Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Witam.

Pytanie do posiadaczy odwiertów: jakie temp. DZ obecnie macie i przy jakiej długości odwiertów? Mam wykonane odwierty, za kilkanaście dni montaż pompy Ecoforest. Martwi mnie jakość wykonania odwiertów. Nie zostały wypełnione (zamulone). Wykonawca twierdzi, że u mnie nie trzeba tego robić, bo przy glinie same się zacisną. Chciałbym porównać temp. DZ u innych posiadaczy i są. reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tym temacie są setki postów o tym... W różnych warunkach, temperaturach. Ale tak naprawdę te dane to tylko zgrubna referencja.

 

Nie ma 2 takich samych odwiertów, istotny jest przekrój gruntu, wody gruntowe i wiele, wiele innych czynników. Istotne jest czy DZ jest odpowiednie do mocy pompy - a to zweryfikujesz dopiero zimą.

 

Brak wypełnienia trochę w sumie dziwi - powszechną praktyką jest jednak wypełnianie płuczką z bentonitem - co też nie jest optymalnym rozwiązaniem, ale w praktyce, przy grucie z gliny, iłów itp wypełnianie specjalnymi materiałami mija się trochę z ekonomią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj temperatura DZ dobiła do 19 C, prawdopodobnie to jest szczyt tego lata.

Ciekaw jestem ile wynosi na wymiennikach nieco głębszych.

 

17,5*C na 2,0-2,5m -po uruchomieniu pompy obiegowej i ustabilizowaniu się temp.

Jeszcze ze dwa tyg. wcześniej było na pewno mniej. Średniodobowa powietrza 21*C.

Oczywiście PC bez funkcji mrożenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17,5*C na 2,0-2,5m -po uruchomieniu pompy obiegowej i ustabilizowaniu się temp.

Jeszcze ze dwa tyg. wcześniej było na pewno mniej. Średniodobowa powietrza 21*C.

Oczywiście PC bez funkcji mrożenia !

 

To widzę że grunt głębiej jest nie wiele chłodniejszy. W ubiegłym roku maksymalna to tylko 18 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
U mnie z temperaturami podobnie, a czy ktoś z Was czyścił ten filtr (sitko) , ja bedę dopiero pierwszy raz, Piotr wspominał o tym, aby raz w roku rozkręcić i przeczyścić.

 

W pierwszym roku obowiązkowo; jak będzie czysto to potem może być za 2 lata, jak nie -to zależy od stopnia zasyfienia co kilka miesięcy.

Przez to pompy mogą mieć dużo mniejszą wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym roku obowiązkowo; jak będzie czysto to potem może być za 2 lata, jak nie -to zależy od stopnia zasyfienia co kilka miesięcy.

Przez to pompy mogą mieć dużo mniejszą wydajność.

 

W pierwszym roku możesz sobie darować. Później jak zobaczysz różnicę w deltach.

 

Tolo74

Uwierz mi, po robocie wihajstra, nie znajdziesz tam nic po 1 roku.

A to powyżej to też jego dzieło.

 

Greg_81

 

Nie zamarzłeś? Jak tak z temp DZ, do jakiej minimalnej zszedłeś w zimie?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam. Moje obserwacje. Pierwszy Rok który mieszkam w domu. 230m2. Dź. 4x150. Pompa 10Kw. 100% Podłogówka. Praca z buforem 300l .Temperatury pod koniec pracy sprężarki na koniec zimy +1/-2. Zużycie prądu Kwiecień 2019/Kwiecień 2020 3500 kwh. Wynik mnie zadawala. Temperatura dolnego źródła po lecie 18 stopni. Wniosek taki że mogłem dać 4x200 lub 5x150 ale dramatu niema..... Edytowane przez Mariusz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...