Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę zależy jaką się bierze perspektywę.

 

Patrząc na lata 2013-2020 grudniowa średnia temp. dla Łodzi to 2,2 C.

Dotychczas grudzień (48%) daje temp. średnią 1,2 C.

 

https://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?FMM=12&FYY=2013&LYY=2020&WMO=12465&CONT=plpl&REGION=0001&LAND=PL&ART=TEM&R=0&NOREGION=0&LEVEL=162&LANG=pl&MOD=MOA

 

Jest też tak jak pisałeś poprzednio zbliżamy się do CZASOWEJ połowy zjazdu temp. DZ. Jeszcze 74 dni i mamy marzec, gdzie wcześniej, czy później temp. zaczną się piąć do góry. A już DZ na CO działa (przynajmniej u mnie) od 77 dni.

 

Nie schodzę na razie poniżej 0 na wyjściu z pompy.

Niech tylko solidnie popada....:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak trafił :D powinien totka puścić :)

Na szczęście nie mogłeś dużo płynu stracić :)

 

To miejsce tuż przy domu, ale DZ jest 1,7m pod powierzchnią gruntu, to faktycznie elektryk w totka powinien grać.

A mówiłem mu. dalej szpila, bo tu dolne źródło blisko, to tak ze dwa lata temu było.

Puściłem w DZ wodę z wodociągu, po paru godzinach pojawiło się bijące źródełko.

 

DZ 6,8/2*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest zakopany kolektor -to tak jakbyś miał pompę powietrzną ;) a temp DZ =temp powietrza -narazie się sprawdza

dopóki powietrze ciepłe możesz korzystać z nitek naziemnych, jak będzie mroźno -przełaczysz na pętle zasypane :)

ciekawy byłby taki przypadek -rury jak z gazem w Rosji

Kolektor to jest zakopany, w 90% to jednak ssie z ziemi. Zaś w powietrzu średnia od dawna w okolicach 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt inwestycyjny w moim przypadku właśnie nie był istotnym czynnikiem, bo DZ wykonałem takie a nie inne niezależnie od samej pompy ciepła. Instalacja w kotłowni bylaby ta sama dla PC 16kw jak i słabszej. Jedyna różnica w cenie samej jednostki PC. W pewnym momencie (w miarę dokształcania się w tej materii) naszły mnie wątpliwości, że skoro będę miał bufor 500l to czy pompa 16 kW nie będzie zbyt mocna - że może nie ma sensu tak mocnej i wystarczy słabsza=tańsza. Ale producent powiedział mi, że słabsza (o pare kw) jednostka PC będzie niewiele tańsza. A uwzględniając moja dotacje z czystego powietrza tym bardziej faktyczna oszczędność będzie niewielka, to została ta 16-tka :)

 

Nadal jestem w G11 i mam zadane na buforze CO 40* a CWU 45*.

 

Teraz pod koniec pracy sprężarki 5,5* / 0,8*

Edytowane przez Nanofox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Nadal jestem w G11 i mam zadane na buforze CO 40* a CWU 45*.

Teraz pod koniec pracy sprężarki 5,5* / 0,8*

Masz bardzo dobre temperatury biorąc pod uwagę moc twojej PC która przecież nie pracuje ciągle.

Gdyby doiła ciągle -hipotetycznie na dom 2x większy albo z uchylonymi oknami -to wówczas miałbyś ze 3-4* niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...