Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam podobne temp jak kolega Pyxis,co w tym dziwnego ? Powinno byc inaczej ? Np teraz -3,7 na zew a temp oblicz. zasilania 33,8 st. Troche jest podwyzszona w taniej taryfie ze wzgledu na akumulacje. Temp w domu 21-22.

 

Ja nie pisze ze powinno byc inaczej, masz ok. Pisze o jego konkretnym przypadku bo wiem ze ,,koloruje'' wyniki,i tym postem to potwierdzil;) Jaka masz delte na GZ i jaka temp.zasilania masz oblicz. przy -10 na zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jvc oraz inni użytkownicy, proszę o pomoc.

 

Mam taką samą pompę jak jvc, a godzin pracy 2 razy tyle ( Vitocal 300G 10KW ). Temperatura na pompie 16C, tem. zasilania podłogówki 28-30st .

Poniżej książka eksploatacyjna. Proszę o info co jest nie tak, gdzie szukać przyczyn, od czego zacząć ?

Jestem po termowizji i większość mostków została wyeliminowana. Źródło poziome 8x100m rura PE 40 budowałem sam, rozdzielacz również

własnej roboty bez przepływomierzy więc nie znam przepływu, ale temperatury DZ chyba są ok. Ciśnienie na dolnym spada co jakiś czas, ale na zbiorniku słychać syczenie, więc cały czas się odpowietrza moim zdaniem. Wczoraj dopompowałem 15 L glikolu i trzymam 0,9bar. Proszę o podpowiedzi.

 

książka eksploatacyjna zdjęcie:

ksiazka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3h DZ 3,5/-0,9. W tym czasie pompa podbiła temp w domu z 14,5 do 15 stopni i taką w sumie wbdomu utrzymuję od kilku tygodni. Na koniec grzania GZ 20,4/26,5.

Delta DZ dosyć duża ale to już roztrząsaliśny....

Czy mozecie powiedzieć jak zmieni się temp. DZ jak zacznę grzać do 21-22 stopni. Na prosty rozum wydaje się że temp DZ jeszcze się obniży, ale czy przypadkiem nie spadnie moc chłodnicza pompy i nie będzie tak mocno "doić" DZ? Czy całkiem coś pomieszałem :-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...