Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Krótkie grzanie (15 min) CWU do 44

 

DZ. 3,0/0,0

 

Jak wygląda na CO nie wiem, PC chodzi krótko.

 

Sezon uważam za niezwykle pouczający i satysfakcjonujący. W końcu była prawdziwa, normalna zima. Z każdą prawie możliwą temperaturą. A do tego trwała ona relatywnie długo. Nie tak dawno miałem -9C w nocy i -2C w dzień.

 

Wyrabianie sobie zdania o własnym DZ na podstawie takiej zimy, jak 2019/2020 byłoby bez sensu.

Ale zima 2020/2021 była, w mojej ocenie, jak najbardziej reprezentatywna.

 

Nigdy, nawet przy największych mrozach temp. zasilania PC nie spadła mi poniżej +1,0C. Mimo wielogodzinnego pyrgania nie mogła bardziej wystudzić gleby.

 

I to mnie, przy moim piasku, w pełni satysfakcjonuje.

Ktoś kiedyś w tym wątku napisał: pompujcie ile chcecie. Chyba miał rację. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Umnie po godzinie 6,9/3.8

 

Dzisiaj słonko przygrzało i w domu zrobiło się prawie 24 stopnie, postanowiłem więc pomóc pompie chłodzeniem.

DZ skoczyło do 14 stopni.

COP przy grzaniu CWU z 33 do 48 stopni podniosło się ze standardowego 3,65 do 4,3.

Latem spokojnie można dobić na wejściu do 17-18 stopni vs standardowe 10-12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ u mnie już ma 8sC, po grzaniu 6.

 

Ps. miałem gdzieś wyciek na rozdzielaczu w studzience. Wybrałem 10L glikolu. Nie wiem skąd ciekło, czekam na koniec sezonu grzewczego żeby wyłączyć PC i osuszyć dokładnie studzienkę (i wyeliminować kondensat), póki co, po ponownym dobiciu, ciśnienie stoi w miejscu. Dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

U mnie na wejściu normalnie 12, ale przez chłodzenie podbijam do 17-17,5 stopnia. I tak się zacząłem zastanawiać czy takie temperatury nie szkodzą pompię?

Czy jest duże ryzyko zbyt szybkiego odparowania czynnika? W karcie ecopower jest dz -6-15 stopni.

 

W sumie od maja gdy pompa chodzi, to włącza się chłodzenie pasywne. Dzięki temu SCOP dla grzania CWU zamiast 3 wynosi ponad 4. Przy grzaniu basenu ponad 5.

Z drugiej strony pod koniec lata źródła pionowe mają bez problemu powyżej 15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...