Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z ciekawości sprawdziłem jakiej mocy mam pompki. Producent podaje że pompka obiegowa DZ ma moc regulowaną od 35 do 185 W, ustawiona jest u mnie na 80 % więc to jakieś 150W, natomiast pompka obiegowa GZ może być ustawiona w zakresie 7-67 W i mam ją na 100 % plus dodatkowa pompka zewnętrzna na III biegu która bierze coś koło 86W z tego co pamiętam. Razem 153 W, czyli trochę mniej niż podałem wcześniej.

Delta GZ to około 6 stopni, a DZ 4,6 więc wszystko chyba jest w porządku. Tzn wszystko poza sporymi Watami pompek, ale widocznie tak musi być by było ciepło.

Edytowane przez DiunaWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pyxis-em mamy te same PCi (moja mocniejsza 14kw) , jak zmniejszę bieg z 3 na 1 lub 2 w pompce DZ to delta wzrasta mi w okolice 7-8 stopni , na 3 biegu mam około 4,5 stopnia . Pompki GZ mam z tego co pamiętam 2x 60W .

 

Pyxis> nasze PCi włączają obiegówki GZ dopiero podczas grzania (u innych chodzą non-stop) , u mnie tak szczęśliwie się trafiło że czujnik temp. podłogi mam w najchłodniejszym pomieszczeniu , zaraz pod płytkami , szybko reaguje na spadek temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym czujnikiem dlaczego liczyles na szczescie :-)

Ja swoj umiescilem w pomieszczeniu z oknami na polnocny-zachod w miejscu ktore nigdy nie bedzie niczym przykryte ani oswietlone sloncem.

 

Zobaczymy jak sie sprawdzi czujnik zamiast chodzacej non stop pompki, ale poza niedogodnoscia w postaci potrzeby prowadzenia dodatkowej pary przewodow pod posadzka jakos znalezc poki co nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te pompy w 12kW pompie ciepla i one sa dobrane do jej mocy przez producenta urzadzenia.

 

Pompke DZ dobiera sie wedlug oporow DZ do wymaganego przez pompe przeplywu. Ja mam do DZ 550mb (50mb dobieg na PE40 + piec petli po 100mb PE32) Wilo-star RS 60-tke ktora zjada 80W na III biegu i delta jest na poziomie 4stC, czyli jak najbardziej wystarczajacym. Wiec musisz miec naprawde duze opory na DZ. Gdybym mial dobieg na czyms troche grubszym albo wogole nie mial dobiegu to by wystarczyl II bieg (~60W bodaj). Ten dobieg generuje najwieksze opory.

 

Z GZ podobnie - delte na III biegu mam 3stC, na II 5stC wiec chodzi na dwojce zjadajac tylko 45W. Rurek w sumie jest ze 2,5km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie kto Ci ta instalacje robil i liczyl? Ja mam DZ 80W, a GZ 45W (II bieg). MASAKRA krotko mowiac!!

 

Daga&Adam trochę mnie zastanawia moc Twojej pompy DZ, że przy tak małej mocy sprężarka się nie buntuje :) DZ mam 2x120 i pompę 180W, jak zmniejszę bieg pompy to delta robi milion stopni :( i wychodzi, że przepływ za mały. Pompę GZ mam taką samą. pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam trochę mnie zastanawia moc Twojej pompy DZ, że przy tak małej mocy sprężarka się nie buntuje :) DZ mam 2x120 i pompę 180W, jak zmniejszę bieg pompy to delta robi milion stopni :( i wychodzi, że przepływ za mały. Pompę GZ mam taką samą. pozdr adam

 

Liczylem swoje DZ wedlug oporow i wyszlo cos okolo 15kPa bez uwzgledniania rozdzielacza. Przy czym 11kPa bylo na dobiegowce (50mb PE40), a tylko 4kPa na pozostalych 500mb PE32. Jak dokladnie masz zrobione DZ ? Bo tu diabel tkwi w szczegolach ;)

 

Delte mojego DZ mozesz zobaczyc tu: (uwaga - dane do 30-go grudnia tylko sa, pokazuje dane z przykladowego 28-go):

 

http://pc.szyna.civ.pl/graph.php?realform=true&startTime=1325065120&endTime=1325151520&showAlarms=1&sensor[]=10D9DA6C020800F1&sensor[]=106F9D6C020800FC

 

Minimalne zanotowane temperatury z wykresu to:

 

Min 4.4 1.5

 

Czyli delta = 2,9 stC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x120 doprowadzone pod samą pompę, tam połączone, poziomo max 12mb, rura fi 40. Czyli cos mi blokuje przepływ ? Przepływomierze juz wyrzuciłem wcześniej bo zmniejszały przekrój dosyć mocno. Muszę się jeszcze temu przyjrzeć na zamkniętej jednej pętli ? pozdr adam

 

A filtry tam masz? Czysciles? Sprobuj na testy wywalic wogole sitko z nich. Filtry potrafia skutecznie zaklocic plompanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...