Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pilnuj tego, zeby nie zamrozic DZ. Masz je zrobione jak widze na 50W/m. To zdecydowanie zbyt optymistyczna wartosc jak na ciagla prace PCi przy wygrzewaniu chalupy.

 

Dzięki za czujność :yes:, na ten moment chcę dobić temperaturą do 20 stopni i tak przytrzymać kilka dni. Mam w salonie 20 i 19 w cześci nocnej. Więc lada godziny temperatura już bedzie na podtrzymaniu i DZ nie bedzie tak eksploatowane. Dom mam przy domu rodziców więc kilka razy dziennie chodzę i sprawdzam.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj po 2h grzania 5,5/1,5

 

Zapytam z ciekawosci... Czym jest spowodowany gwaltowny wzrost temperatur zaraz po skonczonym grzaniu?

Przyklad:

godz: 14:53- 5,5/1,5

14:55- pompa wylacza sie

14:57- 5,8/4,1

14:58- 6,0/4,8

 

Zatrzymanie obiegu solanki i czujnik temperatury zaczyna ogrzewać się od otoczenia.

 

Masz odwierty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po grzaniu mam u siebie 0/-3

ale od jakiegos czasu temp w buforze spada do 20 stopni :( (mam 50 stopni i histereza 10 stopni) wczesniej bylo ok.

w domu mam 21,5 i w sypialni 20.5

wracam z pracy o tu 20.5 w salonie zamist 21,5, pierwszym problem byl tauron, w ciagu dnia pompa sie wylaczala kilka razy z powodu zaniku napiecia mialem 247/245/210 V zglosilem, poprawiaja i jest lepiej ale za to teraz pojawi sie czesto

"Temp. pierw. poza granicami

zastosowania"

i włącza opóźnienie na 10 min, ponawia i znowu to samo. Temp w dolnym źródle jest 2/2 wg specyfikacji pompa powinna pracować nawet na -5. co jest grane ? od 2 tygodni prosze sie o przyjazd serwisanta na przeglad, myslalem ze on mi to wyjasni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...