Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1 sezon w nowym domu, parterowka 150m2, podlogowka wszedzie, temp 22-23C.

Sciany 15cm 0,42, podloga i strop 20cm 0,39.

 

Srednio-miesieczne notowane temperatury:

Listopad 4/1

Grudzien 1/-2

Styczen -1/-3

Luty -2/-3 (Temp odparowania -7C.)

 

4x100m spirala pozioma fi 32mm + ok. 30m fi 40mm (1 nitka nie dziala, wiec zostaly 3).

Przeplyw 2200l/h.

 

pompa 2,5kW x COP ok. 10kW (Chinska, gruntowa, 8tys z przesylka na palecie, bezposrednio od Chinczyka, nie meeting).

 

Łączne koszty kotłowni z 2 buforami i pompami ~ 20tys zł.+ 4 wykopy 1x25m z ulozeniem rur przez wlasciciela :) ~ 3tys.

 

Pompa chodzi max 10h dziennie, 6h II taryfa 0,33zł + 0-4h I taryfa 0,66zł brutto.

 

Rachunki ok 250-300zł/mies ogrzewanie, 500zł/mies calosc, wszystko na prad, indukcja, CWU.

 

Woda na razie grzana grzalka w II taryfie.

 

Jak dla mnie bajka, 0 obsługi, instalacja tania, pompa działa, nawet jak mi spadnie COP do 3 to i tak bede zadowolony.

 

Na poczatku balem sie ze zamroze dolne zrodlo czy cos bo za male, ale teraz widze ze to niemozliwe i minimalny wymiennik wystarcza do poprawnej pracy pompy... byle odparowalo. Pompa wg producenta dziala do -10C z COP x2,8 wiec zapas do marca jest :D

 

Jedyny minus to halas sprezarki, w nocy nie da sie spac w sypialni obok kotlowni, jakies dudnienie sie zalacza przy temp GZ >35C. Im wyzsza temp tym glosniej.

 

Czy możesz napisać na jakiego producenta się zdecydowałeś?

Deron, Sundez, Palm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Koniecznie skontaktuj się z instalatorem. Zrób to zanim DZ zamarznie. Coś jest nie tak- zbyt mało glikolu, nitki zapowietrzone lub coś innego?

I pewnie koniecznie z wihajstrem, który montował ci PC.Spłacasz teraz długi u niego,kasując moje uwagi do twego marnego DZ?Nie ma jak kumpel instalator na FM ,co?Bronisz jego interesów notorycznie.A redakcja wie, o twoich poczynaniach i bezpodstawnym kasowaniu i przenoszeniu postów na odległe wątki?

JUŻ TERAZ WIEM,DLACZEGO INSTALATOR KTÓRY ZAŁOŻYŁ I SPRZEDAŁ CI PC,MOŻE DO MNIE PISAĆ DEBILU,A TO JA DOSTAJĘ BANA.

Dlaczego skasowałeś moje posty dot.wykonania DZ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post nie w temacie. Pozniej sie dziwisz, ze moderacja je usuwa by nie staly sie powodem do kolejnych prze ciebie wszczynanych konfliktow.

Jezeli widzisz, ze ktos lamie regulamin to wystarczy to zglosic a nie rzygac innym, ze tego nie widza.

P.S.

Nie zamierzam odpowiadac na twoje ataki, bicie piany nie jest do konca w moim stylu. Lubisz to robic to dobrze, twoj wybor. Tylko pozniej sie nie dziw, ze posty sa moderowane.

Uczepiles sie mnie jakbym na tym forum byl jedynym moderatorem, troche to slabe ale coz w twoim stylu.

Edytowane przez Tomaszs131
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Kolejny post nie w temacie. Poznij sie dziwisz, ze moderacja je usuwa by nie staly sie powodem do kolejnych prze ciebie wszczynanych konfliktow.

Jezeli widzisz, ze ktos lamie regulamin to wystarczy to zglosic a nie zygac innym, ze tego nie widza.

Jesteście zwykłymi krętaczami, ot co.Ale tego, że mnie banujesz a on może sypać debilami nie ukrywasz nawet.Teraz wiem dlaczego twoja PC montowana przez niego kosztowała tak niewiele, a on zjawił się szybko na moją krytykę twego marnego DZ.

Teraz to wiem,ale pisząc o was 'towarzystwo wzajemnej adoracji" jeszcze tego nie wiedziałem, że to właśnie ON montował twoją marną pompke, a wszystkie inne są be.

Eh, żałośni jesteście.Pół FM to wie, tylko ja głupi nie wiedziałem...

Żegnam,innych przepraszam za OT.Były tu moje wypowiedzi w tym temacie,ale pan admin uznał je za antyreklamę swego kumpla instalatora.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko bo martwia mnie temperatury DZ.

W skrocie.

Kolektor zakopany koncem pazdziernika.

3x200m PE40

Glebokosc 1,6/1,7m.

Pompa wystartowala poczatkiem stycznia.

