Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Trzeba patrze tez na miejsce zamieszkania.Tej zimy ewidentnie połnoc -połnocny wschod jest zimniejszy od południa.Roznice rzędu 5-7*C.Bardzo mało sniegu w tym roku 2-3cm może,ziemia nie przykryta puchową kołderką.

 

To fakt. Od dwóch tygodni nie widziałem na termometrze więcej niż -7*C:( Teraz stabilne -10*C. Przez ostatnie 12 dni PCi zużyła tyle co przez cały Listopad:mad: ,ale już pojawiają się amerykańskie prognozy, że w lutym przyjdzie wiosna:D Trzeba im zaufać - sprawdzalność 90%:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie po 5h pracy w DZ 4x150m 2,1/-1,1. Głębokość około 1,8m.Ja dla 143 mkw plus ogrzewany garaż mam PCi 7kW

U sąsiada 40m dalej po 5h w DZ 4x100m temp -2,0C/-4,2C .Głębokość 2,2m. Dla 110 mkw, PCi 6kW.

Rejon ten sam.Ocieplenia podobne ale co do wykonania to już nie wiem.Wystawę na słońce mamy różna bo od południowego zachodu zabiera mi właśnie on ;)

Temp zasilania podobne około 34C przy tym co teraz za oknem

Termometry nieskalowane !

G12 z max wykorzystaniem 2T występuje u obu.

Reszta różna: temp w domu, zużycia CWU. Domy choć z poddaszem użytkowym to jednak tez inne.

Zmiennych cała masa ale pewne jest to ,że nie pewne są dane z nieskalowanych termometrów.Może pokusimy sie kiedyś o to wyskalowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka...

Pobór ciepła w grudniu miałem 8823 kWh, a w styczniu 10335 kWh

Czyli zaledwie o 17 % zwiększyło się zapotrzebowanie energii.

Grudzień był prawie cały na plusie, styczeń sporo na minusie.

(większość dni przynajmniej -8, albo i - 14, było kilka dni -20)

Zakładałem że ta różnica będzie 30 % - 40 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że u ciebie lato za oknem :)

 

"... Tato niech szlag trafi takie lato..." (Wały Jagiellońskie)

 

Na zewnątrz przez ostatnie dwa tygodnie nie było cieplej niż -9 (odczuwalna -17 - -21)

 

A co do tego termometru - to porównam z niezależnym - ale w normalnych godzinach, a nie o świcie.

Edytowane przez marmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo CO.

 

Wzrost zuzycia powinien byc proporcjonalny do spadku temperatury w badanych okresach. Ta zaleznosc dla budynku jest liniowa (dla stalej temperatury wewnetrznej). Przy pompie dochodzi jeszcze sprawnosc calego ukladu, ale ona pewnie byla podobna.

Moze po prostu grudzien byl chlodniejszy niz Ci sie wydaje, albo styczen cieplejszy (jego pierwsza polowa wcale nie roznila sie na Dolnym Slasku od grudnia). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz określić - po jakim czasie pracy? Następnym razem spróbuj odczytać np. po 1h pracy.

Ile metrów odwiertu?

Całość, to chyba dzieło kolegi wihajster?

 

Rano to było po 7,5 h pracy

Dziś za dnia po godzinie pracy 6,8 / 2,4

Ile metrów to nie wiem wiercił i wiercił - że już go chciałem zameldować ;-) - pamiętam tylko, że są płytkie - chyba 30 m (bo coś z przepisami było i jakieś kamloty głębiej), a że obiecał że mi zrobi dobrze (o f..k ale to zabrzmiało) to się nie wtrącałem.

Czy to jest dzieło - to nie powiedziałbym, ale Wihajster jest autorem tego Wihajstra ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...