Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

A to, ze wg Twojej (kolejnej) "teorii" kubatura mowi wszystko, a powierzchnia nic. :D

 

Jeszcze raz, ostatni, pomalutku. m2 to metry na których mieszkamy. Mamy m2 kuchni, mamy salonów, łazienek, ale my ich nie grzejemy! Grzejemy m3 tych pomieszczeń. Jeden grzeje podłogówką, inny grzejnikami, jeszcze inny nadmuchowo. I podając m3 nie musimy nawet podawać wysokości pomieszczeń, nie musimy nic wiedzieć o kształcie domu, możemy je wszystkie zebrać do kształtu pudełka i podać zużycie na CO. Wtedy jest to bardzo czytelne i porównywalne. Wtedy dopiero można dyskutować na temat sensu stosowania takiej a takiej izolacji i takiego a takiego źródła ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ważne są obie te informacje. Na Twoim przykładzie - jeśli podajesz, że grzejesz 230m2 w kubaturze 550m2 to nie trudno się domyśleć, że jest to dom z dużymi skosami. Dla mnie jest to wystarczająca informacja i podawanie dodatkowo powierzchni użytkowych, czy jeszcze jakiś tam innych nie wiele tu wniesie. No ale nie każdy jest w stanie to szybko policzyć, więc może rozpisz wszystko dokładnie dla Liwko, żeby Ci odpuścił;)

 

Jak nie bylo kubatury, to byla w stopce fotka domku. Nawet Liwko powinien sie domyslic, jaki dom grzeje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jest to bardzo czytelne i porównywalne. Wtedy dopiero można dyskutować na temat sensu stosowania takiej a takiej izolacji i takiego a takiego źródła ogrzewania.

 

Czyli nie ma znaczenia, ze jeden kolega sobie zafundowal 8m wysokosci pomieszczen?

 

Dla mnie porownanie powierzchni jest bardziej intuicyjne. Jesli ktos grzeje mocno nietypowe obiekty, to wtedy nie zaszkodzi zaznaczyc, ze duzo wieksza kubatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś mi błąd w stopce - dziękuję

Pytałeś o to jaki projekt - napisałem

A teraz znów - nie dowierzasz - może zadasz sobie odrobinę trudu i poszukasz skoro tak cię to ciekawi, zamiast wołać o kawę do ławy.

 

Przeciez nie musisz odpowiadac jesli nie masz ochoty, zamiast strzelac focha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pyxis widzę że jednak m3 grzanych pomieszczeń dla większej ilości osób wpływają istotnie na zużycie energii do CO a nie tylko m2 grzanych podłóg. Jakbyś nie epatował swoim ,,niskim'' zużyciem energii na m2 to nie byłoby tej dyskusji.

PS każdy wybrał projekt i wybudował dom jaki chciał , ogrzewa go tym co wybrał i w sposób jaki mu odpowiada, ale księgowość kreatywna jest śmieszna- odpuść sobie Pyxis te wyliczenia zużycia na m2 bo każdy wie że z 50m2 tych grzanych podłóg to dla krasnali :no:

PS np. kolega Nydar chwalący się zaletami WMG i super tanią eksploatacją dopiero ostatnio się wygadał, że non stop pracują mu dwa wentylatory (ok.40 W) co daje ok 350 kwh/rok i jeszcze zdziwiony że to podaje się w zapotrzebowaniu budynku na ogrzewanie i wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podane wszelkie dane w stopce. Mozesz sobie wnioski wyciagnac sam. Ni zauwazylem tez sytuacji 'epatowania" z mojej strony niskim zuzyciem na m2. Mozesz podac jakis przyklad posta, gdzie sie tym "chwale"? Jesli juz to sie gdzis pojawia, to podaje to jako suche dane w zestawieniu raczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podane wszelkie dane w stopce. Mozesz sobie wnioski wyciagnac sam. Ni zauwazylem tez sytuacji 'epatowania" z mojej strony niskim zuzyciem na m2. Mozesz podac jakis przyklad posta, gdzie sie tym "chwale"? Jesli juz to sie gdzis pojawia, to podaje to jako suche dane w zestawieniu raczej.

 

Po pierwsze. Dopiero po bardzo długiej bitwie podałeś kubaturę ogrzewanych pomieszczeń (ufam że uczciwie)

Po drugie. Podane masz m2 grzanych podłóg, co przy dachu kopertowym (teraz nawet zdjęcie usunąłeś) jest IMHO bardzo nieuczciwym (powinieneś podać tak jak wszyscy użytkowe)

Po trzecie. Jesteś uparty jak osioł z przyznaniem, że ogrzewamy m3 a nie kwadratowe

,

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Dopiero po bardzo długiej bitwie podałeś kubaturę ogrzewanych pomieszczeń (ufam że uczciwie)

Po drugie. Podane masz m2 grzanych podłóg, co przy dachu kopertowym (teraz nawet zdjęcie usunąłeś) jest IMHO bardzo nieuczciwym (powinieneś podać tak jak wszyscy użytkowe)

Po trzecie. Jesteś uparty jak osioł z przyznaniem, że ogrzewamy m3 a nie kwadratowe

,

 

Po jakiej bitwie? Jak ja policzylem, to podalem. Poki nie bylo kubatury, byla fotka. Ot i cale "drugie dno".

