Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego kupujemy m2 i parametry energetyczne budynkow tez podajemy w odniesieniu do m2 a nie kubikow. Nie odpowiedziales na to nigdy, bo na niewygodne pytania nie masz zwyczaju odpowiadac.

 

Nie pier...ol manipulancie pieprzony, że nie odpowiedziałem na to pytanie! Zazwyczaj to ty na nie nie odpowiadasz!

 

...

Kupujemy oczywiście że m2, ale nie uważasz że m2 wyższego pomieszczenia będzie droższy niż niższego? I czy nie uważasz że roczne zapotrzebowanie wyższego pomieszczenia licząc kWh/m2/rok będzie większe niż niższego? Wiesz dlaczego?

 

Łyso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś manipulantem Pyxis!

No ale tylko tyle masz do powiedzenia. Bezpodstawnie mnie oskarżasz i czego w zamian oczekujesz? Szacunku? Tracisz go nie tylko u mnie w każdym twoim następnym poście w tym temacie. Odpuść!

 

Po tym Twoim "wystepie" nie chce mi sie juz z Toba gawedzic.

 

Czy Twoj ostatni banan byl wlasnie za takie chamskie zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym Twoim "wystepie" nie chce mi sie juz z Toba gawedzic.

 

Czy Twoj ostatni banan byl wlasnie za takie chamskie zachowania?

 

Moim występie??? Oskarżasz mnie o coś czego nie zrobiłem i na co liczysz ? Jesteś zwyczajnym gówniarzem Pyxis!

 

Banana dostałem za wytknięcie pewnej osobie że jest raz moderatorem a raz adminem. A sprawa dotyczyła obrony forumowiczów przed pewnym naciągaczem. Większość pamięta o co chodziło, tylko ty manipulancie oczywiście nie.

 

Nikt w tym temacie jak sam widzisz cię nie popiera a ty dalej ślepo brniesz. Teraz próbujesz to sprowadzić na zaczepki osobiste. Nie dam się. Bujaj się Pyxio :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt w tym temacie jak sam widzisz cię nie popiera a ty dalej ślepo brniesz. Teraz próbujesz to sprowadzić na zaczepki osobiste. Nie dam się. Bujaj się Pyxio :p

 

Pffff, to to chodzi kto kogo poprze, a nie kto ma racje? Nie uwazasz, ze takie podescie to jest wlasnie piaskownica?

 

Teraz mi sie juz wyjasnilo, dlaczego tak czesto uzywasz w postach slowa "my" a nie "ja". Jak nie masz "poparcia", to chlopie nie istniejesz. Jak pod trzepakiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Pyxis znowu problem ze zrozumieniem słowa pisanego ? Napisałem wyraźnie że 1700 m3 to całkowita kubatura budynku ( zarys zewnętrzny ), to co grzane bezpośrednio ( podłogówka ) i pośrednio ( strych - 16 C) razem ok. 1400 m3 . Nic się nie zmniejszyło. Zabolało że można inaczej niż Ty i jest OK ??.

PS. PC GW nie jest idealnym wyborem dla każdego, inne rozwiązania są czasami bardziej ekonomiczne .

Jeszcze kilka takich zim jak aktualna i różnica w COP w Polsce centralnej i zachodniej pomiędzy PC GW a PC PW będzie mniej niż 1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowy :) ale przeglądałem wasze posty już od maja 2013, od kiedy nosiłem się z zamiarem zaistalowania PC.

To co tutaj się teraz dzieje to jakiś chat ( czat po Polsku ) chyba. Wszyscy się znają od paru lat i nie szczędzą sobie przyjemności i dowcipów.!

Ale chyba to forum powstało po to aby pomagać tym co użytkują pompy ciepła lub tym, którzy mają ciągle wątpliwości czy wydać te cholernie duże pieniądze nie na marne.

Jak dla mnie decyzja o zinstalowaniu pompy ciepła jest prosta, tak samo jak przy zakupie samochodu. Ten kto chce jeździć mercedesem sobie go kupuje jak go na to stać. Ten co chce KIA lub Fiata ( nie mam nic przeciwko tym markom, niech sobie je kupuje. O i cała prawda o pompach ciepła. Stać cię instaluj nie stać nie instaluj.

Bo że się opłaca w długim czasie zwrotu z inwestycjii to nie ulega wątpliwości. Potrzeba tylko aby instalacja była dobrze zwymiarowana i zainstalowana z czym nie zawsze jest dobrze......

Żeby nie być gołosłownym i podobnym do moich poprzedników ( "starych bywalców na forum" ) napiszę, że od tygodnia wreszcie jestem użytkownikiem pompy ciepła GW z dolnym źródłem pionowym 3x90mb + około 3x8 dolotów poziomych do budynku dobrze zaizolowanych ( szczelna izolacja w rurach preizolowanych ) z rozdzielaczami zawory/rotametry. dalej pompa ciepła WPS 8K1 Buderus ( wide Bosch lub IVT ) oraz zbiornik buforowy na CO 500 litrów z izolacją 12cm. Pracuje to z instalacją grzejnikową + podłogówka w kuchni i łazience.

Pompę zainstalowałem bo koszty ogrzewania gazem Propan od mojego aktualnego dostawcy były w 2012 zbyt wysokie.

Była to instalacja po 3 letnim użytkowaniu mojego domku 150m2.

Rospisałem się ale Jestem przecież tutaj nowy. Kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz o wyższości m2 nad m3 i odwrotnie. Pewnie to tak jak z tą wyższością Świąt BN nad Świętem W.

Dyskusja jest ciekawa ale pomija w całości sposób grzania pomieszczeń. Jak grzejesz powietrzem policzyć chyba lepiej m3 jak ogrzewaniem podłogowym ( lub nawet ostatnio ściennym ) to chyba m2. Przecież nikt nie pisze tu o tym dlaczego było ono już tak modne w latach 80'tych kiedy o pompach ciepła się jeszcze nic nie pisało :).

Jeśli mamy ogrzewanie grzejnikami to już brałbym pod uwagę te nieszczęsne m3. Dla porównań jednak, przecież jesteśmy mieszkańcami "standardowych" mieszkań i domów wydaje się słuszniejsze przyjąć do obliczeń i dyskusji m2. Bo kogo, poza grzejącymi gorącym powietrzem na tym forum interesuje m3 budynku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...