Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Czy ktoś pamięta jaką miał temperaturę DZ zaraz po uruchomieniu pompy? U mnie tak po ok. 1h grzania temperatura powrotu ma 3 stopnie, przy czym wlewany płyn miał ok. 11 stopni.

 

Wydaje mi się, że to trochę niską temperaturą jak na start systemu (do tej pory w ogóle nie było używane DZ).

 

Dodam, że mam dwa odwierty po 96 metrów.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podgrzaniem domu z 11 na 15 stopni chyba nie zajadę DZ, co nie? Ustawiona jest na razie na minimum, a drugi raz nie chcę do tego celu używać samego prądu (jak przy wygrzewaniu posadzek).

 

Pompa pokazuje u mnie tylko jedną temperaturę, to chyba jest temperatura na wyjściu z pompy a nie na wejściu?

 

Szukam właśnie jakiś czujników, żeby podpiąć do obu rur i wiedzieć, jak to wygląda w rzeczywistości. Niestety na razie mam problem ze znalezieniem sensownych czujników.

 

Edit: Z informacji na pompie wynika, że przez dzień dostarczyła 126 kWh a pobrała 20 kWh.

Edytowane przez kerad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Podgrzaniem domu z 11 na 15 stopni chyba nie zajadę DZ, co nie? Ustawiona jest na razie na minimum, a drugi raz nie chcę do tego celu używać samego prądu (jak przy wygrzewaniu posadzek).

 

Pompa pokazuje u mnie tylko jedną temperaturę, to chyba jest temperatura na wyjściu z pompy a nie na wejściu?

 

Szukam właśnie jakiś czujników, żeby podpiąć do obu rur i wiedzieć, jak to wygląda w rzeczywistości. Niestety na razie mam problem ze znalezieniem sensownych czujników.

 

Edit: Z informacji na pompie wynika, że przez dzień dostarczyła 126 kWh a pobrała 20 kWh.

 

Ja u siebie grzałem od 8 do 21st na samym DZ i temperatura nie spawła poniżej 1st. Temperatura doszła do 21 w 3 dni. Byłem w domu to co jakiś czas sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ze masz na CWU nizsza Tz , ale wyzsza delte. Czy aby sie nie machnales?

Zakladam, ze nie grzejesz zasobnika z tych 8*C, ani podlogi do 55*C. :)

 

Dlaczego dziwne ?

Pamiętaj, że ja mam pompę inwertorową.

Podłogę pompa grzeje z minimalną mocą (teraz pewnie coś ok 3 Kw przy tej temperaturze DZ i 30Hz), natomiast CWU grzeje ze zmienną mocą (na razie ograniczoną do 80 Hz) od minimalnej do ok 6 kW. Jak rośnie moc pompy przy stałym przepływie to delta rośnie.

Dla CWU podaję temperatury te minimalne z całego procesu grzania CWU (zazwyczaj jak się ktoś kąpie i najpierw nalewa część wanny a potem dolewa ponownie- wtedy szybko spada temperatura na czujniku temp. CWU).

Zobacz sobie jak zmienia się temperatura na DZ w czasie takiego grzania

 

CWU_DZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...