Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Proszę o informacje jakie macie np dzisiaj temperatury dolnego źródła podczas końca pracy sprężarki ( tuż przed wyłączeniem ) ?? U mnie jest ok 2.00 stopnie na wejściu i ok -2.00 na wyjściu i nie wiem czy jest ok. Mam kolektor pionowy.

Coś mało masz, powinieneś zapytac sie fachowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
Nikt

no może znajdzie się jakiś jeden z tych z elektrody co sobie sami wystrugali. :D Jest też pewnie kilku metingowców z fabrycznym manometrami, ale wątpie by ich interesowało co one pokazują.

Mam manometry i w tej chwili mam parowanie na 10℃ przy źródle 15,5℃.Przez pewien czas po upałach miałem nawet 12℃ oczywiście podczas grzania CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temp z odwiertów?

Moj znajomy ma odwierty 2 x 90m zrobione miesiąc temu, ma 7,5*C po 10min grzania.

Ja z poziomego mam 13,5*C

Nie jest to troszkę za niska temp jak na odwierty?

 

Jest dobrze. Przynajmniej może wykorzystać klimokonwektory do chłodzenia :)

W sezonie grzewczym tobie szybciej spadnie niż jemu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy 600zł za napełnienie układu czynnikiem R410a to normalna cena?

Ilość czynnika do 3kg.

Ceny R410a w detalu kształtują się w okolicy 25zł/kg. Reszta haraczu za pompę próżniową i how know?

 

I tak i nie

Wystawiając fv na 600zł placę ok 110 zł VAT zostaje 490 czynnik 75 zostaje 415 w moim przypadku zus kosztuje mnie 100zł/dzień pracy i ok 90zł samochód ( paliwo i lizing ) no i zostało 225 a od tego jeszcze dochodowy zostało jakieś 200 haraczu za pompę próżniowa i know how

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie

Wystawiając fv na 600zł placę ok 110 zł VAT zostaje 490 czynnik 75 zostaje 415 w moim przypadku zus kosztuje mnie 100zł/dzień pracy i ok 90zł samochód ( paliwo i lizing ) no i zostało 225 a od tego jeszcze dochodowy zostało jakieś 200 haraczu za pompę próżniowa i know how

 

Ty to zawsze na specjalnych zasadach jesteś i do tego u ciebie jest zimą lato - zaraz pokażesz wykres.

Czynnik kupujesz brutto vat odliczasz czy nie ?

płacisz 2200 zuzs-u?

paliwo - w koszty

leasing nie lizing - w koszty

zus w koszty

 

Chyba że ty masz znowu inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było powiedzieć, że to urządzenie nie grzewcze, tylko chłodnicze ;-)

 

To racja za chłodnicze jest mniejsza odpowiedzialność np. można jak kolega dostać za free chłodnię rozmrożonej pizzy jak mu przywieźli to obdzwonił wszystkich znajomych z branży i razem z jego pracownikami mieliśmy darmowy "festiwal pizzy" bo miała już tylko -16

Klimatyzacja to już w ogóle bajka no bo co ci ludzie zrobią że jest im trochę za ciepło no chyba że serwer.

A pompa ciepła to już jest jazda klient na forum może opisać że zimno i żona nie ma jak się wykąpać przy okazji na producenta pompy może naskarżyć itd. itp.:lol2:

 

Np. przyjechała firma x specjaliści od pomp napełnili i nie działa a jeszcze 600zł skasowali

a tak będzie że przyjechał gość od lodówek napełnił za 300 uczciwy bo nie skasował mi vatu (za dwa lata może nie przyjedzie bo jego stary gruchot się sypie taki uczciwy biedak) ale z pompą nie dał niestety sobie rady

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu urządzenia chłodnicze są wszędzie i to nic nadzwydzajnego, a taka Pompa Ciepła, aaaa... , Panie, to jest luksus i bajer, więc nie ma leszcza, musi kosztować.

 

To właśnie agregaty wody lodowej albo jak ci wygodniej pompy ciepła są wszędzie prawie w każdym markecie

A parę lat temu demontowałem grata made in ddr z lat 70tych więc nowość to też nie jest.

Może masz taką fobie ze każdy chce cię naciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...