Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dłuższa praca i podniesienie temp. z 39,5 do 45C (dzisiaj w okienku dziennym)

DZ 14.8/11,1

 

Krótsza jazda, podniesienie temp. z 42 do 45C (wczoraj w okienku dziennym).

DZ 15,1/11,5

 

Jest pięknie....:p:rolleyes:

 

Chłodzenia pasywnego nie załączałem, czyli tyle daje sam grunt. Solidnie pada prawie codziennie.

 

PS. Temp. z końca grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak efekt chłodzenia?

 

Za wcześnie na wnioski. Załączone chłodzenie działało przez ładnych parę godzi. W dzień nie dopuściło do wzrostu temp. powyżej tych 23,2C. Mimo odpalonego na 2 godziny piekarnika i gotowania strawy. A na zewnątrz patelnia.

Nie wiem dokładnie ile działało, ale nad ranem w poniedziałek czujnik pokazywał 22,6C (trochę się do tego spadku temp. przysłużyło intensywne wietrzenie).

 

Minusem, przynajmniej przy tym jaka była ostatnio wilgotność powietrza, było skraplanie się wody na rurach i grzejniku drabinkowym w łazience (zasilany z pętli OP).

 

Tak, czy inaczej będę nadal chłodził i zobaczymy. Temp. DZ są rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać działa, czego czystym dowodem jest wzrost temp. DZ. Przepływ energii jest. U mnie skutki są widoczne po kilku godzinach.

 

Ale też prawdą jest, że przy tej wilgotności zdjęcie tych 0.3'-0,5C niewiele pozwala odczuć. Pamiętam z poprzedniego domu. Kilka godzin działania klimy tylko na funkcji osuszania i efekt był mocno odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google termin "chłodzenie" i poczytaj na czym ten proces polega i gdzie jest stosowany.

Kolega Owczar ma w domu klimatyzację tylko zapomina o fakcie, że oprócz chłodzenia płaszczyznowego ma również osuszacz.

Pisząc, że "nie wróci do klimatyzacji", miał zapewne na myśli klimatyzator (split lub inny z bezpośrednim parowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście źle się wyraziłem - pisząc klimatyzacja miałem na myśli tradycyjne rozwiązanie na splicie - czyli chłodzenie poprzez przepuszczanie powietrza w obiegu wymuszonym przez wymiennik.

 

No i zgadza się, samo chłodzenie płaszczyznowe trzeba uzupełnić o osuszacz, bo wtedy nie ma mowy o zapewnieniu komfortu, ale też twierdzenie, że chłodzenie płaszczyznowe nie działa jest błędne.

 

Odnośnie auta - to jest inna bajka - zyski temperaturowe i wymiana powietrza jest tak duża, że bez tradycyjnego układu chłodzenia opartego o czynnik chłodniczy niczym nie zastąpimy. Jeśli mam być szczery, to w aucie jest to rozwiązanie genialne i gdy kupiłem pierwsze auto z "klimą" postanowiłem że w moim własnym mieszkaniu pierwszą rzeczą jaką zamontuję będzie klimatyzacja - czyt split.

 

Jeśli mamy być precyzyjni, to splita też nie powinniśmy nazywać klimatyzacją, bo tak naprawdę dopiero kompleksowe rozwiązanie zapewniające warunki komfortu cały rok można nazwać klimatyzacją.

 

Nie róbmy tutaj OT- są tematy o chłodzeniu pasywnym i tam możemy kontynuować dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...