Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

PS. Zabierz ze sobą dobrze wyskalowane termometry. Ty wiesz jak to się robi.

 

No ale nie odpowiedziales, czy to weryfikowales. Jesli Ty to zrobiles, to po jaka cholere ja mam to robic drugi raz? ;)

Cala operacja jest na tyle prosta i malo zajmujaca, ze kazdy moze ja zrobic sam. Wystarcza checi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzmy sobie szczerze: czegokolwiek bym nie sprawdzał, na odległość i tak będziesz miał jakieś zastrzeżenia. Twoje wątpliwości rozwieje tylko osobiste pomacanie....

Nie dziwię się, też nie wierzyłem w parametry jakie miał przed laty Adiqq, pamiętasz. Nie wierzyłem bo miał DZ poziome, jak się okazało pomiar był sporo zawyżony.

 

Dlaczego w przypadku "marmag" miałoby być niemożliwe +7 czy +6 z hakiem jeśli wokół rur w odwiercie jest woda o temp. +10 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uswiadom sobie ze masz owiele bardziej wychlodzony grunt niz kolega ktory nie wchodzi w ,,-" on gruntu nie wychladza a jesli sondy ,,transportuja" energie z wody to te parametry sa realne i nie ma co doszukiwac sie bledu w pomiarze.

 

Sugerujesz, ze jesli na wyjsciu z pompy mial bym wyzsza temperature (nizsza delte), to wzroslo by tez zasilanie DZ? Grunt by sie "ogrzal"?

Jak to ladnie napisales:"Nie brnij, bo sprzysz du..e" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze: czegokolwiek bym nie sprawdzał, na odległość i tak będziesz miał jakieś zastrzeżenia. Twoje wątpliwości rozwieje tylko osobiste pomacanie....

Nie dziwię się, też nie wierzyłem w parametry jakie miał przed laty Adiqq, pamiętasz. Nie wierzyłem bo miał DZ poziome, jak się okazało pomiar był sporo zawyżony.

 

Dlaczego w przypadku "marmag" miałoby być niemożliwe +7 czy +6 z hakiem jeśli wokół rur w odwiercie jest woda o temp. +10 ???

 

Nie rob ze mnie takiego "niewiernego Tomasza".

Wlasnie "nauczony" przypadkiem Adiqq jestem sceptycznie nastawiony do "ponadnormatywnych" *C na jakimkolwiek DZ.

Jak napisalem wczesniej, nie jest to niemozliwe, ale jedynie malo prawdopodobne.

 

Jesli trafily mu sie faktycznie tak fenomenalne warunki gruntowe, to ciesze sie jego radoscia. Tylko nie odbieraj mi prawa do odrobiny sceptycyzmu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, ze jesli na wyjsciu z pompy mial bym wyzsza temperature (nizsza delte), to wzroslo by tez zasilanie DZ? Grunt by sie "ogrzal"?

Jak to ladnie napisales:"Nie brnij, bo sprzysz du..e" ;)

 

Widze ze nie ogarniasz, nic takiego nie sugeruje bo to brak logiki i ,,nie odwracaj kota ogonem" Twierdziles ze z 10*C po dobiegu beda wieksze straty a ja sie pytam skad? Skoro on nie ma wychlodzonego gruntu? Tak jak pisalem wczesniej sparzyles dupsko i basta :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rob ze mnie takiego "niewiernego Tomasza".

Wlasnie "nauczony" przypadkiem Adiqq jestem sceptycznie nastawiony do "ponadnormatywnych" *C na jakimkolwiek DZ.

Jak napisalem wczesniej, nie jest to niemozliwe, ale jedynie malo prawdopodobne.

 

Jesli trafily mu sie faktycznie tak fenomenalne warunki gruntowe, to ciesze sie jego radoscia. Tylko nie odbieraj mi prawa do odrobiny sceptycyzmu. ;)

 

Sceptycyzm? Pyxis FIZYKA! no i troche geologi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie ogarniasz, nic takiego nie sugeruje bo to brak logiki i ,,nie odwracaj kota ogonem" Twierdziles ze z 10*C po dobiegu beda wieksze straty a ja sie pytam skad? Skoro on nie ma wychlodzonego gruntu? Tak jak pisalem wczesniej sparzyles dupsko i basta :bye:

 

Dobiegu zimnej i cieplej strony nie robi sie w tym samym rowie (a juz na pewno nie rurami obok siebie), bo to swego rodzaju "zwarcie cieplne", wiec nie ma tutaj nic do rzeczy, ze zimna strona DZ jest chlodniejsza. Nie brnij. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobiegu zimnej i cieplej strony nie robi sie w tym samym rowie (a juz na pewno nie rurami obok siebie), bo to swego rodzaju "zwarcie cieplne", wiec nie ma tutaj nic do rzeczy, ze zimna strona DZ jest chlodniejsza. Nie brnij. :)

 

Nie wiem co tu ma wiara. Temp gruntu poniżej 10m to 10st. Tam jest sama woda, żwir i piasek. Jeśli powierzchnia wymiennika jest wystarczająca to ja nie widzę problemu z temp. DZ 6 czy nawet 8 st. Ja mam dobiegi w tym samym rowie o szer 70 cm i nie widzę w tym żadnego problemu. Gdy zbliżają się do budynku i odległość między nimi się zmniejsza do ok 50 cm są izolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na zewnątrz 2,9*C , czujka termometru zakopana na kolektorem , na głębokości 1 m , pod czujką jakieś 1,2-1,4 m mam rury kolektora [ATTACH=CONFIG]240359[/ATTACH]

 

Mam identyczne termomety na DZ. Po 5 min od startu pompy pokazuje 4,1*C (wiec u mnie rzeczywista temperatura po uwzglednieniu poprawki to 3,1*C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wodzie lodowej nie sprawdzałem .Zrobiłem to tak , zamówiłem 4 takie termometry, każdy pokazywał inną temperaturę , rozpiętość była 0,7 *c, pierwsze co zrobiłem to wymieniłem baterię , rozpiętość spadła do 0 ,2*C , później wsadziłem pod pachę termometr elektroniczny lekarski i ten konkretnie termometr ze zdjęcia , lekarski pokazał 36,7*C , ten ze zdjęcia 36,8*c , przyjąłem że taki pomiar za ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...