Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jest COP chwilowy na niskich parametrach i nie uwzględnia pompek obiegowych, zwłaszcza, że są sterowane proporcjonalnie.

Jak doliczę obiegówki to co najmniej 4.8

 

liczenie COP bez obiegówek, to mniej więcej tak jak mierzenie długości penisa razem z kręgosłupem :D

 

przy takich temperaturach DZ moim zdaniem okolice COP=4,8 jest jak najbardziej możliwe

http://www.ecopol-system.pl/ogrzewaniepodlogowe/3/32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczenie COP bez obiegówek, to mniej więcej tak jak mierzenie długości penisa razem z kręgosłupem :D

 

przy takich temperaturach DZ moim zdaniem okolice COP=4,8 jest jak najbardziej możliwe

http://www.ecopol-system.pl/ogrzewaniepodlogowe/3/32.jpg

 

Ktoś tu ma kompleks krótkiego członka :-D

 

Przy tych temperaturach zasilanie GZ u mnie to ok 29-30 C a powrót z DZ dla CO to 6 C więc COP jak napisałem przynajmniej 4.8 , zwłaszcza, że pobór prądu przez obiegówki nie charakteryzuje pompy ciepła tylko całą instalację, bo w grę wchodzą opory tłoczenia, które są zależne od konstrukcji GZ i DZ.

Z resztą ja tylko podaje to co wyświetla mi pompa.

W przypadku inwertora trudno dokładnie obliczyć COP ze względu na zmienny pobór prądu przez obiegówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ilość spuszczanych ścieków na dobę nie podniesie znacząco COP dla PC gruntowej, która pracuje koło 10 godz na dobę.

 

Przy tych temperaturach pompa nie pracuje 10 godzin na dobę na CO ... no może jak doliczę CWU to będzie 10 godzin.

Znacząco nie podniesie, ale utrzymuje wilgoć gliny wokół wymiennika i przyspiesza/ułatwia przekazywanie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...