Coi jest nieuczciwego w tym, ze podaje m2 podog z wyraznym zaznaczeniem, ze to sa wlasnie m2 GRZANYCH PODLOG. Nie znam u siebie powierzchni uzytkowej domu i nie mam zamiaru jej liczyc.

Sprawe m2 i m3 juz Ci chyba wyjasnilem. Dla mnie bardziej intuicyjne sa m2. Ty wolisz m3. Twoj cyrk, twoje malpy. Nie musisz uszczesliwiac mnie na sile. Ja zostaje przy swoim.

Jesli chodzi o "upartosc" jak to okreslasz, to raczej nie dobiegam od "standardu", ktory Ty reprezentujesz w swoich pogladach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pyxis widzę że jednak m3 grzanych pomieszczeń dla większej ilości osób wpływają istotnie na zużycie energii do CO a nie tylko m2 grzanych podłóg.

 

Jeszcze sie do tego odniose, bo widze jakies dziwne nadinterpretacje.

Ja nigdzie nie twierdze, ze m3 nie maja wplywu na zuzycie CO. Maja, tak samo jak ilosc balkonow i wykuszy. Twierdze tylko, ze to nasz wybor i "epatowanie" tym, ze sie ma wysokosc pomieszczen 6m nic nie wnosi. To jest tylko nasza fanaberia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdze tylko, ze to nasz wybor i "epatowanie" tym, ze sie ma wysokosc pomieszczen 6m nic nie wnosi. To jest tylko nasza fanaberia.

 

Totalna bzdura!!! To że ktoś chce mieć to czy tamto nie ma najmniejszego znaczenia w liczeniu co ogrzewamy. Mamy przecież porównywać zużycia, systemy grzewcze jak i ocieplenia tak? To jak to zrobić nie podając dokładnie tego co ogrzewamy?

Jeżeli chcesz podawać w m2 to np. przy antresoli powinieneś ją doliczyć do m2. A po co to robić skoro można podać kubaturę? Ty natomiast tymi swoimi m2 grzanych podłóg zaciemniasz obraz, i wydaję mi się że robisz to celowo. Policzyć użytkowe m2 domu z kopertą to jest 5-10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura!!! To że ktoś chce mieć to czy tamto nie ma najmniejszego znaczenia w liczeniu co ogrzewamy. Mamy przecież porównywać zużycia, systemy grzewcze jak i ocieplenia tak? To jak to zrobić nie podając dokładnie tego co ogrzewamy?

Jeżeli chcesz podawać w m2 to np. przy antresoli powinieneś ją doliczyć do m2. A po co to robić skoro można podać kubaturę? Ty natomiast tymi swoimi m2 grzanych podłóg zaciemniasz obraz, i wydaję mi się że robisz to celowo. Policzyć użytkowe m2 domu z kopertą to jest 5-10 minut.

 

Masz przeciez w stopce kubature. Podalem ja wlasnie po to, zebys czasami nie pomyslal, ze mam 6m pomieszczenia. O co biega teraz znowu?

 

Porownujemy zuzycie energii na ogrzanie naszych domow. Malo mnie obchodzi jaki "fikusny" domek kto grzeje. To jest wlasnie jego wybor. Wybral projekt wymagajacy duzych nakladow na ogrzanie m2 - jego sprawa i jego wola. Dolicznie antresoli jako dodatkowych m2 to tak samo jak Twoje liczenie prdu na ogladanie TV do ogrzewania. To jest dopiero "kreatywna ksiegowosc"! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na ogrzanie m2

 

Jakiego m2 ????? Wbij sobie do tej pustej głowy, że ogrzewamy m3 a nie kwadratowe! Kwadratowa to może być co najwyżej powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń, ale powierzchni samej nie grzejemy, ogrzewamy kubaturę! Kubatura jest tym co grzejemy, nie powierzchnia!

Co za...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego m2 ????? Wbij sobie do tej pustej głowy, że ogrzewamy m3 a nie kwadratowe! Kwadratowa to może być co najwyżej powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń, ale powierzchni samej nie grzejemy, ogrzewamy kubaturę! Kubatura jest tym co grzejemy, nie powierzchnia!

Co za...

 

Nie wiem czy tylko grasz matolka, czy faktycznie nim jestes. Toz to jest prosta sprawa i staram sie to opisac jak dla dziecka. Masz jakis wiekszy problem z przyswajaniem prostych w sumie informacji. Wyrazy wspolczucia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...