Obecnie mam temperature -1.7/ -4.3

Moc pompy 9.6kW

Temperatura wewnątrz ustawiona na 9°C

Dom ocieplony z zewnatrz na dwoch scianach.

Poddasze wlasnie ocieplam takze tu ucieka sporo ciepla.

Czy musze sie martwic ta temperatura na wejsciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wystartowala poczatkiem stycznia.

 

Dom ocieplony z zewnatrz na dwoch scianach.

Poddasze wlasnie ocieplam takze tu ucieka sporo ciepla.

 

Właśnie energią z gniazdka prądowego ogrzewasz atmosferę wokół swego domu (jakiego?) przy pomocy cyklu Carnota.

To się nie uda, PC to nie kocioł na węgiel o mocy 25 kW.

 

Odpal kominek jak go masz. Albo nagrzewnicę prądową. PC i jej źródełko zostaw w spokoju - nie ten czas i nie ten cel.

 

PS. Same temp. jeszcze nie są tragiczne, ale tendencja jest mocno kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko bo martwia mnie temperatury DZ.

W skrocie.

Kolektor zakopany koncem pazdziernika.

3x200m PE40

Glebokosc 1,6/1,7m.

Pompa wystartowala poczatkiem stycznia.

Obecnie mam temperature -1.7/ -4.3

Moc pompy 9.6kW

Temperatura wewnątrz ustawiona na 9°C

Dom ocieplony z zewnatrz na dwoch scianach.

Poddasze wlasnie ocieplam takze tu ucieka sporo ciepla.

Czy musze sie martwic ta temperatura na wejsciu?

 

kolejny raz ten sam temat....świeżo odpalone CO, na początku lub w trakcie okresu grzewczego + nieskończona izolacja domu -->to musi dać w kość tak jeśli chodzi o zużycie, jak i temperaturę DZ podczas 1 sezonu grzewczego.

Wartałoby sprawdzić, czy wszystkie pętle pracują..mimo że wydaje mi się, że będzie ok, to i tak bym to sprawdził. Jak dobrze pamiętam, masz kolektor spiralny? W słabym gruncie to tak IMHO trochę maławo...ja mam 550mb liniowego w dobrym gruncie do 7,6kw...

Ale tu bardziej trzeba patrzeć na parametry domu, ile on potrzebuje, niż na moc PC. A u ciebie mimo że próbujesz utrzymać tylko 9C, to pewnie idzie sporo prądu - mam rację? (napisz ile)

 

jak się kształtowały temperatury DZ wcześniej?

 

W PC to nie kocioł na węgiel o mocy 25 kW.

 

 

Wiesz, koleżanka nie miała izolacji stropu zrobionej, piec bodajże 20kw "eko"(może 15kw, nie pamiętam już), WM+20cm styro,anhydryt - dziwiła się, że domu nie potrafi nagrzać.....Jak "czapki" nie ma to są takie problemy...

Edytowane przez JTKirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22.01 mam podlicznik na pompie i poszlo 940kWh do teraz.

Czyli mam rozumieć ze ta niska temperatura DZ moze byc spowodowana tym ze mam nieocieplony dom?

Zapisana temperature z 20.01 mam 3.4 na wejsciu/wyjscia nie spisalem.

Grunt to wilgotna glina

Zapotrzebowanie na CO z tego co pamietam 5.5 kW

 

903kWh nie 940. Teraz sprawdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22.01 mam podlicznik na pompie i poszlo 940kWh do teraz.

Czyli mam rozumieć ze ta niska temperatura DZ moze byc spowodowana tym ze mam nieocieplony dom?

Zapisana temperature z 20.01 mam 3.4 na wejsciu/wyjscia nie spisalem.

Grunt to wilgotna glina

Zapotrzebowanie na CO z tego co pamietam 5.5 kW

 

mam nadzieję, że ta temperatura to po około 1h pracy?

Jeśli tak, to bardzo szybko poleciała w dół...u mnie najniższa zanotowana temperatura DZ (zwykle pod koniec lutego) to +1,8C

Też mam zapotrzebowanie około 5,5kw - zajrzałem do excela i w 1 sezonie grzewczym za okres 23.01-28.02 zużyłem 1051kwh (temperatury były podobne do tych co mamy ostatnio) - ale ja grzałem do 23C...

Nieocieplony dom o tyle jest tego powodem, bo możesz ładować ciepło i domu nie nagrzejesz...to bardzo duże zużycie jak utrzymanie temperatury przeciwzamrożeniowej. Nie wiem czy zakopywanie DZ pod koniec października nie ma wpływu na temperatury, podejrzewam że tak (ja kopałem latem) - a w połowie stycznia miałem 5,1C na zasilaniu (przy normalnym grzaniu od początku sezonu grzewczego, części domu do 23C, a częsci do 24,5)

nie wiem po jakim okresie (strzelam 2h), ale na zasilaniu 5,1C

Przyszły sezon będą na pewno lepsze temperatury DZ, ale teraz jak masz możliwość, to zrób tak jak napisał wyżej ProStaś.Pewnie będzie jeszcze kilka dni takich temperatur, potem będzie już z górki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...