Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie po 3 godzinach 2,9 / -1,1 ,zaczynam się trochę obawiać co będzie w lutym .

Ponoć sondy spiralne tak mają że stabilizują się po roku .Nie do wiary cezary ,jak wydajne masz dz ,150 mb w stosunku do moich 700 ?

Tak się zastanawiam czy odkryte na powietrzu dobiegi do domu mogą mieć jakiś znaczący wpływ? Zaizolowane tylko koszulkami przez chłopaków co wiercili .

Na urlopie nie zdążyłem tego ogarnąć.

Prócz temperatury dz wszystko ok ,pc wyrabia się w taniej taryfie ,w domu 22 stc ,zjada 18kwh ,cop wychodzi mi trochę ponad 4.

Edytowane przez LukaszP66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3 godzinach 2,9 / -1,1 ,zaczynam się trochę obawiać co będzie w lutym .

Ponoć sondy spiralne tak mają że stabilizują się po roku .Nie do wiary cezary ,jak wydajne masz dz ,150 mb w stosunku do moich 700 ?

Tak się zastanawiam czy odkryte na powietrzu dobiegi do domu mogą mieć jakiś znaczący wpływ? Zaizolowane tylko koszulkami przez chłopaków co wiercili .

Na urlopie nie zdążyłem tego ogarnąć.

Prócz temperatury dz wszystko ok ,pc wyrabia się w taniej taryfie ,w domu 22 stc ,zjada 18kwh ,cop wychodzi mi trochę ponad 4.

 

 

Kurzawka to jak rozumiem piach z wodą i to jest pewnie nośnik energii. A jak u Ciebie grunt? Suchy czy masz wodę w przy spiralach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt mam gliniasty ,mokry ,z tym że generalnie zimny ,od początku sezonu grzewczego nie miałem jakoś wysokich temperatur .

Na razie pomimo niskich parametrów jest pięknie ,tylko jak czytam czym grozi zamrożenie DZ to mnie zimny pot oblewa .

Przy montażu jednostki Adam mówił że ustabilizuję się za jakiś rok czasu ,oby miał rację:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 3 godzinach 2,9 / -1,1 ,zaczynam się trochę obawiać co będzie w lutym .

Ponoć sondy spiralne tak mają że stabilizują się po roku .Nie do wiary cezary ,jak wydajne masz dz ,150 mb w stosunku do moich 700 ?

Tak się zastanawiam czy odkryte na powietrzu dobiegi do domu mogą mieć jakiś znaczący wpływ? Zaizolowane tylko koszulkami przez chłopaków co wiercili .

Na urlopie nie zdążyłem tego ogarnąć.

Prócz temperatury dz wszystko ok ,pc wyrabia się w taniej taryfie ,w domu 22 stc ,zjada 18kwh ,cop wychodzi mi trochę ponad 4.

 

Zwróć uwagę że moja pompa jest mocy 7kW, a Twoja 12kW, chciałem mniejszą (5kW) lecz takiej małej wtedy nie budowali. Obawiałem się zbyt słabego DŹ i rozważałem jego rozbudowę.

 

Od kilku dni niestety PC zahacza o I taryfę. Pi razy oko 3h/dobę. W godzinach nocnych z kolei, częściowo odpoczywa bo naładowała bufor. A nie chcę jej dręczyć pracą do wyższych temperatur. Max nastawy 43*C

 

DŹ ma tylko 150mb, ale zajmuje dużą powierzchnię, jest w kształcie okręgu.

 

Teraz po 2h pracy w temp. z PC 38*C, DZ ma 7,6*C / 5,1*C. Nie wiem co się dzieje że ciepła woda do mnie przypłynęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus to że grunt raczej na pewno da radę przy chłodzeniu pasywnym .

 

Z tego co pisano na forum, to ten typ DZ miał charakteryzować się wyższa temperaturą zimą (jak pionowe) i wyższa latem (jak poziome), więc nie byłbym taki pewny że się sprawdzi. Moje pionowe przewymiarowane przy chłodzeniu pasywnym jest tak na styk w szczycie lata. Gdyby nie minimalizacja zysków słonecznych to byłoby ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że moja pompa jest mocy 7kW, a Twoja 12kW, chciałem mniejszą (5kW) lecz takiej małej wtedy nie budowali. Obawiałem się zbyt słabego DŹ i rozważałem jego rozbudowę.

 

Od kilku dni niestety PC zahacza o I taryfę. Pi razy oko 3h/dobę. W godzinach nocnych z kolei, częściowo odpoczywa bo naładowała bufor. A nie chcę jej dręczyć pracą do wyższych temperatur. Max nastawy 43*C

 

DŹ ma tylko 150mb, ale zajmuje dużą powierzchnię, jest w kształcie okręgu.

 

Teraz po 2h pracy w temp. z PC 38*C, DZ ma 7,6*C / 5,1*C. Nie wiem co się dzieje że ciepła woda do mnie przypłynęła.

 

Masz po prostu "miejsce święte".

Absolutnie unikalne DZ realnie niemożliwe do wykonania bez szczególnych warunków pogodowych.

Podejrzewam, ze uruchomiła się konwekcja w tej Twojej kurzawie.

