Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a skad takie informacje?? Cop nie mierzylem ale mam w domu 18 stopni a pompa pobiera w granicach 20 kWh na dobe. Jak uszczelnie dom jak potrzeba to przy tej temp zasilania jaka mam teraz czyli okolo 33 stopnie bede mial w domu okolo 20-21 stopni. Dla mnie moze ten COP byc i 1 aby pompa brala nadal malo kWh i nadal tak grzala :)

Co nie zmienia faktu ze filterek zamontuje, bo uwazam ze sporo zanieczyszczen moze krazyc...jezeli jakies w ogole sa

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen :-)

 

Ten osad pomaranczowy ktory ktos wyciagnal z filtrem to zwykly kamien ktory sie osadzil z wody - on pokryl cieniutka warstewka wiekszosc materialow chropowatych - niezaleznie od tego czy filtr jest, czy go nie ma - no chyba ze rzeczywiscie macie wode demineralizowana, ja u siebie mam kranowe bo tyle osadu w niczym nie przeszkodzi (kazda instalacja CO go posiada). A parownik to przeciez najzwyklejszy w swiecie wymiennik plytowy, jedyne co sie moze stac to minimalnie spadnie jego moc (efekt identyczny do tego jakby troche zmniejszyc bieg pompki). To siec kanalikow ze stali nierdzewnej, zadne reakcje tu nie moga wystepowac.

 

Nie ma tez mowy o awarii - chyba ze naprawde plywaloby w tym DZ cos paskudnie duzego i calkowicie zatkalo wymiennik - ale kazda pompa ma czujki cisnienia i przejdzie wtedy w tryb awaryjny i wylaczy sprezarke :) W ostatecznosci zawsze mozna ten wymiennik wyplukac (podlaczajac pod duzym cisnieniem "pod prad" strumien wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk bedzie wiadomo jak duze opory stawia taka siateczka, to wtedy mozna cos wywnioskowac. Moze przeplyw wzrocie na tyle malo, ze sensu nie bedzie. A moze wzrosnie drastycznie tak ze pompke bedzie mozna dac na nizszy bieg - wtedy sprawa warta rozwazenia.

Kto na ochotnika zrobi testa? :-)

Inaczej mozemy sobie tylko jescze ze 2 strrony "podywagowac" w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię na ochotnika :-) czy wystarczy tylko jeśli sprawdze delte czy mam założyć przeplywomierze ? Jeśli różnica bedzie mała to na przeplywomierzach nie bedzie za wiele widać.

 

Najlepiej i jedno i drugie.

Też spróbuje go wywalić, tylko najpierw przez kilka dni porobię dokładniejsze notatki, zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...