Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na pocieszenie podam Wam mój wynik.

 

Po 20 minutach pracy sprężarki 0,9/-3,1 :mad: temperatura na zewn. -5

 

Z jednej strony rozumiem, budynek nieocieplony od zewn., brak podbitki, parapetów, czyli generalnie mostek na mostku termicznym. Wilgoci też od cholery, aż czuć ją w powietrzu, ale żeby już po 20 minutach osiągnąć takie temperatury to chyba lekka przesada... Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja chodzi od 07-11-10 , jeszcze tam nie mieszkam . Utrzymuje temperaturę ok 19-19,5 stopnia. budynek ocieplony , brak podbitki , wszystko generalnie schnie jescze. Za tydzien biore sie za malowanie. U mnie po ok godzinie pracy sprężark przy obecnej temp -6 stopni ok 1,5 do ok -3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u mnie rewelacji nie ma majac 2 stopnie na plusie na wejsciu i 2 na minusie na wyjściu. Może cos sie poprawi.

Zimą nie ma się co poprawić. Poprawi się na wiosnę ;-) Kolektor daje Ci teraz +2 stopnie w czasie dosyć chłodnej zimy, więc czego jeszcze od niego wymagać ? Żeby nie było -2, musiałbyś uzyskać większy przepływ glikolu przez pc, żeby nie schładzała wody do -2, tylko np. do -0.5. Jeśli Twoja obiegówka pracuje na max, to żeby to osiągnąć musiałbyś dać większą, ale nie jestem przekonany czy warto kombinować. Mogło by się wtedy okazać, że zasilanie DZ nieco spadnie, np. do +1.5, ale to trudno powiedzieć, musiałbyś sprawdzić experymentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek coś Ci blokuje odbiór ciepła - poszukaj co. pozdr adam

Kolego a mógłbys rozwinąc swoja sugestie. Jestem nowy w tym temacie i nie bardzo wiem co i gdzie sprawdzac

Od wczoraj zrobiłem test . Od godz 20 do godz 19 dzisiaj. Spręzarka chodzila 14 godzin i 17 razy się załączała.
tu piszesz ile masz włączeń.

 

To dużo, mało, czy OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podłączam się do tego wątku z małą zagadką. Mianowicie martwi mnie mała różnica temperatur wejścia/wyjścia z mojej PC [Vitocal 242-g ~10kW] Pompa uruchomiona w kwietniu 2010 i przy największych obciążeniach temperatura stabilizuje się na 1,5/-0,5. Ile by pompa nie chodziła różnica wynosi ZAWSZE 2 stopnie. Moim zdaniem trochę mało - ktoś doradzi co z tym zrobić albo poinformuje czym to jest spowodowane? Pozdrawiam i czekam na sugestie. Kompletnym tłukiem nie jestem i mam pozwolenie od instalatora na jakieś drobne dłubaniny w urządzeniu (w zakresie ustawień z poziomu użytkownika i instalatora).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie mała różnica temperatur wejścia/wyjścia z mojej PC

Nie ma się czym martwić, to nic złego. Masz może minimalnie za duży przepływ wody dz, a więc małe opory przepływu (nic tylko się cieszyć) lub dużą obiegówkę. Jeśli różnica by wzrastała w czasie, to by świadczyło o zapychającym się filtrze, który trzeba by przeczyścić. Sprawdź jaką obiegówka ma moc na którym biegu i ewentualnie możesz zmniejszyć bieg obiegówki, ale ja bym tego nie robił. Policz ile prądu zaoszczędzisz zmieniając bieg obiegówki i czy warto to zmieniać, bo podwyższając różnicę temperatur na pc powodujesz spadek jej mocy i COP. Oczywiście, podwyższając różnicę o 1-2 stopnia nie zauważysz spadku cop i mocy pc, bo będą to bardzo małe wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Znowu mnie podłamujecie. Popatrzyłem wczoraj i po 1,5 godzinnej pracy miałem 0,8/-2,5 :bash:. Muszę ogłosić konkurs na najbardziej oziębłe DZ, to wreszcie będę w czołówce ;).

U mnie przez ponad 2 miesiące utrzymywało się +1/-4 st. C (po całej nocy grzania). Ostatnio było już +1,5/-3,5 st. C. Wczoraj była pierwsza noc, kiedy PCi nie działała - po słonecznym dni w dom utrzymuję się do rana +22 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...