Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam mam pompe PPC C9a na razie temperature w domu mam ustawiona na 15*. GZ wyjscie pod koniec jest na 26* a wejscie na 17*. Dolne zrodlo wejscie 3*. Jakiej mocy pompy moge sie spodziewac przy takich parametrach ?

 

Czemu taka duża delta GZ? DZ wejście +3*c a wyjście ? przy +3*C dz i +26*C GZ powinna mieć moc powyżej 9 kw , jeśli ta Twoja pc jest 9kW przy B0/W35.. Masz ciepłomerz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu taka duża delta GZ? DZ wejście +3*c a wyjście ? przy +3*C dz i +26*C GZ powinna mieć moc powyżej 9 kw , jeśli ta Twoja pc jest 9kW przy B0/W35.. Masz ciepłomerz ?

 

Czemu delta taka duza ? nie wiem mam 10 obwodow po ok 100m pompa obiegowa 25/6 niedawno uruchamialem pompe .. bede musial filtr jeszcze sprawdzic. dz wyjscie to -1,5.. cieplomierza nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , brak ciepłomierza i podlicznika energii to duży błąd , teraz będziesz ,,ustawiał " pc trochę na ,, ślepo" , dokonasz jakiejś zmiany w nastawach i ciężko będzie stwierdzić czy jest lepiej czy gorzej . Deltę masz duża bo widzę że dopiero uruchomiłeś pc w zimnym domu , w miarę pracy pc i wygrzania domu delta GZ powinna spaść ,jeśli przepływ jest ok ( znowu napiszę , jakbyś miał ciepłomierz , to nie było by gdybania , od razu byś wiedział jaki przepływ ) warto jednak w ten ciepłomierz zainwestować , to koszt rzędu 600-800pl , a od razu będziesz widział czy np. pc ma taką moc jak powinna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz , brak ciepłomierza i podlicznika energii to duży błąd , teraz będziesz ,,ustawiał " pc trochę na ,, ślepo" , dokonasz jakiejś zmiany w nastawach i ciężko będzie stwierdzić czy jest lepiej czy gorzej . Deltę masz duża bo widzę że dopiero uruchomiłeś pc w zimnym domu , w miarę pracy pc i wygrzania domu delta GZ powinna spaść ,jeśli przepływ jest ok ( znowu napiszę , jakbyś miał ciepłomierz , to nie było by gdybania , od razu byś wiedział jaki przepływ ) warto jednak w ten ciepłomierz zainwestować , to koszt rzędu 600-800pl , a od razu będziesz widział czy np. pc ma taką moc jak powinna

 

Ja mam tą samą pompę i nie wiem, jaki tak do końca wpływ mają poszczególne parametry, o których piszecie, na ogólne "prawidłowe działanie" urządzenia. Czytając wczoraj forum zrobiłem pomiar i przez dobę (najzimniejszą w tym roku) moja pompa pracowała 7h i 50 min na CO i 1h 50min na CWU. Nie wiem ile czasu pracowała w momencie kiedy sprawdzałem temperatury, ale najniższą temperaturę dz jaką uchwyciłem wczoraj w nocy było wejście dz 6,9 i wyjście 2,8. W domu mam ustawioną temp. komf. 21 i eko 20,ale często przegrzewa mi do 1 stopnia w górę. Po analizie różnych wpisów zaczynam podejrzewać, że moja pc jest trochę przewymiarowana. Wpływ na to też może mieć fakt, że odwierty (w sumie ponad 200m) mam w zasadzie w większości w piaskowcu. Czy w jakiś sposób mógłbym określić sprawność układu? Dodam, że również nie posiadam ciepłomierza oraz podlicznika energii.

Edytowane przez Mon&Paw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Października u mnie temp. DZ do dnia dzisiejszego spadła o 0.7* .

 

0.7 K ?

Dziś piszesz :

Wczoraj po 8 godz miałem 2.5*/- 0.7*.

Dzisiaj grzałem 2 godz. dłużej 2.3*/-1.0*.

Grzeję tylko w taniej taryfie.

 

czyli 2.5 C

 

23-12-2016 22:42

Po godzinie 4.5/0.7

 

Czyli 4.5 C

 

21-11-2016 20:50

Po godzinie grzania 5.5 - 1.6

 

Czyli 5.5 C

 

Wynika z tego, że od 21 listopada temperatura spadła u Ciebie już ponad 3 K a nie 0.7 K

 

Nie żebym się czepiał, ale Twoje DZ to niestety nie geotermia ... a szkoda

 

 

PS: Przeglądnąłem Twoje posty bo zaciekawiło mnie jak to możliwe, żeby nawet pionowe DZ było tak sztywne, ale niestety Twoje takie nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą samą pompę i nie wiem, jaki tak do końca wpływ mają poszczególne parametry, o których piszecie, na ogólne "prawidłowe działanie" urządzenia. Czytając wczoraj forum zrobiłem pomiar i przez dobę (najzimniejszą w tym roku) moja pompa pracowała 7h i 50 min na CO i 1h 50min na CWU. Nie wiem ile czasu pracowała w momencie kiedy sprawdzałem temperatury, ale najniższą temperaturę dz jaką uchwyciłem wczoraj w nocy było wejście dz 6,9 i wyjście 2,8. W domu mam ustawioną temp. komf. 21 i eko 20,ale często przegrzewa mi do 1 stopnia w górę. Po analizie różnych wpisów zaczynam podejrzewać, że moja pc jest trochę przewymiarowana. Wpływ na to też może mieć fakt, że odwierty (w sumie ponad 200m) mam w zasadzie w większości w piaskowcu. Czy w jakiś sposób mógłbym określić sprawność układu? Dodam, że również nie posiadam ciepłomierza oraz podlicznika energii.

 

Tak , możesz określić sprawność układu , jak będziesz wiedział jaki masz przepływ na GZ jaką deltę temperatur i ile PC pobiera prądu , więc wracamy do punktu wyjścia ciepłomierz + pod licznik

To że pc jest przewymiarowana to ok , możesz wykorzystać na maxa 2T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgrolik zapomniałem dodać, że owe 0.7* to róźnica po 8 godz. grzania w przeciągu trzech ostatnich miesięcy. Po nocnym grzaniu.

Październik 2016

DZ po 8 godz grzania 3.0*/coś poniżej zera

8- 10 godzin grzania w styczniu 2.3*/-1.0*

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak patrzę na temperatury DZ jakie macie , to jednak widać że dobre wykonane ( tzn przewymiarowane ) DZ w postaci kolektora poziomego lepiej się spisuje niż odwierty

Ja dzisiaj nad ranem po nocnej pracy PC miałem zasilanie 5,6*C , nie wiem jaki powrót bo nie mam czujnika . Ciekawe czy sprawiła to łagodna zima ( chyba nie bo już takie były od czasu jak mam pc , choć wcześniej miałem on/of-a) czy jednak sprawdza się zasada że inwerter mniej żyłuje kolektor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...