Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

-16 powietrze piątku na sobotę sobota -12 noc -14 teraz -9 i zero telefonów że zimno komuś

I zapewne koszty nieco wyższe niż grudzień ale mam porównanie z zimą 25 lecia licznik energii el. nie wykazał użycia grzałki wtedy więc nie spodziewam się teraz - osobny licznik na jedn. wew. z p. obiegową i grzałkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Średnia z ostatnich 24h to -12,46 stopnia. Minimalnie było -17 co nie przeszkadzało mojej PC pracować bez grzałek.

Za to średnia temperatura DZ za okres 5 tygodni to +2,41 czyli nie gorzej niż przy gruntówce.

 

Podasz nam ta rednia z 5 tygodni, ale za miesiac OK? ;)

A moja gruntowa ponizej +3*C raczej nie schodzi (tylko 1x po 10,5h grzania dzisiaj rano mialem +2,9*C), wiec to malo uprawnione stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja gruntowa ponizej +3*C raczej nie schodzi (tylko 1x po 10,5h grzania dzisiaj rano mialem +2,9*C), wiec to malo uprawnione stwierdzenie.

 

 

Ty masz +3 C ja chyba będę miał - 4 od jutra .czyli o 7 stopni gorzej niż u ciebie.

Podają ,że za parę dni będzie dobrze powyżej zera.

Tyle tej zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja gruntowa ponizej +3*C raczej nie schodzi (tylko 1x po 10,5h grzania dzisiaj rano mialem +2,9*C), wiec to malo uprawnione stwierdzenie.

 

 

Ty masz +3 C ja chyba będę miał - 4 od jutra .czyli o 7 stopni gorzej niż u ciebie.

Podają ,że za parę dni będzie dobrze powyżej zera.

Tyle tej zimy

 

witam

 

no co ty jutro w Bielsku pierwszy raz tej zimy rusza wyciąg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos prognoz:rolleyes: to ponoc teraz zima lekko odpusci tak ze ,, -" beda tylko nocami ale w lutym strasza mrozami do -30*C :o ,, Idzie Luty podkuj buty"

 

"ponoć" jest w tym wszystkim słowem kluczowym. "Prognozy" ponad kilka (3-4 dni) to raczej wróżenie z fusów a ponad tydzień to ich sprawdzalność jest równa tyle samo co obstawianie reszki lub orła w rzucie monetą. Pożyjemy, zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ponoć" jest w tym wszystkim słowem kluczowym. "Prognozy" ponad kilka (3-4 dni) to raczej wróżenie z fusów a ponad tydzień to ich sprawdzalność jest równa tyle samo co obstawianie reszki lub orła w rzucie monetą. Pożyjemy, zobaczymy :D

 

Masz racje, odziwo agencja z USA w listopadzie opracowala prognozy i jak na razie maja 90% sprawdzalnosci, ziscila sie im ostra zima a i ,, u nas" (Europa wsch.) miala cieply wilgotny grudzien z mrozami od polowy stycznia. Teraz czekam na luty(ok.10-tego) jesli tez sie wstrzela to szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, odziwo agencja z USA w listopadzie opracowala prognozy i jak na razie maja 90% sprawdzalnosci, ziscila sie im ostra zima a i ,, u nas" (Europa wsch.) miala cieply wilgotny grudzien z mrozami od polowy stycznia. Teraz czekam na luty(ok.10-tego) jesli tez sie wstrzela to szacun.

 

Akurat w tym roku Amerykanie się "wstrzelili" a Rosjanie nie:o Tak jak Rafik mówi prognoza powyżej kilku dni to wróżenie z fusów (na studiach miałem meteorologie przez 2 semestry to wiem jak to się robi;) A sprawdzalność to się ustala na zasadzie - "wieczorem możliwe opady deszczu" - jak deszcz spadnie to sprawdzalność 90%, jak nie spadnie to też 90%:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec po jakim czasie . Pompa pracuje w jednej taryfie , więc włącza sie kiedy potrzebuje. Odczyt jest zawsze tuz przed wyłączeniem sprężarki ( czyli najnizsze temp. podczas cyklu). Myślę , że teraz może pracować przy tych temp. zewnetrznych ok godzine i odpoczywa powiedzmy ok godziny czyli w cyklu ok 10-12 godzin dziennie wraz z cwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec po jakim czasie . Pompa pracuje w jednej taryfie , więc włącza sie kiedy potrzebuje. Odczyt jest zawsze tuz przed wyłączeniem sprężarki ( czyli najnizsze temp. podczas cyklu). Myślę , że teraz może pracować przy tych temp. zewnetrznych ok godzine i odpoczywa powiedzmy ok godziny czyli w cyklu ok 10-12 godzin dziennie wraz z cwu.

 

Ustaw jednak tak jakbyś miał dwie taryfy. Unikniesz w ten sposób zbyt częstych załączeń co jest niezdrowe dla sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...