Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

No to jak widac moja instalacja nie wymagala regulacji dlawieniem :)

 

Mam taki belki zalozone jak na obrazku ponizej. Jak chcialem cos przymknac (u dziecka w sypialni) to krecilem pokretlem na dole ustawiajac przeplyw. Czym powinienem w takim razie krecic?

 

http://images61.fotosik.pl/1149/57ff36714cf34154gen.jpg

 

Właśnie porobiłem testy tego rozdzielacza i muszę powiedzieć, że w tym przypadku nasi fachowcy nie mają kompletnie racji:no:

- Kręcenie "przeźroczystym" nie powoduje żadnej zmiany przepływu, natomiast łatwo doprowadzić w ten sposób do wycieku wody;

- Kręcenie nasadą rotametru (po zdjęciu czerwonych kapturków) sprowadza się do możliwości jedynie całkowitego zamknięcia przepływu - zero regulacji;

- Natomiast kręcąc białymi pokrętłami na dolnej belce można bardzo precyzyjnie - co do milimetra wyregulować przepływ. Reakcja jest bardzo płynna i wg mnie w tym rozdzielaczu tak się to właśnie reguluje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No, tak właśnie myślę;)

Poczekamy co tam Pyksiowi na testach wyjdzie, ale jak na uszkodzony to na prawdę świetnie działa i bardzo dobrze się reguluje:)

 

Sciagnolem ten pierscien (u mnie koloru czarnego) i dalo sie pokrecic rotametrem, ale z wielkim oporem. Zaniechalem dalszych eksperymentow w mysl starej indianskiej zasady: "Dziala - nie ruszaj!" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, sprawny zwykle nie cieknie. Sprawnym daje się regulować obracając wskaźnikiem.

PS

Jak myślisz, po co producent dał te czerwone nakładki blokujące, skoro jak twierdzisz wskaźnikami się nie kręci? Dla ozdoby? ;)

 

Nakładki blokujące blokują pokrętło nasady rotametru, czyli całość tego ustrojstwa wchodzącego w belkę i kręcąc tym nie cieknie woda - można to całkowicie wykręcić (i wtedy pewnie też by ciekła) albo całkowicie wkręcić - i wtedy odcinamy przepływ. Natomiast nie zauważyłem tam żadnych stanów pośrednich:confused:

Owszem przed samym zamknięciem można coś tam wyregulować, ale bardzo nieprecyzyjnie na zasadzie milimetrowych obrotów.

Drugim elementem, którym można kręcić (u mnie) jest sama część przeźroczysta (od nasady pod kapturkiem do góry), ale tam zakres ruchu to jeden obrót - od "zakręcony" do "leci woda" i sprężynka w rotametrze nawet nie drgnie.

Natomiast białymi pokrętłami na dolnej belce robisz co chcesz, zakręcasz, odkręcasz i na prawdę super precyzyjnie regulujesz przepływy.

Może mam i uszkodzony, ale tak to właśnie działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnolem ten pierscien (u mnie koloru czarnego) i dalo sie pokrecic rotametrem, ale z wielkim oporem. Zaniechalem dalszych eksperymentow w mysl starej indianskiej zasady: "Dziala - nie ruszaj!" :)

 

No u mnie też są czarne;)

Spróbuj w imię nauki:D zapewniam Cię, że nic się nie stanie:no: Jak wkręcisz go całkowicie w belkę to po prostu zamkniesz przepływ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu, gdy sprężarka nie pracowała było12/11.

Gdy sprężarka nie pracuje, nie pracuje pompa dolnego źródła i "pomiar" jest nic nie warty.

Wystarczy się zastanowić.... To temperatura rury z nie przemieszczającym się płynem, mam nadzieję ze pod izolacją, dążąca docelowo do temperatury pomieszczenia......

 

Na marginesie, temperatury rzędu +3/0*C to dość kiepski wynik. Nawet biorąc pod uwagę duże zapotrzebowanie na energię. Może DZ źle dobrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filterek siatkowy Dz wyczyszczony, było tam trochę syfu. Pompa na razie się nie uruchamia ustawione temp. w domu 18/16, a utrzymuje się na razie ok. 18,5.

Rozmawiałem z producentem pompy, potwierdził (instalator również), że przy intensywnym grzaniu zimą delta spadnie, bo spadnie moc chłodnicza pompy a wzrośnie temp. Gz. To tak jak mówił Pyxis ;)

Podpowiedzcie jak ustawić, na ile odkręcić anemostaty w wentylacji w poszczególnych pomieszczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Pożyczysz mi? :D

Do tego pewnie potrzebny jest jakiś lejek np. z papieru.

Ustawia się przy wskazaniach dla maksymalnego wydatku centrali?

 

Żaden lejek nie jest potrzebny :no:

Przykładasz do anemostatu i spisujesz wynik. Po zsumowaniu nawiewnych i wyciągowych, powinno w domu być lekkie nadciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...