Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raport z Lublina :-)

PO 9,5 h pracy 0,3 / -4,1

ProStaś odpowiadam na Twoje zapytanie z PW ...

 

Dzięki. :)

 

U mnie spadło do 1,0/-2,2 C. Na koniec cyklu, gdzieś po ok. 5h.

 

Z jednej strony mam już szczerze dość tej zimy (człowiek się rozleniwia po tylu latach "jesieni" zamiast zimy), z drugiej strony cały czas mam miejsce na kominek i taki prawdziwy test wydajności mojego DZ jest wręcz idealny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś (przy porannym grzaniu) jak PC ruszyła to:

po 10 minutach: 4,7* / -0,5*

po 20 minutach: 4,4* / -1,1*

po 40 minutach: 4,1* / -1,3*

po 1 godzinie: 4,3* / -1,4*

po 2 godzinach: 4,3* / -1,3*

 

Jak to możliwe,że temperatura po godzinie zaczęła się podnosić, pewnie to wina zmniejszonego COP-u przy wzroście temp. GŹ ( zwłaszcza przy grzejnikach) albo przejścia na CWU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe,że temperatura po godzinie zaczęła się podnosić, pewnie to wina zmniejszonego COP-u przy wzroście temp. GŹ ( zwłaszcza przy grzejnikach) albo przejścia na CWU .

 

Rano grzało tylko na CO

 

Pomiar jest co dwadzieścia parę sekund. Wynik skacze. Największy skok jaki odnotowałem dziś rano to było 3,9* , po 20 sekundach 4,8* a po kolejnych 20 sekundach 4,3* i później było 4,2*, 4,3* i znowu 4,3* i w takiej sytuacji podaję Wam temperaturę 4,3* :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 1h 6.9/3.6

 

Teraz kilka dni cieplejszych i już pompa pracowała 1,5h. Postanowiłem uruchomić małą optymalizację do grzania CWU i wyciągać ciepło ze ścian podczas grzania CWU w słoneczne dni.

Na ten moment automatyka łapie całe zyski słoneczne w opór - w ciągu dnia w najbardziej nasłonecznionych pokojach mam nawet 24,5 stopnia. Jeśli temperatura w danym pomieszczeniu będzie powyżej 24 stopni, automatyka włączy chłodzenie pasywne w danym pomieszczeniu, a że pompa ciepła jest za wymiennikiem, to na wejściu pompy będę miał 3-4 stopnie więcej. Tylko muszę poprawić montaż zawór trójdrogowych bo hydraulik nie przeczytał instrukcji :( Ręcznie je mogę przełączyć przez obrót o 180 stopni, ale siłownik pracuje na maks 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie masz to przemyślane i zrobione z tym odzyskiem ciepła zbędnego.

U mnie to wszytko proste jak konstrukcja cepa.

U mnie docelowo ma być aktywne zbieranie ciepła z powietrza. Generalnie to będę w stanie nawet grzać podłogę w lecie i jednocześnie w tym samym obiegu chłodzić powietrze. Literalnie wyciągać ciepło z powietrza z domu i wrzucać je w podłogę, albo w CWU, albo w basen ogrodowy.

 

BTW u mnie DZ już od miesiąca nie chce spaść poniżej +2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...