Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Tak zupelnie BTW:

Mieszkasz z Stargardzie, a ja na Dolnym Slasku. Ja mam dom "wiaderny", a Ty "energooszczedny" z masa welny i styro, z WM z GWC, super oknami i bez kominow.

Ty masz zuzycie energii elektrycznej przez pompe w przeliczeniu na m2 podlogi w tym okresie 5,63 kWh, a ja 5,94 kWh (roznica na Twoja korzysc 0,31 kWh/m2 czyli 5,2% mniej). Dupy nie urywa ta energooszczednosc Twojego domu. Cos musiales chyba przeoczyc. ;)

 

Nic nie przeoczyłem (chyba) ja jeszcze nie mam wykończonego domu , ciągle zamieszkała budowa .Tak jak w stopce napisane np . 60 cm wełny DOCELOWO , brak podbitki - mocno odczuwalne podczas mocnych wiatrów , WM działająca na częściowym GWC , kanały WM do ocieplenia i jeszcze parę pierdół , tylko przy takim zużyciu energii , zawsze odkładane prace na później .

Jakbym był złośliwy , to też sobie przypominam , jak się z LIWKO , czochrałeś że pow. twojego domu jest mocno kreatywnie duża , kubatura też dużo mówi -nie tylko pow ogrzewana, jakieś zdjęcia widziałem na forum z których wynika że masz komfortowe 19*C w salonie , dobrze wiesz że porównywanie takie dwóch różnych domów niczego nie mówi . To tak jak byś chciał udowodnić , że przegroda budowlana z gr. ocieplenia 20cm , ma takie same straty jak przegroda z gr. ocieplenia 15 cm , fizyki nie da się oszukać , choć nie wiem jak kreatywnie by to przedstawiać .

Nie będę dalej tego tematu z Tobą ..ciągnął ' nie mam tyle czasu jak TY żeby dniami i nocami pisać tysiące postów ,choć akurat Twoje posty raczej większość czytam , czasami co tam można czasami coś fajnego między wierszami znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakbym był złośliwy , to też sobie przypominam , jak się z LIWKO , czochrałeś że pow. twojego domu jest mocno kreatywnie duża , kubatura też dużo mówi -nie tylko pow ogrzewana, jakieś zdjęcia widziałem na forum z których wynika że masz komfortowe 19*C w salonie

 

W stopce masz podane wszelkie parametry wlacznie z powierzchnia uzytkowa i kubatura ogrzewana, wiec to co napisales to jakies odrzewanie bardzo niswiezego kotleta.

Dobrze wiesz, ze te 19*C to byl fotomontaz Hipolita.

 

Z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc, zeby zrobienie podbitki i ocieplenie kanalow WM w jakis bardzo istotny sposob zmienilo zapotrzebowanie na cieplo. Ja wogole nie mam i nie beda mial podbitki. Mam "nadbitke" i nie widac jakos wielkiej tragedii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0367.jpg

 

Panowie zgadnijcie co jest pod śniegiem.

 

Zdjęcie zrobione przed chwilą przy temperaturze zewnętrznej ok +1.

Na razie pomimo niskich temperatur DZ, utrzymują się one na stałym poziomie po 1 h pracy 1,8/-1,8 po 4 h pracy 0,8/-2,6. Jak na razie woda w ziemi spełnia swoje zadanie.

 

Na dalszym planie widać krążek rury PE 32 i chyba wiosna muszę się nim zająć dla spokojnego snu jak by wody zabrakło, choć grzałki mi nie straszne.

Edytowane przez mosin1891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...