Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczyszczalnię to nie, mam kanalizację, ale:

 

1. tak jak pisałem poprzednio, nawiozę jeszcze ok. 10 cm. ziemi, czarnej na górę, coby trawkę lub "łąkę alpejską" zasiać,

2. rzeczywiście w planach mam rozsącz z 3 rynien (dach ma ponad 300m2) z rozprowadzeniem nad DZ,

3. lato było wybitnie (w centrum Polski) suche, więc pewnie dopiero teraz solidnie dolało wody,

4. nieco pod kolektorem zaczyna mi się taka gliniano-żwirowa powierzchnia, która nawet w lipcu była wilgotna - myślę, że ta warstwa opóźnia wysuszanie piasku (kopałem w lipcu 2017, piasek był cały czas wilgotny, na tyle mb wykopów miałem raptem 5-6 obsuw ziemi, pozostałe wykopy się trzymały).

 

Dzisiaj ładnych kilkadziesiąt minut PC pracowała sobie na temp. 5,2/1,7; 5,0/1,5, aż zeszła po godzinie do tych 4,1/0,6. Była to całkiem inna "praca", inny, wolniejszy spadek temp. DZ. niż poprzednio. :)

 

Wszystkie inne parametry PC idą bardzo dobrze i powtarzalnie: temp. GZ, delty DZ i GZ, temp. w domu, czas pracy PC, pobór energii na godzinę pracy, zużycie prądu w ogólnym rozrachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?172357-Temperatury-dolnego-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a&p=7887691&viewfull=1#post7887691

 

23.12.2019 - 4.0/0.1

24-27.12.2019 - wyjazd świąteczny, brak możliwości odczytu temp na pompie

28.12.2019 - 3.8/0.1 - 13-sty dzień programu suszenia wylewki, pompa chodzi bez przerwy, temperatury w domu jak poniżej:

IMG-0442.png

IMG-0444.jpg

IMG-0440.jpg

Zużycie energii elektrycznej:

IMG-0447.png

Edytowane przez Tajfun211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku grzania CWU temperatury DZ są o wiele wyższe. Ciepłomierz mam, owszem ostatnio jak mierzyłem sprawność, a było to kilka dobrych lat temu wyszła mi na poziomie 4.75. Wątek założyłem bo po ponownych pomiarach wyszło, że COP okazał się sporo wyższy. W sumie to forumowicze pomogli mi dojść do wniosku, że dobrałem zły ciepłomierz. Już nie pamiętam ale zdaje się, że na zasilaniu założyłem ciepłomierz, który powinien znaleźć się na powrocie. Po tym wszystkim przestałem zwracać na niego w ogóle uwagę. Przyjmuję, że COP powinien jednak wahać się na poziomie 4.75.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku grzania CWU temperatury DZ są o wiele wyższe .

 

U mnie też kiedys tak było .ale dołożyłem klika warst izolacji kauczukowej w miesjcu gdzie zamontowane są czujniki temperatury,długośc izolacji około 30 cm,tak 15 powyzej i 15 poniżej czujnika.Podejrzewałem że jak grzeje wodę to w środku PCi jest gorąco i czujniki oszukuja i dobrze mi się wydawało.Teraz przy temp. zasilania 55* i CWU 50* jest temp.DZ wyższa tylko o jakies 0,3 do 0,4 stopnia jak przy grzaniu podłogi ,przy tmperaturze zasilania 30*

 

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku oraz udanego Sylwestra dla wszysrkich,

Edytowane przez skot200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...