Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie po godzinie pracy pompy 0,6/-1,7

Dopiero co zamieszkaliśmy 3 tyg. temu. Pompa pracuje od 19 listopada i do dziś nakręciła 1400 kWh

Strop ocieplony póki co tylko 5cm wełny 0,39 i pewnie z tego powodu dość duże starty ciepła i pompa dość często się włącza.

Mam nadzieję że po lepszym ociepleniu stropu pompa rzadziej będzie się włączać, przez to mniej wychłodzi kolektor i zużyje mniej prądu.

 

Jedno co zauważyłem u mnie to dość małą delte. Zawsze jest około 2* lub 2 z kawałkiem. Nigdy nie widziałem żeby była większa niż 3*. Z tego co tu piszecie to chyba dobrze.

Edytowane przez Łukasz CIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po godzinie pracy pompy 0,6/-1,7

Dopiero co zamieszkaliśmy 3 tyg. temu. Pompa pracuje od 19 listopada i do dziś nakręciła 1400 kWh

Strop ocieplony póki co tylko 5cm wełny 0,39 i pewnie z tego powodu dość duże starty ciepła i pompa dość często się włącza.

Mam nadzieję że po lepszym ociepleniu stropu pompa rzadziej będzie się włączać, przez to mniej wychłodzi kolektor i zużyje mniej prądu.

 

Jedno co zauważyłem u mnie to dość małą delte. Zawsze jest około 2* lub 2 z kawałkiem. Nigdy nie widziałem żeby była większa niż 3*. Z tego co tu piszecie to chyba dobrze.

 

Nie tak do końca, szyciej "kończy się" zasób energii w ziemi. Wygląda na to, że już jest zmęczone. Delta 3-4 stopnie. Zmniejsz moc na pompie od DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gdzieś koło połowy sezonu, czyli mniej więcej teraz, temperatury z poziomego kolektora gruntowego zaczynają być niższe od temperatur z odwiertów. Zgadza się?

U mnie obecnie powrót z poziomego 3,7'C. Widzę, że teraz z odwiertów ludziom na forum wraca około 5'C (w najlepszym razie).

 

Jaki jest więc sens robienia odwiertów, skoro latem i przez połowę sezonu grzewczego z nich jest niższa temperatura? Nie bardzo rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze wiekszosc jest "niedowymiarowane" ? Czy ze moje jest przewymiarowane ?

 

przewymiarowane - pewnie też, ale - jeśli nie mylę cię z kimś innym, to masz dużo wyższe temperatury ponad średnią osób które tutaj piszę i podają temperatury DZ pionowych (coś kojarzę o wartswach wodonośnych itp)

Masz sporo wyższe temperatury niż osoby które bez wątpienia mają dobrze dobrane i zrobione DZ pionowe

inna sprawa, że mój przypadek też nie jest reprezentatywny dla DZ poziomego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...