Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Ja tez nie doliczam posrednio grzanego garazu i kotlowni (chociaz mam tam w ostra zime ze 12*C a teraz to 18*C), jesli Cie to uspokoi. "Czolganego" stryszku nad poddaszem tez nie.

 

Nie musisz "epatowac" swoja kubatura. Ja wiem kto zaplacil za te m3. ;)

 

PS

h=1700m3 / 305m2 = 5,57m

Sam widzisz jakie bzdury wychodza z podawania kubatury, bo nie sadze, ze masz sufity jak w kosciele. ;)

Primo : Pyxis nie bądź prymitywnym chamem posługującym się niedopowiedzeniami - pisz śmiało o co ci chodzi.

Secundo : czytaj ze zrozumieniem - całkowita kubatura domu to ok.1700 m3 ( 305m2 -parter i piętro + 140 m2 strych ), kubatura ogrzewana ok. 1400 m3 .

PS, było się uczyć też byś miał ( nie jesteś w stanie mnie obrazić ),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PS, było się uczyć też byś miał ( nie jesteś w stanie mnie obrazić ),

Znam kilku lekarzy, którzy by się tak nigdy nie wypowiedzieli....

I Ty komentujesz czyjeś nabrzmiałe ego???

:(

Ech....

 

PS. Co nie znaczy, że trzymam stronę Pyksia w tym temacie (powierzchni/kubatury), oj nie

Edytowane przez wihajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilku lekarzy, którzy by się tak nigdy nie wypowiedzieli....

I Ty komentujesz czyjeś nabrzmiałe ego???

:(

Ech....

 

PS. Co nie znaczy, że trzymam stronę Pyksia w tym temacie (powierzchni/kubatury), oj nie

Nie mam wybujałego ego ale Pyxis ma brzydką przypadłość, że jak mu argumentów brakuje to robi brzydkie aluzje ( stąd mój mało wybredny komentarz - jak kogoś to razi to sorry ). Piszmy merytorycznie bez wycieczek osobistych ( Pyxis długo nie wytrzymał ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surgi22, jakbym chciał zacząć uprawiać "wycieczki osobiste" to zapytałbym na przykład czy masz już kasę fiskalną?

 

Byłby to podobny "poziom" do tego komentarza który napisałeś.

 

I myślę że jednak jest w stanie ciebie obrazić/uszczypnąć skoro wywołało to tak prostacki komentarz.....

Nie spodziewałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surgi: Skoro tak sie "zagotowales" to moze jest cos na rzeczy. Nie rozumiem, dlaczego dla niektorych lekarzy temat kasy jest tak drazliwy. ;)

 

Nie schlebijaj tez sobie, ze skonczenie studiow medycznych to jakies ponadludzkie osiagniecie. Mi droge do tego (jakze intratnego) zawodu zamyka nie brak checi czy mozliwoacii edukacyjnych, a raczej brak pewnych predyspozycji psychologicznych. Z tym nie bylo szans powalczyc.

 

Jesli chodzi o Twoja kubature, to stopniala juz z 1700m3 do 1400m3. Strych tez zaczynasz nagle liczyc? No dobra, z tym strychem srednia wysokosc pomieszczen prawie 4m przy tej kubaturze. Jakies kompleksy tym leczysz czy cus? ;) Za chwile sie okaze, ze jednak jest tej kubatury nad ogrzewanymi podlogami nieco ponad 1000m3. Taki to wlasnie fantastyczny "parametr" opisujacy budynek.

 

Co do przyznawania sie do jakiegos "bledu". To, ze mi wiecej mowi powierzchnia danego domu od jego kubartury to jest "blad"? Co ja koorwa wrobel jestem, ze latam po chalupie i interesuje mnie ile ma m3? Jak pisalem wczesniej, "sporo" tepakow podaje "wymiary" i liczy sobie w handlu za m2 a nie m3. Wspolczynniki odnosnie marametrow energetycznych tez raczej w odniesieniu do m2. Mi to pasuje. Jak komus nie pasi - jego problem. Moze tutaj gadke-szmatke przez nastepne 10 stron uskuteczniac i raczej nie doprowadzi do sytuacji, ze nagle zaczna mi intuicyjnie bardziej pasowac kubiki.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyksi, wzrost kubików przekłada się na wzrost powierzchni wymiany ciepła przez przegrody (tutaj są to straty).

I to bez zwiększania powierzchni podłogi.

 

Czy Ty naprawde myslisz, ze ja tego nie rozumiem? :)

Dyskusja nie dotyczy tego. Dotyczy faktu, ze jak ktos sobie zafunduje 6m wysokosc pomieszczen, to jest jego fanaberia. Mnie malo obchodzi, ze on musi grzac je mocniej, bo oczywiscie musi. Jego cyrk, jego malpy. Mogl zrobic h=3m. W zwiazku z tym w nosie mam jego "wspaniala" kosztowna w ogrzaniu kubature, a wole sie skupic na m2, bo on nadal ma 100m2 domu niezaleznie czy ma 3m czy 6m w pomieszczeniach. Jasno opisalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie sie Wihi do moich twierdzen nie odniosles niestety. A ja powtarzam:

Dla mnie 100-metrowy domek zawsze bedzie 100-metrowym domkiem, bez wzgledu jaka bys na tych 100m2 kubature nie wykrecil. Czy to bedzie 300m3 czy 600m3, to nadal bedziesz mial do"aranzacji" te same 100m2 przestrzeni do zycia. W tym drugim przypadku tylko z zaj...e wysokim sufitem. :)

Zgadzasz sie z tym?

 

LWiwko: Nie graj glupa z tym sciennym. Przeciez wyraznie mam te m2 opisane jako m2 grzanycg PODLOG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem tylko przytocz mi post, w którym twierdziłem, że kupujemy m3 a nie kwadratowe.

 

Ja odwracam? Bez jaj. :)

Sugerujesz, ze m2 to malo znaczacy parametr, a m3 "mowiacy wszystko". Wiec sie pytam: Dlaczego kupujemy m2 i parametry energetyczne budynkow tez podajemy w odniesieniu do m2 a nie kubikow. Nie odpowiedziales na to nigdy, bo na niewygodne pytania nie masz zwyczaju odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...