Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

kazdy kto ma sterowanie pogodowe tak ma. Chyba ze ma jeszcze pokojowe. Ja tak mam i moge odlaczac ale jesli jest tylko pogodowka, wowczas obiegowka chodzi non stop. Kazdy producent tak robi, przynajmniej ci o ktorych slyszalem

 

No to kazdy oprocz mnie. Jaj mam czujnik w posadzce ktory pokazuje temp podlogi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Różnice mogą być spore. Mierząc temp wylewki mierzysz ją w jednym konkretnym miejscu, a przecież temp w różnych pomieszczeniach może zmieniać się w czasie o różną wartość. Wyłączając pompkę dochodzi do przekłamania. Posadzka wraz z wodą przy obrzeżach stygnie o wiele szybciej, więc gdy woda będzie w ruchu wyrównuje te straty.

Zgadzam się że szkoda kasy na prąd pompki i ja obecnie ustawiłem pracę przerywaną, czyli pompki obiegowe wyłączają się gdy staje sprężarka i włączają jakieś 30 sekund przed uruchomieniem sprężarki. Zrobiłem tak bo obecnie nie zależy mi na komforcie w domu bo w nim nie mieszkam. Jak się wprowadzę to pompki puszczę na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... ale powietrze w domu tez sie miesza. Nie przesadzajmy, ze ronica 0,5K na temp posadzki w roznych miejscach zniszczy nam komfort cieplny w domu :-)

Zreszta mierzenie sredniej temperatury wylewki poprzez wode tez jest "usrednianiem" pomiaru dla calego domu.

 

A wydluzanie zywotnosci poprzez ciagla prace tez jest ze tak bym powiedzial.... ryzykowne nieco ;-)

 

Nie wiem jak Wy, ale mi jakos intuicyjnie bardziej lezy pomysl pomiaru posadzki zamiast wody i wylaczanie obiegowki podczas postoju PCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dodatkowa praca mojej pompki to około 50zł na sezon. Jeżeli ta ciągła praca wydłuży jej żywotność to wyjdzie na jedno. Nie ma chyba czego roztrząsać.

U mnie jest to ponad 55 zł miesięcznie.

Obecnie pompa działa 7 godzin dziennie w nocnej taryfie, pompki obiegowe to 180 W. Puszczając wiec je dodatkowo przez 3 godziny w II taryfie i całą (14 h ) I taryfę przy obecnych cenach dochodzi 1,85 dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to ponad 55 zł miesięcznie.

Obecnie pompa działa 7 godzin dziennie w nocnej taryfie, pompki obiegowe to 180 W. Puszczając wiec je dodatkowo przez 3 godziny w II taryfie i całą (14 h ) I taryfę przy obecnych cenach dochodzi 1,85 dziennie.

 

Spore masz te pompki, ja mam jedną 45W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

220m2 grzanej podlogi.

Pompka GZ to 180W ustawione a na DZ 210W (obie chodza na III biegu)

 

No widzisz, a ja przy 133m2 mam 45W do domku i 75W do DZ. Obie na III biegu. Przy twojej powierzchni powinieneś mieć co najwyżej dwa razy mocniejsze. Nie szkoda ci wyrzucać kasy w błoto?

Okazuje się, że ty wyrzucasz ich więcej niż ja przy stale działającej obiegówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...