Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Hm.... ale po czym wnioskujesz, ze moze byc cos zapowietrzone?

Temperaure nie bardzo jest jak pomierzyc bo w studzience mam rozdzielacze, ale dzisiaj postaram sie ja otworzyc po 2 h pracy pompy i sprawdze jak sie rurki kolektora z powrotem glikolu szronia. Jesli rownomiernie 3 pentle, to znaczy, ze przeplyw jest na kazdej.

Odpowietrzniki jest na kazdym rozdzielaczu.

 

http://szkut.com/dom/Dom40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie po 3 godzinach pracy 0,3/-2,1

Biorąc pod uwagę że wskaźnik na wyjściu przekłamuje o jakieś 0,5 stopnia to powinno być około -2,6.

Firma która mi instalowała PC i DZ generalnie się na mnie wypięła, stwierdzili, że dopóki temperatura na wejściu nie zejdzie poniżej -2 to oni nie widzą problemu...

Edytowane przez dekar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10h = 13-15 i 22-6

 

Brakuje mi tej jednej godziny. Za grzyba nie idzie tego przeliczyć co będzie mi się bardziej opłacało. Niby jdna godzina więcej by mi dziennie pasiła, ale rezygnuje w tym momencie z tanich weekendów.

Chyba celowo zwiększę zużycie w drogiej i pozostanę w tej samej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 6h pracy 1,5/-3,0

Kilka minut po starcie pompy DZ mialo temperature 3,5*C

Czy możesz w stopce w skrócie opisać swoją instalację PCi (np. tak jak to zrobił photos).

Chodzi o moc PCi, wyliczone zapotrzebowanie budynku na ciepło do ogrzewania i CWU, dane DZ, wielkość pomp obiegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze to pokrotce tutaj, a Ty powiesz czy takie dane wystarcza.

 

Dom z poddaszem uzytkowym o pow grzanej podlogi 220 m2. Sciany solbet 36cm+10cm styro. Dach 25cm welny (na razie tylko 15 miedzy krokwiami). Okna standardowe. W garazu 40m2 kaloryfer do przelamania temperatury. PCi 12kW. DZ 600m rur kolektora spiralnego zakopane w 120m wykopu w piaszczystym wodonosnym gruncie.

 

MAm sporo zmian w projekcie i nie liczylem OZC dla mojego domu. Dom stawiany od kwietnia do listopada 2011 (listopad posadzki i tynki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że masz to bardzo źle zrobione. Tu nie tyle idzie o długość rury, tylko o powierzchnię tego kolektora.

Zauważ, że dla takiej powierzchni domu potrzebne by było około 220m odwiertów. Jakim cudem chcesz ze 120m wykopu wyciągnąć tyle energii?

Stary, bierz się za kopanie!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przy takim ulozeniu mozesz przemnozyc dlugoisc wykopu przez liczbe bliska 2. Tam moglem spokojnie ulozyc dwa odcinki prostej rury na krawedziach wykopu. Odleglosc 80cm od siebie rury powinna byc do przyjecia. Robi Ci sie z tego jakies ponad 200m w dobrym gruncie + 20m dobiegowki do domu.

Ja bym chyba jeszcze poczekal z kupnem lopaty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie przy takim ulozeniu mozesz przemnozyc dlugoisc wykopu przez liczbe bliska 2. Tam moglem spokojnie ulozyc dwa odcinki prostej rury na krawedziach wykopu. Odleglosc 80cm od siebie rury powinna byc do przyjecia. Robi Ci sie z tego jakies ponad 200m w dobrym gruncie + 20m dobiegowki do domu.

Ja bym chyba jeszcze poczekal z kupnem lopaty :-)

 

Moim zdaniem potrzebujesz drugie tyle kolektora. Przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...