Zimne i cięzkie odpływa w dal zaciągając z okolicy to cieplejsze.

 

Oczywiście, wiesz o anomalii objętościowo-temperaturowej wody?

No i wiesz w jakiej temperaturze ona zachodzi...

:lol:

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt mam gliniasty ,mokry ,z tym że generalnie zimny ,od początku sezonu grzewczego nie miałem jakoś wysokich temperatur .

Na razie pomimo niskich parametrów jest pięknie ,tylko jak czytam czym grozi zamrożenie DZ to mnie zimny pot oblewa .

Przy montażu jednostki Adam mówił że ustabilizuję się za jakiś rok czasu ,oby miał rację:rolleyes:

 

Glina (w gruncie) jest zawsze mokra.

Potrafi kapilarnie podciągnąć wodę nawet z -50m ppt.

W procesie termoprzewodzenia zachowyje się podobnie do... drewna.

NIE JEST termoizolatorem.

Raczej spowalniaczem przepływu dowolnie duzego strumienia ciepła.

Zejście do 0 stC nie oznacza jeszcze zamrozenia!

Poczytaj o cieple utajonym topnienia/zamarzania wody.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście, wiesz o anomalii objętościowo-temperaturowej wody?

No i wiesz w jakiej temperaturze ona zachodzi...

:lol:

 

Adam M.

 

Pamiętam jeszcze ze szkoły podstawowej:)

 

Przy wierceniu studni okazało się że tej kurzawki jest 4,5m później iły i żwir wodonośny.

Zmierzyłem temp. DŹ bez pracy sprężarki: 9,1*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za Ciebie kciuki,bo poniekąd trzymam też za siebie :p

 

Trzymaj ,trzymaj kolego ,jestem dobrej myśli .

Jeżeli DZ nie skuję się lodem ,to zamknę się w kwocie 1400 zł za sezon .

Dla przykładu mój brat z domem podobnym do mojego ,trochę gorzej docieplonym spala 5 ton grochu ,a wiadomo jaka jest jego cena w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że moja pompa jest mocy 7kW, a Twoja 12kW, chciałem mniejszą (5kW) lecz takiej małej wtedy nie budowali. Obawiałem się zbyt słabego DŹ i rozważałem jego rozbudowę.

 

Od kilku dni niestety PC zahacza o I taryfę. Pi razy oko 3h/dobę. W godzinach nocnych z kolei, częściowo odpoczywa bo naładowała bufor. A nie chcę jej dręczyć pracą do wyższych temperatur. Max nastawy 43*C

 

DŹ ma tylko 150mb, ale zajmuje dużą powierzchnię, jest w kształcie okręgu.

 

Teraz po 2h pracy w temp. z PC 38*C, DZ ma 7,6*C / 5,1*C. Nie wiem co się dzieje że ciepła woda do mnie przypłynęła.

 

Masz dom trochę mniejszy od mojego ,podobnie docieplony ,pc przewymiarowałem w celu właśnie grzania w taniej taryfie ,na razie daję radę .

Twoje dz to chyba ewenement w skali Kraju .Dlaczego trzymasz grzanie na tak wysokim parametrze ? Napisałeś że masz podłogówkę po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisano na forum, to ten typ DZ miał charakteryzować się wyższa temperaturą zimą (jak pionowe) i wyższa latem (jak poziome), więc nie byłbym taki pewny że się sprawdzi. Moje pionowe przewymiarowane przy chłodzeniu pasywnym jest tak na styk w szczycie lata. Gdyby nie minimalizacja zysków słonecznych to byłoby ciężko.

 

Wziąłem to pod uwagę ,dlatego bardzo przewymiarowałem klima konwektory plus duży wymiennik przy reku ,w tym roku będę uruchamiał instalację .

Zobaczymy co wyjdzie ,jak nie da rady to wpakuję do kotłowni jakiś mały agregat wody lodowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glina (w gruncie) jest zawsze mokra.

Potrafi kapilarnie podciągnąć wodę nawet z -50m ppt.

W procesie termoprzewodzenia zachowyje się podobnie do... drewna.

NIE JEST termoizolatorem.

Raczej spowalniaczem przepływu dowolnie duzego strumienia ciepła.

Zejście do 0 stC nie oznacza jeszcze zamrozenia!

Poczytaj o cieple utajonym topnienia/zamarzania wody.

 

Adam M.

 

OK dzięki Adamie ,poczytałem ,od trzech dni temp bez zmian także na razie jest ok.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zmierzyłem temp. DŹ bez pracy sprężarki: 9,1*C "

 

A większość ma koło 5...

Nic tylko "miejsce święte"!

:lol:

 

Adam M.

 

Moja siostra kupiła nie dawno siedlisko ,50 metrów przed moją posesją .Zamierzamy docieplić stara część domu i rozbudować .

Szwagier upiera się na powietrzną ,pewnie dlatego że jego dobry kolega tym handluje .Szkopuł w tym że w mojej ocenie jest to miejsce świętsze niż u Cezarego .

Przez podwórko płynie struga ,jej zródło jest na jego posesji ,w starym stawie ,nigdy nie zamarza i nigdy nie wysycha ,zasila rzeczkę powę .

Powoli go przekonuje ,ale on mało kumaty jest w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...