondygnacji, są tacy którzy grzeją gazem z sieci i ekogroszkiem. Każdy z nich dokonał wyboru kierując się jakimiś ( bardzo często racjonalnymi założeniami ) i nie oznacza to że zrobił źle. Masz dom jaki masz i jesteś z niego zadowolony OK super, nie udowadniaj tylko WSZEM i WOBEC że jest to szczytowe osiągniecie techniki i racjonalnego wyboru dla wszystkich forumowiczów ( niezależnie od warunków lokalnych, uwarunkować prawnych, wreszcie gustów i przekonań). Z tym Swoim niezachwianym poczuciem geniuszu jesteś śmieszny i nawet 10000 postów nic tu nie zmieni.

PS jeśli przestaniesz na siłę wmawiać wszystkim że Tylko twoje wybory są słuszne możesz Swoimi mądrymi radami wspomóc forumowiczów, bez obrażania innych, bez naginania prawdy. Nic Ci nie ubędzie jak przyznasz że można w kontretnej sytuacji wybrać inaczej i jest to równie dobre jak Twoje rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrocie: Sa ludzie normalni i jestes Ty (ze swoja "lekarska" - oczywiscie dwupietrowa - chawira).

Nie czujesz, kto tu moze byc smieszny? :)

 

Byl tu juz jeden taki gazowy biznesmen, ktory smial sie z ludzi budujacych na kredyt 100-metrowe domki. Ubaw mial nieziemski. Wlasnie taki gatunek ludzi zawsze bede tepil, chociaz sprawa mnie bezposrednio nie dotyczy. Licze, ze sie nie bedziesz w te klimaty probowal wpisywac, bo wtedy nie bede Cie juz tak delikatnie traktowal jak teraz.

 

Jesli z ktoryms z moich twierdzen sie nie zgadzasz, to droga do rzeczowej dyskusji jest zawsze otwarta. Czy chodzi o zastosowanie pompy ciepla, czy o taki a nie inny rodzaj ocieplenia domu. Taka a nie inna wentylacje. Ja zawsze jestem gotow do polemiki, bo te sprawy sobie przed budowa przemyslalem i potrafie tych decyzji bronic (tym bardziej, ze potfel i zycie je poki co ladnie zweryfikowaly). Skoro Cie ludzie majacy wlasne zdanie irytuja, to nie czytaj moich postow, bo poki co mam wrazenie, ze wchodzisz na forum tylko po to, zeby mi udowadniac kazdym postem, jaki to ze mnie matol. A moze to ogolniejsza tendencja - Twoje srodowisko zawodowe to "smietanka" intelektualno-finansowa, a cala reszta ("pacjentow") to matoly?

 

Mozemy tak sie "popsychoanalizowac", tylko niewiele to wniesie. Ja mam taki a nie inny styl pisania. Licze, ze przynajmniej jest wyrazisty i nie jest nudny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrocie: Sa ludzie normalni i jestes Ty (ze swoja "lekarska" - oczywiscie dwupietrowa - chawira).

Nie czujesz, kto tu moze byc smieszny? :)

 

Byl tu juz jeden taki gazowy biznesmen, ktory smial sie z ludzi budujacych na kredyt 100-metrowe domki. Ubaw mial nieziemski. Wlasnie taki gatunek ludzi zawsze bede tepil, chociaz sprawa mnie bezposrednio nie dotyczy. Licze, ze sie nie bedziesz w te klimaty probowal wpisywac, bo wtedy nie bede Cie juz tak delikatnie traktowal jak teraz.

 

Jesli z ktoryms z moich twierdzen sie nie zgadzasz, to droga do rzeczowej dyskusji jest zawsze otwarta. Czy chodzi o zastosowanie pompy ciepla, czy o taki a nie inny rodzaj ocieplenia domu. Taka a nie inna wentylacje. Ja zawsze jestem gotow do polemiki, bo te sprawy sobie przed budowa przemyslalem i potrafie tych decyzji bronic (tym bardziej, ze potfel i zycie je poki co ladnie zweryfikowaly). Skoro Cie ludzie majacy wlasne zdanie irytuja, to nie czytaj moich postow, bo poki co mam wrazenie, ze wchodzisz na forum tylko po to, zeby mi udowadniac kazdym postem, jaki to ze mnie matol. A moze to ogolniejsza tendencja - Twoje srodowisko zawodowe to "smietanka" intelektualno-finansowa, a cala reszta ("pacjentow") to matoly?

 

Mozemy tak sie "popsychoanalizowac", tylko niewiele to wniesie. Ja mam taki a nie inny styl pisania. Licze, ze przynajmniej jest wyrazisty i nie jest nudny. ;)

No i widzisz Pyxis możesz napisać normalnie . Możesz. Nigdy nie chwaliłem się że mam większy czy mniejszy dom . Dyskutując chce uświadomić że do tego samego celu można dojść różnymi drogami. Nie ma uniwersalnych rozwiązań, to co dobre dla mnie dla innych może być nie do przyjęcia.

PS. nie potępiaj w czambuł wszystkich użytkowników PC PW ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...