Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Greg_81 - swietny wynik! U mnie w mniej-wiecej tym samym okresie sama pompa wciagnela prawie tyle samo a gdzie jeszcze pralki, suszarki, plyta, piekarnik, oswietlenie, rtv, komputery itp itd...

 

W tym roku trochę inaczej ustawiam sterownik jadę na dogrzewaniu konkretne godziny ustawione, w domu ~`22,5 C, kuchenkę też ma na prąd i inne urządzenia które pożerają prąd...

Za cały 2021 kalendarzowo wyszło mi 5700kwh

Edytowane przez Greg_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ostatnio napełniałem bufor wodą z wodociągu i temperatura wody wynosiła zaledwie 6,5 stopnia. Wodociąg można uznać jako DZ. Czy o tej porze roku faktycznie z gruntu można uzyskać zaledwie 6 stopni? Poprzednio jak napełniałem bufor na początku lata woda miał ponad 9 stopni. Trochę mnie to dziwi bo zima była łagodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ostatnio napełniałem bufor wodą z wodociągu i temperatura wody wynosiła zaledwie 6,5 stopnia. Wodociąg można uznać jako DZ. Czy o tej porze roku faktycznie z gruntu można uzyskać zaledwie 6 stopni? Poprzednio jak napełniałem bufor na początku lata woda miał ponad 9 stopni. Trochę mnie to dziwi bo zima była łagodna.

 

U mnie teraz grunt ma 4,5 st. a najniższa temperatura jest w lutym. W lato najcieplejszy jest w sierpniu i u mnie dochodzi do 19 st. na głębokości 1,2 m .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej mój problem, który po części Adam_mk mi nakreslił, ale nie znam odpowiedzi. Może ktoś może mi pomóc odpowiedzieć na to pytanie.

 

Z wyliczeń na Ciepło Właściwe, moje zapotrzebowanie to 7KW. Zakładając prawidłowość tego wyliczenia, to tej wilekości dolne źródło by wystarczyło. Przeczytałem jednak w watku z temperaturami DZ, Pana wpis, że nie mozna eksploatować po "maksie" jego możliwości. Jakie zatem powinno być DZ, o ile je należy bezpiecznie przewymiarować, aby nie utracić nad nim kontroli w zimie?

 

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zatem powinno być DZ, o ile je należy bezpiecznie przewymiarować, aby nie utracić nad nim kontroli w zimie?

.

 

Poświęć kilka wieczorów na przeczytanie tego wątku.

Potem spójrz na swój dom, na to jakie masz GZ i jakie masz możliwości glebowe.

 

Odpowiedzi nasuną się same.

Szczegóły można śmiało przedyskutować w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Oczywiście że mniejsza pojemność kondensatora wpływa na prędkość obrotową, to nie jest tylko kondensator rozruchowy, to kondensator pracy.

Zmierz miernikiem pojemności a się przekonasz.

 

Dzień dobry.

Wracam do tematu mojej pompy.

Kondensator wymieniłem i w zasadzie nic to nie dało. Teraz zaczęła wywalać błąd niskiego ciśnienia.

Myślę wiec że muszę wymienić pompkę obiegową DZ.

 

I czy mógłby ktoś podpowiedzieć jaka pompa będzie pasować? Oryginal jest

Wilo TOP-S 25/7.5.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...