Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki, zatem jedyne pytanie ktore pozostaje bez odpowiedzi, czy mam sie martwic dosc niską deltą DZ i ew. czy mam cos kombinowac w ustawieniach pompy (zmiana predkosci pompki DZ) celem obnizenia/zwiekszenia Delty? Nie ukrywam ze licze tutaj zarowno na forumowiczow jak i instalatorow Adam_MK oraz Wijahster

 

Nie trzeba się tym martwić.

No, jak chałupa i CWU są dogrzewane.

Wyglada na to, ze prędkość (wydajność) pompy DZ jest duża.

Istotne jest czy nie spada szybko i rażąco temperatura płynu wyłażącego z gruntu do pompy.

To swiadczy o tym jak bardzo "sztywne" masz DZ.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj nowy, nie bardzo znam się w temacie i chciałbym zapytać o wartości, które wskazuje obecnie pompa ciepła

Viessman 300-G BWC 301.B10

 

W książce eksploatacyjnej mam w tym tyg takie wartości:

T.in = 2.4

T.out = -3.0

 

Temp zewnętrzna obecnie -13C

 

Dodam iż posiadam 3 pionowe odwierty po 100m, czy T.out nie jest za niskie?

 

Dziękuję, za każdą informacje..

 

Uzupełnij stopkę łatwiej będzie Ci pomóc. Mieszkasz już w domu, ogrzewasz do jakich temperatur, jak długo na dobę, pompa on/off?

Na pierwszy rzut oka możesz mieć zapowietrzoną jedną z nitek DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na moją stopkę i wzorując się na niej lub na innej z tego tematu wpisz swoje dane. Ocieplenie budynku, ile metrów ogrzewanych podłóg, rodzaj GZ to kalory czy OP? (Ustawienia, po lewej stronie masz Moje ustawienia i poniżej edytuj sygnaturę). Jak długo używasz pompy? Edytowane przez Tomaszs131
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ok - Mieszkam, temp. w domu 23​C, z poprzedniego tyg. czas pracy pompy 115h (pon-nie), średnia tyg. poprzedni tydz. z książki eksploatacyjnej T.in: 2.7 T.out: -2.4

 

Dziś nowy tydz. 18h - Ciśnienie 1.8 bar

 

Tragedii nie ma, pompa potrzebuje dużego przepływu na dolnym źródle, sprawdź który masz ustawiony bieg, być może filtr jest trochę zapchany. I tak jak poprzednik napisał, sprawdź czy wszystkie odwierty ci "chodzą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione, 20 cm wełna, 25 cm porotherm. Ok. 400m2 ogrzewanych podłóg, 100% OP zalana glikolem, CWU, chłodzenia latem, reku, 3 lata użytkuje, ten sezon najmroźniejszy, szczególnie ostatnie dni.

 

Tak jak kolega mac_612 wspomniał sprawdź przepływy. Tak na marginesie dobrze byłoby lepiej ocieplić dach. Wówczas temp. DZ byłyby wyższe, temperatura zasilania GZ niższa, pompa pracowałaby krócej, rachunki za prąd byłyby niższe. Jeśli jest to Twój pierwszy sezon grzewczy to DZ zawsze jest mocniej obciążone. Do tego tak duża ilość godzin pracy pompy mocno obciąża DZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...