Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj to sprawdzałem i delta bez włączonej sprężarki po 5min spada do 0, więc tak jak powinno być. Równie szybko podnosi się przy załączaniu sprężarki do 13*C.

 

Z tego co sprawdzałem to czujniki temp. mam umieszczone na górze i na dole "parownika"? Nie jestem pewien, czy ten element się tak nazywa :/

 

No to cos musi byc nie teges z pomiarem przeplywu na DZ, albo ten pomiar temperatury jest jakos dziwnie umiejscowiony. Najlepiej byloby pomierzyc temperature rury zasilania i powrotu DZ przylgowymi termometrami. One na Allegro grosze kosztuja.

 

PS.

Czy rura chlodnej strony DZ wychodzaca z pompy jest oszroniona w miejscach braku izolacji?

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanowiło mnie to Pyxis i poszedłem jeszcze raz sprawdzić rotametry i okazało się, że zrobiłem to niedokładnie i odczytałem wartość przy górnej części znacznika zamiast dolnej (ciemno było). Pawdziwy przepływ to 8 na każdej sekcji czyli 32l/min. Nie mam w tej chwili klucza francuskiego. Jutro wyprostuję tą rurę.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Jutro dam znać jak wyglądają parametry po usunięciu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowałem zgięcie i przepływ na rotametrach wzrósł do 15l na każdym co daje ~60l/min. Problem z wysoką deltą jednak nadal pozostał i spadła tylko do 12*C ( o 1*c). Zauważyłem też, że rura od zaworu rozprężnego do parownika jest oszroniona i w sumie czujnik temperatury znajduje się blisko. Czy to normale umiejscowienie czujnika temperatury powrotu DZ?

 

Dostałem z pompą dodatkowy czujnik temperatury który umieściłem przy rurze powrotu DZ zaraz obok parownika i temperatura wynosi 4.7*C przy 6.2*C DZ i 3 biegu pompy obiegowej DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie po ok. 1,5 godziny pracy 5,8/1,1 W domu grzane do temp. 19-20 stopni, jeszcze nie mieszkamy..

Czy takie temp. są ok.? Grzane w domu od 7 października. Nie za mocno wychładza mi się w odwiertach?

Pompa jest sporo przewymiarowana.

 

Coś słabe te temperatury, ledwo grzać zacząłeś a tu 5,8 z ziemi przy 100-u metrowych odwiertach.

Dziwne to, bo mi Wihajster nawiercił tylko 30-to metrowe dziurki a temperatury zgoła inne, a poza tym bardzo stabilne - z tego co pamiętam to pod koniec lutego było 7 st na wejściu - pod koniec grzania.

 

Na fotce temperatury po 3 h.

DSC_0398.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostowałem zgięcie i przepływ na rotametrach wzrósł do 15l na każdym co daje ~60l/min. Problem z wysoką deltą jednak nadal pozostał i spadła tylko do 12*C ( o 1*c). Zauważyłem też, że rura od zaworu rozprężnego do parownika jest oszroniona i w sumie czujnik temperatury znajduje się blisko. Czy to normale umiejscowienie czujnika temperatury powrotu DZ?

 

Dostałem z pompą dodatkowy czujnik temperatury który umieściłem przy rurze powrotu DZ zaraz obok parownika i temperatura wynosi 4.7*C przy 6.2*C DZ i 3 biegu pompy obiegowej DZ.

 

Więcej danych co do temperatur i napisz je w jednym wpisie. Gdzie i jak wpiąłeś ten czujnik? Czy masz odczyt ciśnie wysokiego i niskiego? Co do delty na DZ to cyrkolwć na 3-4*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...