Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Mam pytanie czy masz na tych 2x70 rotametry założone czy o przepływie decyduje tylko pompka DZ?

 

Nie mam rotametrów założonych ale w najbliższych dniach mają być dołożone, wiec nic nie będę kombinował tylko poczekam na rotametry i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

Na starcie 6 do 8 C - glikol ma temp. otoczenia (garażu).

Przez pierwsze kilka minut grzania cwu spada do 3,5/0,5 - płynie pierwsza partia glikolu z dobiegówki od studni rozdzielczej

Następnie wzrasta do 4,2/1,2 - to jest pierwsze okrążenie z czterech pętli po 150 m i tak bym chciał, ale pod koniec grzania cwu temp. glikolu już tylko 3,8/0,8 i COP poniżej 2.

Jak przełączy się na c.o. to spada do 3,8/0,2 - większa moc chłodnicza, niższe temperatury gz i COP powyżej 3,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie wzrasta do 4,2/1,2 - to jest pierwsze okrążenie z czterech pętli po 150 m i tak bym chciał, ale pod koniec grzania cwu temp. glikolu już tylko 3,8/0,8 i COP poniżej 2.

Jak przełączy się na c.o. to spada do 3,8/0,2 - większa moc chłodnicza, niższe temperatury gz i COP powyżej 3,5.

Trochę kiepsko że masz COP poniżej 2.Ja mam sporo powyżej 2 (2,5) przy grzaniu CWU .:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kiepsko że masz COP poniżej 2.Ja mam sporo powyżej 2 (2,5) przy grzaniu CWU .:bye:

 

No to startujmy do licytacji. Może się komuś przyda.

PPC Ecopower C9 nominalnie:

Pn=8,8 kW; Pe=2,3 kW

 

U mnie jest tak:

cwu: dz: 3,8/0,8 C; gz 52/46 C; Pwy~6kW; Pe~3,75kW (z pompkami dz i gz) 6/3,75=1,6 :(

c.o.: dz: 3,8/0,2 C; gz 30/23 C; Pwy~8,5kW; Pe~2,3kW (z pompkami dz i gz) 8,5/2,3=3,7.

 

To jak myślisz - jest powód do zmartwienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niżej, ale dziewuchy utyskiwały okrutnie i musiałem wczoraj dźwignąć. Przy okazji poobserwowałem temperatury. W domu trzymam 21/23C - przy ogrzewaniu ściennym delta gz wychodzi 7 do 8 C. Wczoraj miałem gz 30/23. Jak się zmienia nie wiem, bo jak temperatura kończyn spadła poniżej 35 C uciekłem z garażu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze napisz jak u ciebie wygląda wykorzystanie taniej taryfy przy takich temperaturach GZ.

 

Do tej pory nie było zimy i w droższym prądzie zauważyłem tylko dogrzewanie cwu. Teraz się pewnie zmieni, bo mam nieocieploną ścianę między domem a garażem - jakieś dwadzieścia parę metrów kwadrantnych :(, z czego 10 to ściana grzewcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie było zimy i w droższym prądzie zauważyłem tylko dogrzewanie cwu. Teraz się pewnie zmieni, bo mam nieocieploną ścianę między domem a garażem - jakieś dwadzieścia parę metrów kwadrantnych :(, z czego 10 to ściana grzewcza.

 

No to rewelacja, jak taka temperatura GZ ci do tej pory wystarczała. Ściana może być tego przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola! Temperatury, które zaobserwowałem są na początku grzania, a jakie pod koniec cyklu to pytanie, na które nie umiem odpowiedzieć. Jak się ściany nagrzeją (najwyższy pomiar pirometrem w warstwie farby: 27C) to i trzymają temp. w chałupie. Ale akumulacyjność podłogówki (też trochę mam) jest większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejdzie się :). Ostatnio nie śpię zbyt dobrze. Problem to wędrówka z chałupy do garażu na kilku(nasto)stopniowym mrozie w negliżu. Jakoś już nie to zdrowie ;). Ale jak się zmobilizuję to jeszcze wyprodukuję jakieś wykresy temperatur. Kwestia czasu i reanimacji starego laptoka. Bardziej by mnie zadowoliło polepszenie temp. dz ;). Ale to tylko w Erze. A teraz już po ptokach, bo się przekształciło na tedebile :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie było zimy i w droższym prądzie zauważyłem tylko dogrzewanie cwu. Teraz się pewnie zmieni, bo mam nieocieploną ścianę między domem a garażem - jakieś dwadzieścia parę metrów kwadrantnych :(, z czego 10 to ściana grzewcza.

 

Tzn nie masz jak widze przejscia z domu do garazu, bo garaz nieogrzewany i nie dociepliles nawet tej sciany miedzy garazem a domem?

Coz za wspaniala niekonsekwencja! ;-)

 

Garaaz masz wiec grzany mimo wszystko, wiec i przejscie zrob :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...